Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У селі Швайківка вшанували воїнів-афганців

Time Додано: понеділок, 18 лют. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Навідуватися до рідного села своїх товаришів, що загинули в Афганістані для учасників бойових дій стало традицією. Інтернаціональний обов'язок на території іншої держави виконувало 88 військовослужбовців із Бердичівського району. Не повернулося четверо, троє - із села Швайківка. Це Анатолій Патей, Сергій Живун та Петро Чумак.

У селі Швайківка вшанували воїнів-афганців

Юрій Чумак, учасник бойових дій в Афганістані: “ Мій рідний брат потрапив до Афганістану у 1982 році. Через рік він загинув і посмертно був нагороджений Орденом Червоної зірки у 19 років”.

П'ять років тому у місцевій школі створили єдиний у своєму роді музей. Тут зібрано особисті речі військових, їхні листи рідним, фотографії, надіслані з Афганістану, тематична література. Окремий стенд присвячений миротворцям, родом із Швайківки: Павлу Живуну та Сергію Тонкевичу.

Катерина Куцак, заступник директора Швайківської школи: “Існує загальний учнівський рух “Моя земля — земля моїх батьків”, який спонукає дітей до створення і зібрання матеріалів патріотично-народознавчого напрямку. Так створено наш музей, де працюють екскурсії”.

До шкільного музею у Швайківці приїздять учні із Бердичівського району. Тут проходив Всеукраїнський семінар вчителів, проте найуважнішими відвідувачами є ветерани Афганістану. Їм експонати нагадують про запеклі бої у горах чужої країни.

Добрим словом на концерті, який влаштували у школі за участю місцевих колективів та районного будинку культури, згадували Михайла Плисківського. Цей воїн-інтернаціоналіст, розповіла голова сільскої ради, допомагає іншим ветеранам. Він організував поїздку для молоді села у місця пам'яті війни у Афганістані, придбав форму для шкільної команди та допоміг звести монумент загиблим швайківчанам.

Про своїх земляків учні Швайківської школи обіцяють пам'ятати. У коридорі вони вивісили символічні долоньки.

Автор: Юлія Крук

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0