Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У першій школі змагалися козаки

Time Додано: п'ятниця, 16 жовт. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Двома куренями — Богдана Хмельницького та Івана Мазепи — чотирикласники першої школи доводили, що є гідними нащадками козацького роду. У день українського козацтва педагоги провели для школярів виховний захід, щоб ознайомити дітей з цим історичним періодом.

У першій школі змагалися козаки

001 Ванда Кидисюк, організатор заходу: “Ці почуття — любов до Батьківщини, патріотизм — ми повинні виховувати в дітей і постійно про них пам’ятати. Окрім того, що козаки були людьми сміливими, самовідданими, товариськими, вони вміли співати і танцювати. Дітей теж треба привчати до народних звичаїв і традицій”.

Слово “козак” перекладається як “вільна людина”, вони робили січі та боронили рідну землю. Очільниками козацтва були гетьмани, перший з них – Байда Вишневецький – зажив собі героїчної слави. На всі питання щодо козаків діти відповідали правильно.

004 Євген Грушківський, учасник змагань: “Січ — це вирубана, висічена ділянка в лісі, яку робили козаки, щоб сховатися від ворогів та стріляти в них”.

Потім була словесна дуель: хто більше знає прислів’їв з теми. “Козак слабкому захисник, цінити побратимство звик”, “Козак усім народам друг і лицарський у нього дух”, “Козача потилиця панам-ляхам не хилиться” - наводити перлини народної творчості школярі могли без кінця. Справжні козаки на місці не встоять — станцюють, заспівають і кашу приготують. Тільки спочатку води та дров наносять. Із такими завданнями курінь Богдана Хмельницького вправлявся хоч і повільніше, зате більш якісно ніж “мазепівський”. От і мусили останні то калюжі води після себе витирати, то крихти каші збирати з підлоги. У змаганнях перемогла дружба. Та якби школярам не забракло козацької муштри, результат міг бути іншим. А загалом, кажуть учні, дійство вийшло цікаве.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0