Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У НВК № 4 ділилися досвідом виховання особистостей з активною громадянською позицією

Time Додано: середа, 23 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Із самого ранку класами навчально-виховного комплексу № 4 розосередилися заступники директорів з виховної роботи бердичівських шкіл: вчительсько-учнівський колектив закладу вчергове ділився з колегами досвідом. Коли освітяни збираються разом – то неодмінно звучить слово «компетентність». Цей раз не став виключенням: гостям розповідали, як у комплексі працюють над формуванням в учнів громадянської компетентності. Навіть обговорення таких не найзахоплюючих, здавалося б, тем, у 4-му НВК можуть перетворити на справді пізнавальний і водночас цікавий процес. Різні аудиторії, різні предмети, абсолютно несхожі одна на одну теми… Та все це нагадує один великий тест – перевірку юних бердичівлян на громадянську свідомість. Що головніше у житті – спокійне й надійне «Я» або ж непросте та активне «Ми»?

У НВК № 4 ділилися досвідом виховання особистостей з активною громадянською позицією

Світлана Басюк, методист ІМЦ міського управління освіти і науки: «Звичайно, кожен навчальний заклад має свою систему роботи і сьогоднішня тема є дуже широкою, адже передбачає і формування національної самосвідомості, і формування національних почуттів, і, взагалі, ставлення до інших людей, до себе, до рідного міста. Звичайно, це до того ж формування навичок здорового способу життя… Через це і обширність заходів сьогодні: це – і інтелектуальні ігри, і конкурси, і брейн-ринг.»

На дошці вислови двох відомих у Бердичеві Василів – Гросмана і Мазура. Радянський письменник стверджує, що найвищий людський дар – то є дар духовної краси та особистої відваги в ім’я добра. Бердичівський міський голова закликає любити рідне місто, адже саме любов’ю, на його думку, твориться життя, а Бердичів, у свою чергу, вартий такої любові. Начебто, і слова різні, та підібрала їх вчитель недаремно: сенс обох виразів ніколи не достукається до серця й розуму людини-не громадянина. 40-хвилинне обговорення гросманівського «В городе Бердичеве» та легендарного фільму «Комісар» , що був поставлений за його мотивами, тривало заради того, аби кожен у класі зрозумів головну ідею твору: з комісаром Клавдією – справжнім воїном, жорстоким і нещадним до ворога – трапилося диво: вона перетворилася на Клавдію-жінку – зігріту любов’ю чужої родини, людину, в якої відтануло серце. Допоможе учневі цей урок хоча б замислитися над тим, чи зміг би він вчинити так, як вчинив бідний багатодітний єврей Магазаник?

А поки в одному класі розмірковували над метаморфозою, що трапилася з Клавдією Вавиловою та порівнювали творчість Гросмана з творчістю улюбленого ним Чехова, в іншому говорили

про «незмірні таємниці сім’ї». Як воно – мешкати в успішній та благополучній родині? Просто? А з чого тоді складаються будні родини проблемної? Що переживає дитина, яка виховується одним із батьків? А якщо сім’я пристойна, тоді як у ній переноситься сварка? Відчуваєш, як різко опускаєшся на землю: навіть у такому з вигляду благополучному класі одного з кращих навчальних закладів міста є чимало дітей, які вже пізнали гіркоту батьківського розлучення і навіть непоправне горе смерті найближчої людини.

Хтось скаже, що зростати нормальною, якщо вона виховується у неповній сім’ї і якщо до того ж єдина у ній, дитина навряд чи зможе. Але у цьому класі знайдуться і ті, хто дотримується абсолютно протилежної думки.

Хто вже, здається, точно не зрозуміє попередню виступаючу, то це члени родин багатодітних. Проаналізувати усі переваги й труднощі тих, в кого «троє й більше» намагалися новопризначений експерт з даного питання Іван Гутовський та його матір. Як не рахували й не міркували, а переваг в їхній родині, виявляється, все ж таки більше, аніж негативних моментів. Чого лише взаємовиручка і працелюбність вартують…

Здатність ставити суспільні інтереси вище за особисті, вміння визначити своє місце у соціумі, знати права і при цьому не забувати про обов’язки. А ще володіння талантом влитися зі своїм «Я» до колективного «Ми»… Говорити про все це і не згадати однієї сторінки із життя колись великої та могутньої країни було б нерозумно, вирішили організатори семінару. Герої тієї сторінки довели всю свою громадянську компетентність на практиці. Власним життям довели… Здається, страшні кадри Афганської війни і трагічні цифри загиблих на ній та тих, хто пропав без вісти, завжди ятритимуть серце і викликатимуть сльози. Після тієї бойні тисячі людей почали здригатися від слова «тюльпан» та дізналися, що таке «Вантаж 200» та «душмани». 22 роки минуло з часу, коли непривітну ворожу землю покинув останній радянський солдат, але й досі вночі покалічені синдромом на ім’я «афганський» учасники тієї війни прокидаються у гарячому поту від страшних снів.

Таким вийшов семінар… Те, що тема важлива, корисна і не для «галочки» – годі й говорити, кажуть його учасники. Комусь сподобався брейн-ринг на тему козацтва, комусь – бесіди про секрети благополуччя сім’ї, ну а хтось надовго запам’ятає ось цю зустріч. Головне, підсумовують педагоги, що громадян у НВК № 4 виховують не по понеділках, середах та п’ятницях, а щодня. Системно.

Людмила Станкевич, заступник директора з НВР БМГГ № 2: «Особливо мені запам’яталось ток-шоу, що його провела класний керівник 10 класу Валентина Литвиненко. Діти показали не лише громадянську компетенцію, а й полікультурну, соціальну та багато інших компетенцій, які так необхідні для підростаючого покоління.»

Оксана Москальчук, заступник директора з ВР НВК «Школа-дитсадок № 3»: «Приємно, що вже починаючи з початкової ланки, вчителі НВК № 4 намагаються формувати гідність, патріотизм, національну свідомість у дітей. Звичайно, поділюся зі своїми колегами тим, що побачила тут сьогодні. А побачила я багато цікавих форм роботи, багато свіжих ідей, і хочу сказати, що ми несемо надзвичайну відповідальність за сьогоднішнє покоління… На них ляже доля нашої держави, тому хотілося, щоб вони переймалися долею нації і своєї Батьківщини.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0