Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У “Рожевому слоненяті” індіанці та пілігрими влаштували День подяки

Time Додано: середа, 24 лист. 2010, 06:00 ( майже 7 років назад )

Надзвичайно холодною й голодною видалася зима 1620-го року в Америці. Пілігрими, які прибули до Нового світу з Плімутської колонії, ледь її пережили. Дочекатися живими-здоровими весни їм допомогли індіанці. Після того, як переселенці зібрали перший врожай, то влаштували справжнісінький бенкет — триденне свято з подячними молитвами й смачними стравами. На бенкет, звісно, запросили своїх рятівників. Усі разом дякували Богові та одне одному за те, що змогли вижити, залишившись при цьому гідними звання людини. Свято отримало назву День Подяки і стало в американців національним.

У “Рожевому слоненяті” індіанці та пілігрими влаштували День подяки

Джессі Салпітер, волонтер Корпусу Миру США в Україні: “День подяки — це дуже велике свято в Америці. Цього дня уся сім’я збирається за одним столом, аби відсвяткувати та подякувати одне одному. Почалося свято з перших пілігримів, які прибули до Америки і відсвяткували День подяки разом з індіанцями, які допомогли тим зібрати врожай. ”

Відтепер про історію утворення Дня Подяки і про те, як його святкують, знатимуть і маленькі бердичівляни. У дитячому клубі “Рожеве слоненя” зустрілися давні друзі — пілігрими й індіанці. Як і їхні пращурі у далекій Америці, зібралися вони за багато вбраним столом. На ньому красувалися традиційні страви, над якими на День подяки чаклують американці: бобовий салат, печені яблука, кукурудзяний хліб. Головний символ свята — фаршировану індичку — в силу певних національних особливостей замінили на курку. Усіляка смакота, звісно, важливий елемент Дня подяки, та не основний. Головне тут — не забути про те й про тих, завдяки кому щодня милуєшся сонцем і насолоджуєшся життям.

Катерина Ковбій, волонтер, викладач клубу “Рожеве слоненя”: “Ми хочемо ознайомити наших дітей з традицією і історією цього свята, а також із традиціями народу, мову якого вивчаємо. Також ми хочемо навчити їх бути вдячними своїй сім’ї, своїм друзям, вчителям. Користуючись нагодою, я також хочу подякувати усім, хто причетний до цього свята.”

Софія Вахніцька, вихованка клубу “Рожеве слоненя”: “Я дякувала мамі, папі і сестрі за турботу, за добро. За те, що допомагали мені у всьому.”

Діти слухали розповідь про День подяки і паралельно виготовляли сувеніри: молодші розмальовували паперових індичок, старші — оформляли вітальні листівки. По завершенні свята все це закріпили на стіні, домовившись рівно за рік знову зібратися у святковому подячному колі.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0