Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У першій школі змагалися козаки

Time Додано: п'ятниця, 16 жовт. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Двома куренями — Богдана Хмельницького та Івана Мазепи — чотирикласники першої школи доводили, що є гідними нащадками козацького роду. У день українського козацтва педагоги провели для школярів виховний захід, щоб ознайомити дітей з цим історичним періодом.

У першій школі змагалися козаки

001 Ванда Кидисюк, організатор заходу: “Ці почуття — любов до Батьківщини, патріотизм — ми повинні виховувати в дітей і постійно про них пам’ятати. Окрім того, що козаки були людьми сміливими, самовідданими, товариськими, вони вміли співати і танцювати. Дітей теж треба привчати до народних звичаїв і традицій”.

Слово “козак” перекладається як “вільна людина”, вони робили січі та боронили рідну землю. Очільниками козацтва були гетьмани, перший з них – Байда Вишневецький – зажив собі героїчної слави. На всі питання щодо козаків діти відповідали правильно.

004 Євген Грушківський, учасник змагань: “Січ — це вирубана, висічена ділянка в лісі, яку робили козаки, щоб сховатися від ворогів та стріляти в них”.

Потім була словесна дуель: хто більше знає прислів’їв з теми. “Козак слабкому захисник, цінити побратимство звик”, “Козак усім народам друг і лицарський у нього дух”, “Козача потилиця панам-ляхам не хилиться” - наводити перлини народної творчості школярі могли без кінця. Справжні козаки на місці не встоять — станцюють, заспівають і кашу приготують. Тільки спочатку води та дров наносять. Із такими завданнями курінь Богдана Хмельницького вправлявся хоч і повільніше, зате більш якісно ніж “мазепівський”. От і мусили останні то калюжі води після себе витирати, то крихти каші збирати з підлоги. У змаганнях перемогла дружба. Та якби школярам не забракло козацької муштри, результат міг бути іншим. А загалом, кажуть учні, дійство вийшло цікаве.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0