Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Учні НВК №3 зупиняли сміттєве нашестя

Time Додано: субота, 01 трав. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Боротися із сміттям треба змалку, вважають у навчально-виховному комплексі №3. Це є частиною життєвої компетенції, що її треба сформувати у молодших школярів. Як це робити, педагоги НВК №3 показували на семінарі за участю заступників директорів шкіл з виховної роботи.

Учні НВК №3 зупиняли сміттєве нашестя

Любов Янковенко, директор НВК «Школа-дитячий садок№3»: “Компетентність — це здатність дитини використовувати набутий досвід у різних життєвих ситуаціях. Над цим працюють наші педагоги. Ми формуємо соціальну і культурологічну компетенції і саме на них звертаємо увагу під час семінару”.

Педагоги навчально-виховного комплексу накопичили певний досвід формування життєвої компетенції, тож не проти, щоб колеги його запозичили. Учасникам семінару продемонстрували кілька годин спілкування, на одній з них діти вчилися зупиняти сміттєве нашестя, яке заполоняє навколишнє середовище. Якщо яблуко порівняти із планетою, відняти територію, що її займають океани, гори, пустелі, міста, залишиться тоненька скибочка. Це ї є той родючий грунт, без якого людина не може існувати так само, як без повітря і води. Сміття проникає всюди, і коли так піде далі, то Земля з Космосу більше не виглядатиме блакитною, а стане різнокольоровою від поліетилену та паперу. Більше того, життя самої людини опиниться в небезпеці. Тож звідки береться сміття і як з ним треба боротися?

Олена Шерстюк, учениця НВК «Школа-дитячий садок№3»: «Ми купуємо різні харчові продукти, наприклад печиво. З’їли його і папір викидаємо. Щоб його не було на вулиці, щоб не забруднювати місто, його треба здавати”.

Олександр Томашевський, учень НВК «Школа-дитячий садок№3»: «Я дізнався про сміття, що воно впливає на все живе, забруднює. Його треба переробляти на щось нове”.

Крістіна Токарєва, учениця НВК «Школа-дитячий садок№3»: «Треба сміття не розкидати, а викидати у смітник”.

А чи є такі люди, котрі не смітять, тобто, живуть, не утворюючи відходів?

Катерина Щерба, учениця НВК «Школа-дитячий садок№3»: “Гадаю, що таких людей нема. Особисто я викидаю в урни. А якщо можу щось сама зі сміття зробити, то роблю”.

Один із шляхів розв’язання «сміттєвої» проблеми – це сортування та переробка відходів. Як це робити, учні спробували власноруч, попрацювавши в лабораторіях. Непотріб, що назбирався у школі, сортували на папір, метал, дерево, скло, пластик. За кордоном це роблять вже давно, розповіла дітям вчителька, там навіть чайний пакетик перед тим як викинути, розділяють на три частини. Відходи переробляють на заводах і роблять з них нові речі. Останні можна виготовити навіть у домашніх умовах, додавши до цього свою фантазію. Її у дітей вдосталь, тож за лічені хвилини пластикові трубки перетворились на фоторамки, а зламані прищепки — на підставки для олівців. Гості могли розглянути цілий столик подібних виробів із покидькового матеріалу, у фаворі був килимок-масажер. Та не тільки це сподобалось освітянам: вони отримали задоволення від інших переглянутих заходів. А під час обговорення відзначали, що актуальнішої теми сьогодення, аніж сміттєва, годі шукати.

Катерина Сальва, заступник директора з виховної роботи ЕЗОШ №10: “Ми мусимо дітей привчати до того, щоб вони змалку розуміли, що навколишнє середовище треба берегти і ставитись до нього, як до живої істоти. Думаю, учасники семінару винесли для себе надзвичайно багато нових цікавих моментів, які будуть запроваджуватись у кожному навчальному закладі. Радує те, що діти отримають дуже гарні уроки в плані збереження середовища і народних традицій”.

Таїсія Данилюк, заступник директора з виховної роботи ЗОШ №6: “Ми отримали дуже позитивне враження і нам сподобалися заходи, які організували вчителі та учні школи. Проблема, яку вони вибрали, дуже актуальна. Ми подивилися, як дітки вміють гарно танцювати, співати, розвивати свої здібності, як вони працюють в музеї писанкарства. Ми побачили, що над розвитком творчих особистостей у цій школі працюють досвідчені, талановиті педагоги”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0