Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У прийомній сім’ї навчають дітей більше усміхатися і любити людей

Time Додано: понеділок, 19 трав. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

У великій сім’ї Жанни Суркової та Івана Панова, що мешкають у с. Райгородок, шестеро дітей. Двоє — вже дорослі та ведуть самостійне життя, четверо поки що бавляться іграшками. Така можливість з’явилася у них лише близько 3-х років тому. Саме тоді діти вперше переступили поріг цієї оселі. Вирішивши забрати Марину та Дмитра з інтернату, а Сергія та Максима із притулку для неповнолітніх, сім’я Суркових-Панових із звичайної перетворилася на першу в районі прийомну сім’ю. Сьогодні таких на Бердичівщині створено вже три. Тільки повноцінна родина здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, переконані у Бердичівському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У прийомній сім’ї навчають дітей більше усміхатися і любити людей

Олена Продеус директор БРЦСССДМ: “Сім’я є тим природним середовищем, в якому повинна виховуватися дитина. Якщо у неї із об’єктивних причин немає можливості зростати поруч із рідними батьками, ... альтернативою можуть стати сімейні форми влаштування таких дітей. Це, в першу чергу, усиновлення, а також опіка і піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.”

Марина, як справжня господиня, біжить на двір — треба нагодувати курей. Правда, курчата — одне із небагатьох завдань, за яке відповідає дівчинка, батьки говорять: “Мала поки що”. Хлопці також більшість часу проводять за уроками та іграшками. Для дітей, які ще донедавна вважались “проблемними”, це серйозне досягнення, вважають батьки та соціальні працівники. Кожна дитина має право на сім’ю, говорять у Центрі. Із метою знайти для обездолених хлопчиків та дівчаток родину, там проводиться широкомасштабна інформаційно-рекламна кампанія.

Олена Продеус директор БРЦСССДМ: “Ми започаткували постійну рубрику у “Землі Бердичівській” на тему “Візьми дитину у родину”, у якій мешканці району можуть дізнатися, що таке прийомна сім’я, яка різниця між нею та інтернатівським закладом... Також ми розповідаємо, хто може бути прийомними батьками, про їхні права та обов’язки. Про це та інше ми також інформуємо по радіо. Постійно тримаємо зв’язок із селищними радами... Працюємо із батьками, беручи участь у батьківських зборах.”

Як і у багатьох великих родинах, розповідає мати дітей Жанна Євгенівна, у них цінують гарну пісню та поетичне слово. Улюблений вірш Марини — про Україну.

У їхній сім’ї, каже Жанна Суркова, завжди намагалися дарувати дітям любов та ласку. Із особливим почуттям, роблять це і сьогодні.

Жанна Суркова прийомна мати: “Саме сім’я дає дитині життєвий досвід спілкування із складним навколишнім середовищем. Ми намагаємося оберігати дитину від хибних кроків. Мої діти добре ставляться до нас, називають батьками. Ми ж даємо їм ту любов та ласку, яких їм раніше не вистачало.”

Усі четверо із відповіддю не забарилися і вкотре освідчилися матусі у коханні. Піснею...

Дивлячись на Марину, Сергія, Дмитра та Максима, батьки сподіваються, що дитячі мрії, про щасливу родину здійснилися, і слова про любов до матері — це не просто слова...

Діти: “- Я люблю маму за те, що нас годує та одягає;

 А я — за те, що вона за нами дивиться і за те, що взяла у сім’ю;

 Я люблю маму, бо вона нас всиновила і дуже нас любить;

 Мама нас зігріває своїм теплом, любить нас усім серцем і бажає нам усього найкращого.”

Автор : Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0