Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У селі Малосілка людські городи ненароком обприскали хімікатами

Time Додано: субота, 19 лип. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Посеред літа городи мешканців села Малосілка повисихали і пожовтіли. Біда прийшла з неба — розповідають селяни. Літак, що обприскував сусідні поля ріпаку, залетів на їхні присадибні ділянки і щедро полив їх хімікатами.

У селі Малосілка людські городи  ненароком обприскали  хімікатами

Софія Каченюк, мешканка села Малосілка: “Сохне кожний день хуже і хуже. Ні огірка немає, буряки всі посохли, капуста, помідори”.

Хімікати на городину потрапляли і позаторік — кажуть люди. Унаслідок останньої обробки ріпаку вигоріло 14 присадибних ділянок. Побувавши на місці, працівники санстанції попередили людей, що до результатів аналізів, їсти овочі не можна. Втім селяни скуштували їх раніше.

Іван Орел, мешканець села Малосілка: “Ми їли і вишні, і огірки, картоплю копали. Що воно дасть? Хто возмістить? Як жити далі — чорт його знає. Якщо скажуть не їсти — з пенсії не проживемо. Ми ж робимо, встаємо до города зранку для того, щоб обробити і мати урожай”.

Зі слів селян, колишні колгоспні поля орендує Сергій Боцян. Почути коментар ми змогли лише телефоном, - керівник господарства у відрядженні. У тому що сталося, він винуватить льотчика. Для прискорення визрівання ріпак обробляли препаратом “Реглон”. Сергій Боцян переконує — городина через деякий час відійде. У санстанції його оптимізм не поділяють.

Анатолій Поліщук, зав. відділенням гігієни праці Бердичівської СЕС: “Цей препарат не накопичується в сільськогосподарських продуктах. Якщо ним обробили рослини, через чотири дні їх можна використовувати для годівлі худоби. Цей препарат діє на зелені рослини. Діюча речовина — перекис водню, він розкладає мембранні частини, після чого рослина засихає і пропадає”.

Вживати оброблені цим хімікатом овочі дозволяється за декілька днів. Речовина розкладається на нетоксичні сполуки. Втім на врожай у селі не очікують. Городина засихає на очах, а у садках з дерев обпали яблука.

За порушення санітарних норм на орендаря наклали штраф у розмірі 170 гривень. Про випадок санстанція повідомила в управління сільського господарства.

Анатолій Поліщук, зав. відділенням гігієни праці Бердичівської СЕС: “Вони повинні були попередити за 3 дні людей, що будуть обробляти поля і чим обробляти. Поле повинно бути за 1 км від населеного пункту. А це — на відстані 15-20 метрів. За один день повинні були також повідомити СЕС, станцію захисту рослин, екологію. Цього не було зроблено”.

Правди селяни шукатимуть у суді, бо орендар не поспішає відшкодовувати збитки.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0