Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

В Іванковецькій школі відбулося районне театралізоване свято "Різдвяне диво"

Time Додано: п'ятниця, 18 січ. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Миру усім людям, їхнім близьким та друзям - усім вчителям та учням зичили в Іванковецькій школі. Там проходило традиційне районне театралізоване дійство "Різдвяне диво". Воно зібрало понад півтори сотні учасників художньої самодіяльності загальноосвітніх закладів Бердичівщини. Вже третій рік поспіль вони зустрічаються, щоб відзначити початок року колядками, щедрівками та віншувальними піснями. За допомогу освітянам району на святі вручили подяку приватному підприємцю Миколі Климчуку.

В Іванковецькій школі відбулося районне театралізоване свято "Різдвяне диво"

Петро Костюк, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: «Пригадуються слова Олега Ольжича, який сказав: "Держава не будується у

будучині - держава будується нині". Отже, саме нині у серцях дитячих ми будуємо моральність, духовність, саме звідси оці молоді люди, сповнені високої християнської моралі, людяності, повинні будувати державу на всіх її просторах. Але чим цікавий цей захід? Ви побачите дійство від Святвечора до свята Водохреща".

Великий Святвечір розпочався молитвами на честь народження Божого Сина. У залі ніби ожили сторінки Святого Письма. Атмосферу різдвяної ночі посилили театралізовані сюжетні картинки. Епізоди з Ісусом, Пречистою Дівою Марією, Святим Йосифом та іншими персонажами із біблійних легенд зіграли учні Іванковецької школи. До молоді району звернувся отець Іван.

Отець Іван,настоятель Української греко-католицької церкви міста Бердичева: «Сьогодні дозвольте вас, дорога молоденька спільнота, привітати з нагоди Святвечора, вас, спільнота нашої матері України, дорога спільнота отого світу нашої держави. І звернутися до вас отім віншуванням: "Дай, Боже, добрий Святий вечір!"

Паралельно із біблійним сюжетом у залі розгорталося дійство на основі традицій зимового обрядового календаря. Українська родина, яку представили школярі та вчителі, керувала Святвечором із усіма його атрибутами. Як годиться, почали із молитви та куштування куті. Колядки на честь Божої дитини та во славу України виконували усі учасники дійства.

Школярі району кажуть, що знають і поважають українські народні традиції. І довели це своїм співом.

Ольга Вельмик, учениця Швайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів: «Добре, що ми дізналися про звичаї та традиції Різдва і щедрування. Ми дуже раді, що завітали на це свято. Христос народжується!"

У театралізованому святі взяла участь четверта частина учнів Іванковецької школи. Тут займається вертепом вже близько 20 років не одне покоління юних акторів. У минулому царя Ірода грав колишній директор школи, нині начальник районного відділу освіти Петро Костюк.

Марія Швець, директор Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів: «Це свято ми проводимо не вперше в стінах нашої школи. Проводимо щорічно. Позаминулого року проводили у нашому Будинку культури. Намагаємося дітям прищепити любов до рідної землі через знання народних традицій. Це проходить у нас протягом усього навчального року. Всі народні свята намагаємося відзначати у себе в школі".

За лаштунками шкільного театру - різні персонажі. Їхні емоції та хвилювання зрозумілі. Хоча грають вони не вперше.

Поліщук Валентина, учениця 10 класу Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів: «Я виконувала роль Янгола. Саме він сповістив про те, що Марія носить Сина Божого. Роль дуже важлива. Янгол допомагав Марії та Йосифу рятувати Ісуса від царя Ірода".

Володимир Цехмістер, учень 7 класу Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів: «Я був Чортом, а зараз буду Козою. Козоводи будуть "водити козу" по будинках".

Юні виконавці показали також свята Маланки та Василя, коли, за переданням, тварини розмовляють по-людському. Ряджених змінили посівальники.

Розчулений грою юних талантів отець Іван подарував Іванковецькій школі DVD-плейєр. Привітав усіх із різдвяно-новорічними святами, а також із Водохрещем. А потім на прохання присутніх сам виконав різдвяну коляду.

Організатори дійства, методичний кабінет райвідділу освіти та керівництво Іванковецької школи, кажуть: свято вдалося.

Тамара Мастеп’ян, педагог-організатор Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів: «Національне відродження здійснюється за Програмою "Відродження", яка впроваджується районним відділом освіти. Всі школи вже три роки працюють за нею. Сьогоднішнє свято відповідає цій Програмі. Діти на святі відчули, що вони є українцями, що на рідній землі хочуть співати рідну пісню".

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0