Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У селі Малосілка людські городи ненароком обприскали хімікатами

Time Додано: субота, 19 лип. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

Посеред літа городи мешканців села Малосілка повисихали і пожовтіли. Біда прийшла з неба — розповідають селяни. Літак, що обприскував сусідні поля ріпаку, залетів на їхні присадибні ділянки і щедро полив їх хімікатами.

У селі Малосілка людські городи  ненароком обприскали  хімікатами

Софія Каченюк, мешканка села Малосілка: “Сохне кожний день хуже і хуже. Ні огірка немає, буряки всі посохли, капуста, помідори”.

Хімікати на городину потрапляли і позаторік — кажуть люди. Унаслідок останньої обробки ріпаку вигоріло 14 присадибних ділянок. Побувавши на місці, працівники санстанції попередили людей, що до результатів аналізів, їсти овочі не можна. Втім селяни скуштували їх раніше.

Іван Орел, мешканець села Малосілка: “Ми їли і вишні, і огірки, картоплю копали. Що воно дасть? Хто возмістить? Як жити далі — чорт його знає. Якщо скажуть не їсти — з пенсії не проживемо. Ми ж робимо, встаємо до города зранку для того, щоб обробити і мати урожай”.

Зі слів селян, колишні колгоспні поля орендує Сергій Боцян. Почути коментар ми змогли лише телефоном, - керівник господарства у відрядженні. У тому що сталося, він винуватить льотчика. Для прискорення визрівання ріпак обробляли препаратом “Реглон”. Сергій Боцян переконує — городина через деякий час відійде. У санстанції його оптимізм не поділяють.

Анатолій Поліщук, зав. відділенням гігієни праці Бердичівської СЕС: “Цей препарат не накопичується в сільськогосподарських продуктах. Якщо ним обробили рослини, через чотири дні їх можна використовувати для годівлі худоби. Цей препарат діє на зелені рослини. Діюча речовина — перекис водню, він розкладає мембранні частини, після чого рослина засихає і пропадає”.

Вживати оброблені цим хімікатом овочі дозволяється за декілька днів. Речовина розкладається на нетоксичні сполуки. Втім на врожай у селі не очікують. Городина засихає на очах, а у садках з дерев обпали яблука.

За порушення санітарних норм на орендаря наклали штраф у розмірі 170 гривень. Про випадок санстанція повідомила в управління сільського господарства.

Анатолій Поліщук, зав. відділенням гігієни праці Бердичівської СЕС: “Вони повинні були попередити за 3 дні людей, що будуть обробляти поля і чим обробляти. Поле повинно бути за 1 км від населеного пункту. А це — на відстані 15-20 метрів. За один день повинні були також повідомити СЕС, станцію захисту рослин, екологію. Цього не було зроблено”.

Правди селяни шукатимуть у суді, бо орендар не поспішає відшкодовувати збитки.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0