Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Швайківці відкрили пам’ятний знак жертвам Голодомору

Time Додано: вівторок, 30 вер. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

У с. Швайківка для вшанування пам’яті загиблих у 1932-33 рр. та відкриття пам’ятного знаку жертвам Голодомору зібралися керівники району, депутати та мешканці села. На місцевому кладовищі швайківчани молилися за душі невинно заморених голодом односельців. Від імені багатьох поколінь жінки просили прощення за багаторічне мовчання і за те, що не ставили свічок та не справляли поминальних обідів. Навряд чи люди дізнаються істину про справжню кількість жертв страшного голоду, переконані керівники Бердичівського району, українська земля встелена тисячами невідомих могил.

У Швайківці відкрили пам’ятний знак жертвам Голодомору

Валерій Бабійчук заступник голови Бердичівської РДА: “Трагедія, що сталася у країні 75 років тому, заслуговує не тільки на пам’ять нашого народу, а й на те, щоб бути вписаною скрижалями скорботи у світову історію, аби пам’ятати і ніколи в житті не допускати того, щоб тоталітарний режим мав місце на нашій планеті... Якщо ми будемо намагатися забути або виправдати сталінізм, ми ніколи не зможемо вибудувати щасливе життя.”

Разом із очільниками району пам’ятний знак жертвам Голодомору відкрив свідок тих подій Дмитро Рихліцький, якому у той час було 6 років. Трагічні сторінки історії й нині стоять перед його очима.

Дмитро Рихліцький свідок Голодомору: “Брат каже: “Мамо, подивися, він схожий на буржуя, яке у нього пузо”. А мама до цього уваги не звертала. Підходить до мене, підіймає сорочку, мацає пальцями. А вони западають... Вона перелякалася і гірко заплакала... Після цього, коли вона щось варила, то мені давала, які всім, по два шматочки хліба, а не один, як раніш.”

Пам’ятний знак жертвам Голодомору та хрест освятив настоятель Церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець В’ячеслав. Разом із усіма присутніми він молився за душі невинно померлих швайківчан та всіх українців. Відтепер на цьому місці мешканці села зможуть схилити голови у скорботі, згадуючи чорну сторінку історії своєї держави.

Надія Вельмик директор Швайківського будинку культури: “Щороку ми вшановуємо пам’ять жертв голодомору. Вшанування ми починаємо у школі, далі продовжуємо у церкві. Там запалюємо свічки та поминаємо померлих. У нашому селі таких ми нарахували 35 чоловік. Починаючи із сьогоднішнього дня, ми будемо приходити до цього пам’ятника та хреста і вже тут вклонятися не тільки померлим односельцям, а й усім українцям.”

Керівники району переконують: подібні заходи проводитимуть й надалі. У їхніх планах до кінця року встановити пам’ятні знаки жертвам Голодомору в усіх селах Бердичівщини.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0