Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Учні шостої школи зустрілися з афганцями

Time Додано: вівторок, 15 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

15-го лютого бердичівські афганці разом із воїнами-інтернаціоналістами інших міст і країн колишнього Радянського Союзу відзначатимуть 22-гу річницю виводу військ з Афганістану. Напередодні цього свята учні шостої школи підготували вечір пам’яті тих, хто не повернувся з тієї кровопролитної війни. Запросили до себе на захід головних винуватців — людей, які брали участь у визволенні афганського народу. Саме з такою ціллю, говорили на вечорі, йшли воювати радянські солдати. Хоча деяким історикам і досі незрозумілою лишається причина тієї війни. За довгих десять років битви Україна втратила більше трьох тисяч своїх синів, 3580 стали інвалідами, 80 зникли безвісти. Й усіх їх 15-го лютого згадують ті, хто лишилися живими. Якби не загиблі товариші, кажуть афганці, то і вони б не повернулися додому. Більше двадцяти років тому молоді хлопці йшли на вірну смерть, згадує учасник бойових дій в Афганістані Валерій Вьюшков, але усі вони розуміли, що це є обов’язком перед державою. Війна в Афганістані, каже Валерій Вьюшков, залишила йому не лише погані спогади, а й дала вірних друзів. І не тільки серед офіцерів, а й серед прапорщиків, солдатів.

Учні шостої школи зустрілися з афганцями

Валерій Вьюшков, учасник війни в Афганістані: «Я всегда говорил и говорю о том, что разницы среди афганцев нет. Только возрастная. Минимальный возраст солдат — 40-45 лет, а офицерам под 70. Сейчас надо ценить время, чтобы мы не упустили его, что молодое поколение понимало, что тот военно-патриотический дух, что был у нас не вернуть. Мы писали тогда рапорта, чтобы нас отправили в Афганистан. Мы не смотрели на то, что там другая религия, мы просто хотели помочь афганскому народу. Мы не смотрели на политические амбиции Советского Союза. Мы просто хотели оказать содействие в том, чтобы там была мирная жизнь.»

Школярі, хоч і багато прочитали про події 1979-1989-го років, але прослухавши розповідь Валерія Вьюшкова, зрозуміли: мужність цих людей не описати жодними словами.

Діана Левчук, учениця 7 класу ЗОШ №6: «Я зрозуміла, що потрібно поважати тих людей, які захистили країну і боровся за той народ, який так і не зрозумів, що його хотіли визволити, не воювати з ним.»

Ліліанна Малова, учениця 7 класу ЗОШ №6: «Я хочу побажати нашим воїнам, щоб у них ніколи не боліли рани, було сімейне благополуччя, щоб вони були щасливі і завжди зустрічалися такими веселими компаніями.»

Не дивлячись на кордони, афганці справді збираються своїми компаніями і святкують цю знаменну для них дату. До Валерія Вьюшкова приїжджають друзі з Узбекистану, Молдови, Росії. Така традиція, каже він, є проявом справжньої дружби, що пережила свист куль, розрив гармат і що досі береже в собі відлуння пострілів.

Валерій Вьюшков, учасник війни в Афганістані: «Мы собираемся вместе в одной единой семье. Вчера делали узбекский плов. Это нас сплачивает, мы каждый год собираемся 15 февраля, и это праздник, праздник души. Сидят офицеры, прапорщики, разных национальностей, но нет никакой разницы — все одинаковые. Хотелось бы, чтобы это было и на следующие года.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0