Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У ЦПО ім. О. Разумкова визначили кращого позашкільника

Time Додано: середа, 03 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У Центрі позашкільної освіти імені О. Разумкова звикли до проведення різного роду конкурсів, змагань та ювілеїв. Цього разу там зібралися для того, аби ближче познайомити вихованців Центру з їхніми педагогами. Для цього методисти започаткували проект “Кращий педагог позашкілля”. Організатор проекту Олена Ланцова каже: ідея проведення конкурсу зародилася у неї давно. Разом із колегами вона довгий час спостерігала за педагогами, обирала тих, хто може і хоче показати усі свої вміння й таланти.

У ЦПО ім. О. Разумкова визначили кращого позашкільника

Олена Ланцова, методист відділення художньо-естетичного виховання ЦПО ім. О. Разумкова: «Я намагался, щоб це було за бажанням. Моя справа була підготувати кожного з них так, аби вони виглядали найкращими, найрозумнішими, найпривабливішими. Намагалася сформувати у кожному відношення до себе, як до переможця.»

Подібний конкурс у будинку творчості проводили минулого року. У ньому брали участь педагоги лише відділення художньо-естетичного виховання, розповідає Олена Ланцова. Цьогоріч до них приєдналися вчителі двох інших відділень. 6 педагогів і “5 кроків до успіху.” Саме так у Центрі назвали конкурс на звання кращого позашкільника. Першим кроком було вміння подати себе — презентація. Кожен педагог розповів про те, що їм подобається у житті, а що вони не люблять. Майже одноголосно конкурсанти сказали: найбільше цінують саме життя та роботу. Остання приносить їм справжню насолоду, особливо після того, як вони бачать результати та плоди своєї праці.

Другий та третій етапи змагання були на кмітливість вихователів та рівень їхніх знань. Позашкільники продемонстрували журі та глядачам, якими вони бачать сучасних учнів. На їхню думку, сьогодні діти майже нічим не відрізняються від них самих: такі ж бешкетуни, пізнайки та непосидючі. І ці якості, кажуть педагоги, не є негативними. Дитина повинна бути активною та енергійною, а педагог має знати, у яке русло направити цю енергію.

На четвертому кроці до успіху конкурсанти шукали у собі родзинку. У когось це сім’я, у когось — Мала Батьківщина. Для екологів головним є природа, оскільки саме вона дає людям здоров’я та життя. Родзинками були навіть консервовані огірочки та торт, що їх подарували членам журі.

Завершальний крок, мабуть, став одним із найскладніших для педагогів. Усі вони є керівниками різних гуртків, тож за 20 хвилин мали навчити дітей, з якими не займаються, тому, що вміють самі. Новоспечені екологи розповідали про черепах, танцюристи, яких навчав Олексій Ризванюк, запалили танком головну залу будинку творчості, а деякі навіть співали стародавніх забавок.

Таких пісень співали наші пращури, розповідає учасниця конкурсу Лариса Куліченко. Вона є керівником зразкового ансамблю фольклорного співу “Вінець”, вихованці якого займаються народною творчістю.

Лариса Куліченко, керівник зразкового ансамблю фольклорного співу “Вінець” ЦПО ім. О. Разумкова: «Ми збираємо старовинні пісні, ігри, вивчаємо наші традиції та обряди. Діти знають, як святкується Івана Купала, діти гарно колядують та щедрують, вміють закликати весну.»

5 кроків позаду, хвилювання також. Усі конкурсанти, як і їхні вболівальники, чекали на вирок журі. Самі себе вони оцінили вже давно.

Наталія Корнійчук, керівник гуртка декоративної композиції “Наталі” ЦПО ім. О. Разумкова: «Себе я оцінювала нижче, ніж суперників, бо у мене найменший стаж між усіма конкурсантами. Я дуже вдячна їм за те, що багато чого навчилася. Для підготовки було мало часу тому, що є домашні справи, робота. Все підготувати було важко, але ми впоралися.»

Олена Ланцова, методист відділення художньо-естетичного виховання ЦПО ім. О. Разумкова: «Спочатку довелося формувати у них впевненість у собі: ви це можете, ви це умієте, ви це знаєте. А також це дуже важливо для підняття престижу педагога-позашкільника. Ми працюємо в умовах, де тільки творча людина, яко дає дітям щось особливе, може тут працювати.»

Головна освітянка міста Валентина Адаменко подякувала і організаторам свята, і конкурсантам за чудову атмосферу дружелюбності та взаємопідтримки, що панувала у залі. На згадку про конкурс учасники отримали дипломи. Переможницею стала Лариса Куліченко. Своїми забавками та приспівками вона підкорила суворе журі та отримала від них гран-прі.

Валентина Адаменко, начальник Бердичівського управління освіти: «Шкода, що в журі поруч із пресою, сиділи педагоги, які дуже ретельно оцінювали кожен виступ. На кінець я подумала, чому не ставила лише п’ятірки? Мабуть інші члени журі так і робили. Тому ми можемо сказати, що перемогла дружба.»

Педагоги та методисти Центру позашкільної освіти сподіваються, що захід вони проводитимуть щорічно. На думку переможниці конкурсу, він дає змогу дітям краще пізнати своїх педагогів, а викладачам розкрити у собі нові таланти.

Лариса Куліченко, керівник зразкового ансамблю фольклорного співу “Вінець” ЦПО ім. О. Разумкова: «Найбільша цінність конкурсу в тому, що ми такі різні і водночас однакові: ми несемо дітям світло. Я і досі вважаю, що позашкільна освіта не є другорядною. До нас діти приходять за покликом душі. Якщо дитині у нас не цікаво, вона завтра не прийде.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0