Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox John Kramer
Вы шо, совсем страх потеряли пе ...
Time 03:37 - 02-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox Андрей Техник
#Свободу Мусару тишке (((
Time 03:23 - 02-06-2020
Поліцейські упродовж доби виявили у двох осіб наркотики
Chatbox Диана Ивасенко
А почему вы не рассказываете,ка ...
Time 14:04 - 17-05-2020
На завершення інженерного тижня у «гвардійській» школі запустили ракету
Chatbox М и х а и л К о в ...
Клево!!!
Time 15:18 - 16-02-2020
Фахівці управління Державної служби якості освіти зустрілись із представниками ДНЗ
Chatbox Ве Теор
Репортаж надзвичайно професійни ...
Time 19:16 - 25-01-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Ultima ratiо: Роман Дашкевич» - фільм 26-ої артбригади до річниці почесного найменування

Time Додано: п'ятниця, 01 трав. 2020, 17:12 ( близько 1 місяця назад )

6 травня 26-а артилерійська бригада відзначатиме першу річницю з дня отримання почесного найменування імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича. До цієї дати творча група бригади, у співпраці з істориками й краєзнавцями, готувала вихід у світ документального фільму "Ultima ratiо», що в перекладі з латинської «Останній аргумент». Саме ці слова були відлиті на гарматах 17 ст. Хто він, легендарний Роман Дашкевич? Політичний і військовий діяч, полковник армії УНР (генерал-хорунжий в еміграції), правник, один із засновників української артилерії. "Спочатку вивчали, збирали інформацію, - каже координатор проекту, прес-офіцер Олег Калашников і з гордістю додає: "Фільм про легендарного воєначальника Дієвої Армії УНР – перший".

«Ultima ratiо: Роман Дашкевич» - фільм 26-ої артбригади до річниці почесного найменування

Режисером та сценаристом стрічки про Романа Дашкевича є старший лейтенант Олексій Гончарук – професійний журналіст, сценарист та письменник, котрий вже півроку у Збройних Силах України продовжує займатись, здебільшого творчою та режисерською діяльністю.

Допоміг із історичним матеріалом для фільму історик із Жовкви Віктор Заславський, він же автор книги про Романа Дашкевича «Батько української арти». Пан Віктор стисло виклав матеріал про полковника армії УНР і подарував 26-ій бригаді таку брошуру.

Фільм – історичний, зазначає режисер, тому одразу зіткнулись зі складнощами у пошуку матеріалу, відтворення подій тих років. У цьому допомогли друзі, каже, із «Центру історії Вінниці» на чолі з істориком Олександром Федоришеним. Пригадуєте: він із товаришами у формі січових стрільців уже бували у Бердичеві.

Окрім істориків, із Жовкви та вінницького, спікерами виступили, каже режисер, командир 26-ої Андраник Гаспарян та лейтенант Віталій Матвійчук, котрі розповідають у фільмі про героїчну постать Романа Дашкевича та події, пов’язані із Бердичевом.

Озвучив позакадровий текст відомий у Бердичеві волонтер Сергій Адам’як. Піснею «Ой, полечко, поле» у його виконанні й завершуються останні акорди фільму.

Прем’єру документального фільму "Ultima ratiо: Роман Дашкевич» планують на телеканалах регіональних, всеукраїнських і, звісно ж, на місцевому – ТРК «ВІК». Дивіться його у суботу о 20.00 та у неділю, о 8.00 та 20.00 год., одразу ж після випуску новин.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0