Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У рамках реалізації міжнародного проекту «Екодемія» до Бердичівського району приїхали педагоги з Білорусі та Голландії

Time Додано: неділя, 12 квіт. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Своїм головним завданням члени цієї делегації та їхні колеги з Бердичівщини вбачають виховання нового покоління, яке буде здатне вирішити одну з найгостріших проблем сучасності — розв’язання протиріч між суспільством та природою, економікою та екологією. Обмін досвідом у такій справі, кажуть освітяни, річ обов’язкова: усім учасникам проекту є що розповісти та показати одне одному, адже покращити екологічний стан довкілля самотужки неможливо.

У рамках реалізації міжнародного проекту «Екодемія» до Бердичівського району приїхали педагоги з Білорусі та Голландії

Валерій Бабійчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Нам дуже приємно, що Бердичівська земля, її педагоги мають певні здобутки і вже кілька років працюють, використовуючи сучасні інноваційні технології. У нас в районі були вже започатковані такі курси як «Ми — громадяни України», «Громадська освіта», і ось вже кілька років реалізовується проект «Екодемія». Ми горді тим, що маємо такі тісні стосунки із Польщею, а сьогодні зустрічаємо друзів із Білорусі та Голландії.»

Те, як реалізується проект на Бердичівщині, іноземні гості змогли побачити, відвідавши школи району. Майже усі вони, у т.ч. і загальноосвітня школа с. Гардишівки, кілька років беруть активну участь у проекті «Екодемія».

Любов Кукса, координатор міжнародного проекту «Екодемія» у Бердичівському районі: «Із березня 2005-го Україна у числі 55-ти країн світу задекларувала свою участь у програмі ООН «Стратегія освіти для стійкого розвитку». Із того моменту у 24-х із 30-ти шкіл району викладається відповідний курс. Важливо те, що ми навчаємо дітей за посібниками, у розробці яких брали участь і наші педагоги.»

Поняття «стійкий розвиток» є базою, на якій сформувалась своєрідна школа виживання під назвою «Екодемія». Під цим поняттям розуміють такий підхід до життя, коли розвиток суспільства спрямований не тільки на те, щоб задовольнити потреби людей, які живуть нині, але й не поставити під загрозу можливість існування майбутніх мешканців планети. Цьому поняттю колектив Гардишівської школи присвятив виставку робіт під назвами «Краса врятує світ» та «Красиве із некорисного». Восьмикласники на уроці-тренінгу підсумовували пройдений матеріал на тему «Здоров’я». Від правил поведінки у групі — до власних очікувань результатів тренінгу. Успішно пройти маршрутом «Здоров’я» можна лише за умови правильного харчування, споживання місцевих продуктів, багатих на вітаміни, постійного руху, турботи про зір та слух. Виступи учнів справили неабияке враження на білоруських та голландських гостей. Вони жартома зізналися, що після прослуханого навіть дещо побоюються дарувати дітям звичайну коробку цукерок.

Існує у Гардишівській школі і екологічна агітбригада. Її учасники переконані: зробити довкілля чистішим та милішим для ока просто. Заміни паперові серветки на полотняні рушнички, а телевізор — на заняття творчістю, забудь про пластиковий посуд та економ воду. Позитивні зміни не змусять на себе довго чекати.

Хлібом-сіллю, мовою сябрів та білоруськими прапорцями зустрічали іноземних освітян у школі с. Маркуші. Гостей ознайомили із прикрасою закладу — музеєм, що був створений істориком, етнографом та краєзнавцем Володимиром Редичем. Країни, які, окрім багатовікової дружби, пов’язані Чорнобильським горем, вважають маркушівці, просто приречені знайти у собі сили та розум для розв’язання проблеми екології.

Темою тренінгу, який провели у цьому закладі, стала дружба між людьми та рослинами. Школярі виклали власні уявлення про майбутнє планети і людський спосіб життя, обговорили проблеми, пов’язані з екологічним станом рідного села та навіть склали план змін у власній поведінці. Розділившись на групи, учні розробили мініпроекти під загальною назвою «Моє квітуче село», до яких увійшли посадка дерев та квітів, звернення до односельців та проведення із ними роз’яснювальної роботи, фотографування існуючих сміттєзвалищ.

Спеціально для гостей учні школи влаштували показ-демонстрацію «Екомода». Ділова й вечірня, спортивна й повсякденна... Юні моделі шаруділи й побрязкували сукнями, сорочками, брюками, які самі ж виготовили із використаної мішковини, пакетів для сміття, одноразового посуду, касетної плівки...

Агітбригада на кшталт гардишівської «Веселки» існує і у Маркушах.

Члени тамтешньої «Екологічної варти» — призери та переможці численних конкурсів — порівнюють природу із Храмом, у якому, як відомо, не смітять. Діти запитують, чи є у планети надія, чи виживе вона, чи вистачить на це людського розуміння?

На пам’ять про візит до Бердичівщини білоруські та голландські педагоги вирішили створити ялинкову алею. Про них у Маркушах тепер нагадуватимуть 15 дерев, які іноземні гості висадили разом зі своїми українськими колегами. Алею одразу було визнано унікальною, як і самий досвід подібного спілкування. Особливий позитив від нього білоруські вчителі вбачають у тому, що відбувається це спілкування не у місті, а у сільській місцевості.

Ірина Сімко, координатор проекту «Молодь для стійкого розвитку» (Білорусь): «У меня такое ощущение, что именно в селе и происходит настоящая жизнь. Неделю назад я участвовала в сессии Европейской экономической комиссии ... и могу сказать, что, если сельские школы и школы райцентров начнут делать определенные шаги по решению экопроблем, то тогда мы действительно сможем их решить.»

Фінальна частина так званої учбової подорожі до Бердичівщини відбулася у Гришковецькій гімназії. За круглим столом освітяни трьох країн поділилися враженнями від обміну досвідом й визначали шляхи подальшої співпраці у реалізації проекту «Екодемія».

Наталія Пінчук, директор Замостянської СШ (Білорусь): «Дуже приємно бачити, що вчителі і учні українських шкіл роблять спільну з нами справу. Я побачила у вас інтелектуальних дітей, творчих викладачів та деякі моменти, які ми зможемо використовувати у своїй роботі. Було б чудово, коли б ваші діти та вчителі приїхали б до нас, подивитися на наши доробки... У вас чудові люди, ми дружили народами раніше, дружитимемо й надалі.»

Щодо бердичівських педагогів, то вони планують й надалі приділяти максимум уваги як екологічній освіті, так і іншим напрямкам навчально-виховного процесу. У районі — 30 шкіл, і кожна з них має свій статус, свою спеціалізацію, свої наробки у різних розвиваючих програмах.

Тетяна Наумчук, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: «Ми будемо зустрічатися і з іншими фахівцями: серед іншого ми маємо нагоду спілкуватися з київськими колегами, наші діти є призерами та переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів з різних програм. Ось так у нас перспектива на майбутнє. Хотілося б подякувати керівникам району — Л.А. Бакановському та Ю.Д. Михальчуку за велику допомогу у здійсненні освітньо-виховного процесу.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0