Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У школі-інтернаті пройшов день відкритих дверей

Time Додано: п'ятниця, 11 груд. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Спеціалізована школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відчинила свої двері. Усіх бажаючих водили коридорами закладу, демонструючи, в яких умовах живуть його мешканці — 186 дітей і 90 педагогів. Гості зазирнули до навчальних класів, помилувалися виробами декоративно-прикладного мистецтва, що їх діти виготовляють на уроках трудового навчання. Учні восьмого класу, яким випала роль екскурсоводів, давали коротку характеристику кожного приміщення. Наприклад, книжковий фонд шкільної бібліотеки налічує 15 тисяч примірників, серед них є підручники, словники, енциклопедії, твори художньої літератури. Хто багато читає — той багато знає, говорять діти. Але щоб гарно навчатися і досягати перемог у спорті, якому в закладі приділяють багато уваги, треба повноцінно харчуватися. У шкільній їдальня організовується п’ятиразове харчування.

У школі-інтернаті пройшов день відкритих дверей

Цікавість у гостей викликав кабінет психолога. Сюди за емоційним розвантаженням і душевною бесідою приходять і учні, і педагоги, каже практичний психолог Неля Романюк. У роботі вона використовує пісочну терапію, яку розробив швейцарський психотерапевт Гюстав Юнг. За допомогою спеціальної корекції фігурок відтворюються реальні життєві ситуації, в яких дитина відчуває певні труднощі. Така терапія допомагає зрозуміти проблеми учнів та подолати напругу.

Після закінчення уроків діти перебувають в ігрових кімнатах і можуть знаходити собі справу до душі.

Олександр Мошківський, учень спеціалізованої школи-інтернату для дітей-сиріт: “Після уроків я займаюсь малюванням. Зараз намалював губку Боба Квадратні Штані, він подобається мені”.

Доки одні малюють або дивляться телевізор, інші згадують про своїх рідних, з якими їх з різних причин розвела доля. Олександр Пензін ні на мить не перестає згадувати своїх братів та сестер і у своїх мріях бачить себе з ними поряд.

Олександр Пензін, учень спеціалізованої школи-інтернату для дітей-сиріт: “Вони всі по школах пороз’їжджалися, в мене є старші брати та сестри і мені. Я вже кілька років їх не бачу. Мрію стати будівельником та зібрати разом всю родину”.

Відволіктися від сумних думок і почуватися потрібними дітям допомагають заняття у гуртках та студіях. Все, чому там навчилися, вони продемонстрували на святковому концерті. На гостей чекали не лише виступи, а й сюрприз — господарі повідомили про свій намір провести акцію “Квіти пам’яті й любові”.

Зинаїда Данилова, педагог-організатор спеціалізованої школи-інтернату для дітей-сиріт: “Акція, яка відбулася сьогодні у школі, є продовженням проекту “Добро починається з тебе”. Найголовніша мета – показати жителям селища, що наші діти дуже талановиті”.

В рамках цієї акції колектив школи планує засадити рідкісними квітами три братські могили, що розташовані у Гришківцях, та громадські місця селища. Одна біда — для вирощування розсади квітів необхідне насіння, а для цього потрібні кошти. Їх учасники концерту не просили, а заробляли своїми талантами. Діти мають знати, що гроші — то не манна небесна, і що дістаються вони працею, відзначив директор закладу Віктор Гнатюк. Гості прореагували на таке починання схвально, на їхніх столах розмістилися скриньки для грошей.

Зоя Стаднік, Гришковецький селищний голова: “Напевне, жодні зі шкіл не придумала такого проекту, вони дивляться у перспективу, бачать, що у квітах все: радість, благополуччя. Квіти – це прекрасно. Я вдячна дітям та колективу за сьогоднішнє свято”.

Програмою заходу був передбачений також майстер-клас, до якого аудиторія із готовністю залучилася. Під керівництвом консультантів та за допомогою навчального відео глядачі опановували японське мистецтво орігами та вишивання стрічкою.

На сцені з’явилися представники козацького товариства. Вже 15 років діє воно у школі. Його члени бережуть славні традиції, плекають українську мову та культуру.

Наприкінці заходу підрахували суму зібраних коштів - 365 гривень. Цього, кажуть організатори акції, вистачить для купівлі насіння. Розсаду, що залишиться після прикраси могил та громадських місць, продадуть на весняному ярмарку.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0