Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У ПТУ №4 шукали соціальних партнерів

Time Додано: п'ятниця, 19 лют. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Аби з’єднати та закріпити ці дві пластикові труби, можливо, скаже хтось, багато вміння не потрібно. З цього приводу можуть посперечатися студенти та викладачі професійно-технічного училища №4. Саме там готують кваліфікованих робітників технічних професій і застосовують у навчанні нові технології та матеріали. Крім того, викладачі закладу намагаються залучати до підготовки майбутніх спеціалістів підприємства, де учні профтехучилища проходять виробничу практику. Саме про співробітництво навчальних закладів із підприємствами та заводами говорили на обласному семінарі “Роль соціального партнерства у вдосконаленні підготовки кваліфікованих робітників”. Участь у ньому взяли заступники директорів з навчально-виробничої роботи профтехучилищ Житомирщини.

У ПТУ №4 шукали соціальних партнерів

Сьогодні кожен роботодавець воліє бачити своїми підлеглими тямущих і добре підготовлених спеціалістів, констатували на семінарі.

Микола Славінський, заст. нач. управління освіти і науки ЖОДА: «Це спонукає нас краще працювати, шукати нові підходи, нові технології. Для цього потрібно нове устаткування, нові матеріали. На все це, звичайно, потрібні кошти. А їх у нас, як і у держави, обмаль. Але ми знаходимо різні шляхи виходу. В одній з майстерень ПТУ №4, де готують монтажників санітарно-технічних систем, є нові технології по з’єднанню пластикових труб та інших пластикових виробів.»

Заступники директорів обмінювалися досвідом співпраці з майбутніми роботодавцями їхніх учнів, з обласним та міськими центрами зайнятості, шукали шляхи підвищення якості професійної освіти, аби випускники училищ були конкурентно-спроможними на ринку праці. Наголошували на актуальних проблемах працевлаштування не лише молоді, а й дорослих. В Україні є потреба у перепідготовці зрілого населення, каже Микола Славінський.

Микола Славінський, заст. нач. управління освіти і науки ЖОДА: «Професійно-технічна освіта вимагає постійного навчання, упродовж всього життя. Техніка змінюється, технології теж, постійно впроваджуються нові матеріали. Це відбувається у будь-якій галузі. А для цього потрібні знання. Їх може надавати навчальний заклад, який “іде в ногу” з цими змінами, який сам зміцнює свою базу, має досвідчені кадри.»

Робітничі професії не дуже популярні серед молоді через те, що недостатньо розрекламовані, вважає Микола Славінський. Також вони відзначаються невисокою заробітною платою. Остання — проблема державного рівня, каже посадовець. Подібні семінари підказують викладачам, як і де потрібно шукати соціальних партнерів для своїх навчальних закладів. Буде злагоджене співробітництво, буде і впевненість молоді у тому, що після навчання вона отримає потрібну роботу, говорить директор Професійно-технічного училища №4 Вадим Климов. Їхній заклад вже давно співпрацює з рядом підприємств Бердичева. Така співпраця дає непогані результати.

Вадим Климов, директор Бердичівського ПТУ №4: «Зважаючи на те, що зараз діється у державі, я вважаю, що певні напрацювання у нас є. У минулому році на виставці профтехосвіти в Житомирі наші учні І курсу показали майстер-клас. Як правило, на такі заходи їздять учні ІІ-ІІ курсів, а це були І.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0