Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У селі Семенівка встановили пам’ятник жертвам голодомору і політичних репресій

Time Додано: п'ятниця, 27 лист. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

У селі Семенівка Бердичівського району відкрили пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій 1932-33-го років. Минулоріч практично в усіх населених пунктах Бердичівщини було встановлено подібні пам’ятники, розповідає заступник голови районної державної адміністрації Валерій Бабійчук. У деяких навіть були створені меморіальні комплекси. Документальні дані свідчать, що на теренах Житомирської області в період штучного голоду загинуло майже 40 тис. чоловік, з них близько три тисячі — у Бердичівському районі. Звісно, каже Валерій Бабійчук, ці цифри є не досить точними.

У селі Семенівка встановили пам’ятник жертвам голодомору і політичних репресій

Валерій Бабійчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Ми не можемо відновити спогади всіх людей, немає документальних свідчень про масштаби трагедії, але я думаю, що ц2я точність не потрібна. Людям варто просто пам’ятати цих людей. Навіть якщо одна людина помирає від голоду, то цього допустити не можна. Немає прощення тій владі, яка робить штучний голодомор.»

Встановлення пам’ятнику є символом того, що сьогодні у Семенівці люди пам’ятають страшні роки голодомору. Із чималого списку імен загиблих на Житомирщині, 47 — їхні односельчани.

Микола Шеретун, сільський голова Іванковецької сільської

ради: «Ще за часів комуністичного режиму у 1989 році ми першими провели мітинг з вшанування жертв голодомору. На сільському кладовищі, де є масові поховання людей, встановлено дерев’яний хрест. Ми першими пройшли з жовто-блакитними прапорами. І з того часу ми щороку вшановуємо пам’ять загиблих у ті страшні роки»

Окрім хреста на кладовищі, кажуть семенівці, у їхньому селі не було жодного знаку, що свідчив би про трагічні події 30-х. Місцеві мешканці запевнили усіх присутніх на мітингу скорботи, що будуть старанно доглядати за пам’ятником.

Після освячення до пам’ятника поклали вінки та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання. Усі присутні висловили сподівання, що молодь назавжди залишить у своїх серцях місце для імен людей, які загинули від голоду у 30-ті роки.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0