Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Учні Райківської школи мають свою каплицю

Time Додано: неділя, 30 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Із введенням п’ять років тому у школах уроків християнської етики, перед колективом Райківської ЗОШ постало питання: викладати дисципліну стандартним шляхом, або якомога сильніше зацікавити дітей у її вивченні. Обрали останній варіант. На весняних канікулах у 2005-му році весь педагогічний склад школи разом із батьками учнів розробили ескіз каплиці, що зараз красується у коридорі закладу. Спільними зусиллями побудували невеличкий дерев’яний постамент, принесли туди ікони, Біблію рушники.

Учні Райківської школи мають свою каплицю

Світлана Чумак, вчитель християнської етики Райківської ЗОШ І-ІІ ступенів: «Так, як у нас в селі церкви немає, виникла потреба показати дітям (фрагментарно) будову церкви. Це не є храм у повному його вигляді, а частина нашого минулого. Ми показали, які є ікони, як потрібно себе вести у церкві. До якого храму вести дітей, то справа батьків, а наше завдання довести дітям, що у їхньому серці є Господь.»

Юрій Дзівалтівський, директор Райківської ЗОШ І-ІІ ступенів: «Звичайно, були великі побоювання, як поставляться усі до цього. Можливо, хтось зробить шкоду, і це буде прикро. Але зі стовідсотковою впевненістю сьогодні говорю: за п’ять років нічого такого, що могло статися у школі, де є діти, не відбулося. До 2005-го року у нас навіть були проблемні дітки, деякі питання розв’язувались за допомогою міліції. З тих пір немає нічого подібного. Не знаю, з чим це пов’язано. Можливо, з цим. Якщо так, то дай Боже.»

Постояти біля каплички, помолитися або просто подумати — справа добровільна, кажуть вчителі. Дітей ніколи не примушують звертатися до Бога. Вони самі це залюбки роблять. Особливо, коли назрівають контрольні роботи.

Інна Авраменко, учениця 9 класу Райківської ЗОШ І-ІІ ступенів: «Коли настає скрутна хвилина, ти завжди підходиш до Бога, молишся і просиш його, щоб він допоміг. Скрутні хвилини в школі — це контрольні роботи, самостійні. І коли контрольна робота, підходиш до каплички і просиш, щоб Бог допоміг, і щоб було все гаразд.»

Наталія Беззубець, учениця 8 класу Райківської ЗОШ І-ІІ ступенів: «Під час контрольних, коли мені стає важко, я підходжу до каплички і починаю молитися. Відчуваю тоді підтримку Бога і намагаюся написати контрольну на 10-11. так само роблять і мої однокласники, друзі.»

Аліна Панчук, учениця 8 класу Райківської ЗОШ І-ІІ ступенів: «Це місце, де ми можемо відпочити і помолитися Богу, щоб він нам допоміг. І він завжди допомагає.»

Поруч із каплицею діти разом із Світланою Чумак зробили ще й стіннівку на християнську тематику. Оскільки за 45 хвилин уроку всього матеріалу викласти неможливо, каже вчитель, за допомогою газети учні можуть знайти відповіді на питання, що їх цікавлять. Не дивлячись на те, що Конституцією України передбачено незалежність школи від церкви, районна влада не бачить в існуванні каплички нічого загрозливого для учнів. По-перше, кажуть, тому що тут усе добровільно, по-друге це — допомагає виховати дітей високодуховними особистостями.

Людмила Колесник, заступник голови Бердичівської РДА: «В Україні і, до речі, у нас в районі з кожним роком збільшується кількість злочинів. У 2010-му році в 2 рази збільшилась загальна злочинність по району, і в декілька разів злочинність серед неповнолітніх. Нещодавно був такий випадок: двоє неповнолітніх із бистрина разом ще з одним з Червоної гори вчинили пограбування. Я не можу в цьому дорікнути спеціалістів соціальних служб, бо вважаю, що вони якісно виконують свою роботу. Але з окремими категоріями громадян ця робота іноді неефективна. Тому наші директори шкіл, педагогічні колективи працюють над тим, щоб знайти альтернативний шлях виховання. Я вважаю, що це саме той шлях, яким потрібно йти.»

Навесні цього року Райківська школа святкуватиме п’ятирічний ювілей зведення каплиці. А ще вони можуть похвалитися тим, що першими започаткували ідею практичного викладання уроків християнської етики.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0