Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У відділенні науково-технічної творчості розпочався захист наукових робіт бердичівських школярів

Time Додано: середа, 26 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

15 років поспіль юні бердичівські науковці з відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова перед журі та колегами захищають свої наукові роботи. Це лише перший етап Всеукраїнського конкурсу-захисту. Другий буде наприкінці лютого у Житомирі.

У відділенні науково-технічної творчості розпочався захист наукових робіт бердичівських школярів

Тетяна Пінчукова, методист відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова: «У цьому році на перший етап конкурсу представлено 50 науково-дослідницьких робіт. 50 учнів будуть захищати свої наукові проекти. 20-го січня вони написали контрольні роботи з базових дисциплін. І 25-го січня почали захист учні відділення історії та географії, філософії та суспільствознавства.»

8 учнів захищали свої роботи з вищеназваних дисциплін. Юлія Терещук обрала собі за тему архітектурні особливості релігійних святинь Бердичева. У її науковому проекті такими виступили Свято-Миколаївський собор, Костел святої Варвари, кляштор Босих Кармелітів та Успенський собор. Про останній, припускає дівчина, більшість бердичівлян, мабуть, і не чула.

Юлія Терещук, учениця 10 А класу ЗОШ №15: «Мені стало цікаво, чому Києво-Печерську лавру так прославляють, а про Бердичівські святині згадують мало. Найбільше мене привабив Успенський собор. Він існував на території Бердичева, та атеїсти знищили його. Хотілось би, щоб ця пам’ятка згадувалась у книжках. Це було б візиткою Бердичева.»

Якщо Юлія тільки почала вивчати про архітектурні святині Бердичева, то Андрій Тихончук, учень 9 класу шостої школи вже намагається вирішити проблему збереження водних ресурсів. Хлопець побудував свою наукову роботу на проблемі нестачі води в Україні та світі. Ця тема, говорить Андрій, є актуальною сьогодні, як жодна інша.

Андрій Тихончук, учень 9 А класу ЗОШ №6: «Є ризик, що ми можемо бути без води, адже рівень води у річці Гнилоп’ять падає аж на 2%. так, через років десять мінус 20% буде. Це ще може пов’язано із глобальним потеплінням. Кожного року температура повітря підвищується на 1 градус.»

У своїх роботах учні висвітлювали глобальні питання, але у вузьких масштабах. Розповідали присутнім, як та чи інша проблема може вплинути, або вже вплинула на їхнє рідне місто. У 19-му – на початку 20-го століття Бердичів був передовим торговельно-промисловим центром, доповів починаючий науковець Ігор Вітюк. Хлопець зацікавився, чому так сталося, що місто здало ці позиції.

Ігор Вітюк, учень 10 класу БМГГ №2: «Через промисловий переворот, через те, що почали будувати нові залізничні станції, Бердичів втратив себе, як центр перевалочної бази. Відбувся відтік населення. І це зменшило його торговельне значення.»

Окрім того, що учні висвітлювали певні проблеми, вони ще й пропонували шляхи їхнього вирішення. Щоправда, кажуть члени журі та наставники юних науковців, іноді ці пропозиції — лише прояви юнацького максималізму.

Після виступів усіх науковців, журі оголосило результати. Ігор Вітюк, Артем Старченко, Назарій Цихуляк та Христина Сінєльнікова поїдуть захищати свої роботи на другий етап конкурсу у Житомир. Робота одинадцятикласниці Христини про лікувальні особливості мінералів, сподіваються члени журі, сподобається і житомирянам. Є лише одне “але”.

Тетяна Пінчукова, методист відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова: «Така цікава робота з геології. Шкода, що Христина — учениця 11 класу. Якби вона була в 10-му, то можна було б декілька років вивчати роботу. І це був би хороший науковий проект.»

Загалом, говорить Тетяна Пінчукова, цьогорічні роботи дітей є сильнішими за попередні. В усіх інших відділеннях учні покажуть не гірший результат, мають надію методисти.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0