Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Свято-Дмитрівській церкві згадували свого покровителя великомученика Дмитра Солунського

Time Додано: понеділок, 08 лист. 2010, 06:00 ( близько 7 року назад )

Як у кожної людини є ангел-охоронець, так у кожного храму є свій небесний покровитель. Такого заступника має і Свято-Дмитрівська церква у Гришківцях. Щороку 8-го листопада там шанують пам’ять великомученика Дмитра Солунського, який жив у III столітті у Греції.

У Свято-Дмитрівській церкві згадували свого покровителя великомученика Дмитра Солунського

Попри ранню годину та початок робочого тижня, храм ущент заповнений людьми. Таке навіть не кожної неділі буває, відзначають священики. На престольне свято до церкви, окрім місцевих парафіян, приходять і паломники. Цього разу останні завітали з Житомира та Рівненщини.

Протоієрей Юрій Рибачок, настоятель Свято-Дмитрівської церкви (смт. Гришківці): «Престольне свято можна зрівняти з Пасхою, тому що, повторюся, збирається дуже багато людей, у звичний день так багато не приходить. А по-друге, до цього свята завжди усі готуються, усім селом, усім приходом. Тому що це спільне свято усіх, хто проживає на території тієї чи іншої парафії того чи іншого приходу».

Участь у літургії святі взяли 11 священиків та диякон із Житомира. Очолив службу Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. Він розповів прихожанам про життя великомученика. Дмитро народився у заможній сім’ї римського проконсула. Його батьки були таємними християнами, вони постійно молилися Господу, звертаючись до нього з одним-єдиним проханням.

Протоієрей Віталій Бойков, Благочинний Бердичівського округу: «Живя в достатке, имея власть и высокие звания, они не имели главного – наследника. Поэтому их молитвы были сугубо об этом. Бог услышал их и дал им наследника. Родился и них младенец Димитрий».

Хлопчик був охрещений і вихований у християнській вірі, після смерті батька став займати його посаду. Але замість того, що гнобити віруючих, Дмитро підтримував їх, чим накликав на себе гнів тодішнього римського імператора Диоклетіана. Християнина ув’язнили, а на світанку 26-го жовтня (за старим стилем) стратили.

Життя Дмитра Солунського, так само як інших праведників, має бути прикладом для наслідування сучасниками, переконані священнослужителі. Рідко хто відвідує храм Божий систематично, чекаючи моменту, коли “припече”. Натомість завжди знаходяться відмовки та причини, через які нібито немає часу і можливості прихилити коліно та серце перед Богом.

Протоієрей Юрій Рибачок, настоятель Свято-Дмитрівської церкви (смт. Гришківці): «У кожного з живих є приклад для наслідування: спортсмен, художник чи просто людина з визначними рисами характеру. А ми, християни, завжди беремо приклад з тих, хто просіяв перед Богом своєю добротою, вірою, милосердям, хто своїм життям угодив Богу так, що церква визнала його святим».

Божественна літургія завершилась таїнством причастя та хресною ходою духовенства і вірян навколо церкви.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0