Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У першій школі змагалися козаки

Time Додано: п'ятниця, 16 жовт. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Двома куренями — Богдана Хмельницького та Івана Мазепи — чотирикласники першої школи доводили, що є гідними нащадками козацького роду. У день українського козацтва педагоги провели для школярів виховний захід, щоб ознайомити дітей з цим історичним періодом.

У першій школі змагалися козаки

001 Ванда Кидисюк, організатор заходу: “Ці почуття — любов до Батьківщини, патріотизм — ми повинні виховувати в дітей і постійно про них пам’ятати. Окрім того, що козаки були людьми сміливими, самовідданими, товариськими, вони вміли співати і танцювати. Дітей теж треба привчати до народних звичаїв і традицій”.

Слово “козак” перекладається як “вільна людина”, вони робили січі та боронили рідну землю. Очільниками козацтва були гетьмани, перший з них – Байда Вишневецький – зажив собі героїчної слави. На всі питання щодо козаків діти відповідали правильно.

004 Євген Грушківський, учасник змагань: “Січ — це вирубана, висічена ділянка в лісі, яку робили козаки, щоб сховатися від ворогів та стріляти в них”.

Потім була словесна дуель: хто більше знає прислів’їв з теми. “Козак слабкому захисник, цінити побратимство звик”, “Козак усім народам друг і лицарський у нього дух”, “Козача потилиця панам-ляхам не хилиться” - наводити перлини народної творчості школярі могли без кінця. Справжні козаки на місці не встоять — станцюють, заспівають і кашу приготують. Тільки спочатку води та дров наносять. Із такими завданнями курінь Богдана Хмельницького вправлявся хоч і повільніше, зате більш якісно ніж “мазепівський”. От і мусили останні то калюжі води після себе витирати, то крихти каші збирати з підлоги. У змаганнях перемогла дружба. Та якби школярам не забракло козацької муштри, результат міг бути іншим. А загалом, кажуть учні, дійство вийшло цікаве.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0