Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Учні шостої школи зустрілися з афганцями

Time Додано: вівторок, 15 лют. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

15-го лютого бердичівські афганці разом із воїнами-інтернаціоналістами інших міст і країн колишнього Радянського Союзу відзначатимуть 22-гу річницю виводу військ з Афганістану. Напередодні цього свята учні шостої школи підготували вечір пам’яті тих, хто не повернувся з тієї кровопролитної війни. Запросили до себе на захід головних винуватців — людей, які брали участь у визволенні афганського народу. Саме з такою ціллю, говорили на вечорі, йшли воювати радянські солдати. Хоча деяким історикам і досі незрозумілою лишається причина тієї війни. За довгих десять років битви Україна втратила більше трьох тисяч своїх синів, 3580 стали інвалідами, 80 зникли безвісти. Й усіх їх 15-го лютого згадують ті, хто лишилися живими. Якби не загиблі товариші, кажуть афганці, то і вони б не повернулися додому. Більше двадцяти років тому молоді хлопці йшли на вірну смерть, згадує учасник бойових дій в Афганістані Валерій Вьюшков, але усі вони розуміли, що це є обов’язком перед державою. Війна в Афганістані, каже Валерій Вьюшков, залишила йому не лише погані спогади, а й дала вірних друзів. І не тільки серед офіцерів, а й серед прапорщиків, солдатів.

Учні шостої школи зустрілися з афганцями

Валерій Вьюшков, учасник війни в Афганістані: «Я всегда говорил и говорю о том, что разницы среди афганцев нет. Только возрастная. Минимальный возраст солдат — 40-45 лет, а офицерам под 70. Сейчас надо ценить время, чтобы мы не упустили его, что молодое поколение понимало, что тот военно-патриотический дух, что был у нас не вернуть. Мы писали тогда рапорта, чтобы нас отправили в Афганистан. Мы не смотрели на то, что там другая религия, мы просто хотели помочь афганскому народу. Мы не смотрели на политические амбиции Советского Союза. Мы просто хотели оказать содействие в том, чтобы там была мирная жизнь.»

Школярі, хоч і багато прочитали про події 1979-1989-го років, але прослухавши розповідь Валерія Вьюшкова, зрозуміли: мужність цих людей не описати жодними словами.

Діана Левчук, учениця 7 класу ЗОШ №6: «Я зрозуміла, що потрібно поважати тих людей, які захистили країну і боровся за той народ, який так і не зрозумів, що його хотіли визволити, не воювати з ним.»

Ліліанна Малова, учениця 7 класу ЗОШ №6: «Я хочу побажати нашим воїнам, щоб у них ніколи не боліли рани, було сімейне благополуччя, щоб вони були щасливі і завжди зустрічалися такими веселими компаніями.»

Не дивлячись на кордони, афганці справді збираються своїми компаніями і святкують цю знаменну для них дату. До Валерія Вьюшкова приїжджають друзі з Узбекистану, Молдови, Росії. Така традиція, каже він, є проявом справжньої дружби, що пережила свист куль, розрив гармат і що досі береже в собі відлуння пострілів.

Валерій Вьюшков, учасник війни в Афганістані: «Мы собираемся вместе в одной единой семье. Вчера делали узбекский плов. Это нас сплачивает, мы каждый год собираемся 15 февраля, и это праздник, праздник души. Сидят офицеры, прапорщики, разных национальностей, но нет никакой разницы — все одинаковые. Хотелось бы, чтобы это было и на следующие года.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0