Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua



Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій

Time Додано: неділя, 25 лист. 2007, 06:00 ( більше 10 року назад )

Скорботний день пам’яті мільйонів українців, заморених голодом та жертв політичних репресій у 30-ті роки минулого сторіччя, зібрав бердичівлян на загальноміському мітингу-реквіємі. Запаленими свічками, квітами та проникливими промовами згадували присутні страшні події 1932-33 років, події, під час яких щохвилини від голоду помирали 17, щогодини — тисяча, щодня — 25 тисяч чоловік.

Учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій

Все менше із кожним роком стає тих, хто пережив трагічні часи Голодомору. Із болем згадує 30-ті роки Ольга Мамроцька, яка у той час була студенткою.

Ольга Мамроцька свідок подій 1932-33 років: «Вислали людей, які зналися на землі... Землі залишилися незасіяними. Тоді існував дуже великий податок, у селах забрали все зерно. Треба, щоб нинішня молодь дружила між собою, не звертала увагу на національності, щоб думала про державу та обмірковувала свої вчинки.»

Чорною хмарою, що нависла над Україною, назвали часи Голодомору та політичних репресій представники молоді міста.

Олена Шипелюк учасниця загальноміського мітингу-реквієму: «Від імені молоді Бердичівщини хочу висловити жаль та скорботу тим, хто зазнали цього геноциду, адже вони були не винні у цьому. Така історія, така їхня доля... Ми повинні пам’ятати про це, адже таке просто неможливо забути.»

Вогонь запалених свічок має освітити не тільки пам’ять мільйонів невинно закатованих, але й серця нинішнього покоління людей, лунало на мітингу.

Василь Мазур Бердичівський міський голова: «Для того, щоб впевнено дивитися у майбутнє та будувати сьогодення, потрібно знати свою історію. Це, в першу чергу, потрібно майбутньому поколінню для того, щоб подібні події не повторилися... Сьогоднішній день необхідний для єднання української нації. Правду, якою б гіркою вона не була, потрібно знати.»

Присутні на мітингу заслухали радіозвернення Президента України, у якому Віктор Ющенко закликав український народ до відновлення втраченого зв’язку між поколіннями та викорінення багаторічного страху, що був посіяний тоталітарним режимом.

Світлу пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника закатованим у 30-ті роки українцям.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш





Chatbubbles Коментарів: 0