Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Свято-Дмитрівській церкві згадували свого покровителя великомученика Дмитра Солунського

Time Додано: понеділок, 08 лист. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Як у кожної людини є ангел-охоронець, так у кожного храму є свій небесний покровитель. Такого заступника має і Свято-Дмитрівська церква у Гришківцях. Щороку 8-го листопада там шанують пам’ять великомученика Дмитра Солунського, який жив у III столітті у Греції.

У Свято-Дмитрівській церкві згадували свого покровителя великомученика Дмитра Солунського

Попри ранню годину та початок робочого тижня, храм ущент заповнений людьми. Таке навіть не кожної неділі буває, відзначають священики. На престольне свято до церкви, окрім місцевих парафіян, приходять і паломники. Цього разу останні завітали з Житомира та Рівненщини.

Протоієрей Юрій Рибачок, настоятель Свято-Дмитрівської церкви (смт. Гришківці): «Престольне свято можна зрівняти з Пасхою, тому що, повторюся, збирається дуже багато людей, у звичний день так багато не приходить. А по-друге, до цього свята завжди усі готуються, усім селом, усім приходом. Тому що це спільне свято усіх, хто проживає на території тієї чи іншої парафії того чи іншого приходу».

Участь у літургії святі взяли 11 священиків та диякон із Житомира. Очолив службу Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. Він розповів прихожанам про життя великомученика. Дмитро народився у заможній сім’ї римського проконсула. Його батьки були таємними християнами, вони постійно молилися Господу, звертаючись до нього з одним-єдиним проханням.

Протоієрей Віталій Бойков, Благочинний Бердичівського округу: «Живя в достатке, имея власть и высокие звания, они не имели главного – наследника. Поэтому их молитвы были сугубо об этом. Бог услышал их и дал им наследника. Родился и них младенец Димитрий».

Хлопчик був охрещений і вихований у християнській вірі, після смерті батька став займати його посаду. Але замість того, що гнобити віруючих, Дмитро підтримував їх, чим накликав на себе гнів тодішнього римського імператора Диоклетіана. Християнина ув’язнили, а на світанку 26-го жовтня (за старим стилем) стратили.

Життя Дмитра Солунського, так само як інших праведників, має бути прикладом для наслідування сучасниками, переконані священнослужителі. Рідко хто відвідує храм Божий систематично, чекаючи моменту, коли “припече”. Натомість завжди знаходяться відмовки та причини, через які нібито немає часу і можливості прихилити коліно та серце перед Богом.

Протоієрей Юрій Рибачок, настоятель Свято-Дмитрівської церкви (смт. Гришківці): «У кожного з живих є приклад для наслідування: спортсмен, художник чи просто людина з визначними рисами характеру. А ми, християни, завжди беремо приклад з тих, хто просіяв перед Богом своєю добротою, вірою, милосердям, хто своїм життям угодив Богу так, що церква визнала його святим».

Божественна літургія завершилась таїнством причастя та хресною ходою духовенства і вірян навколо церкви.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0