Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Музеї історії вшанували учасників партизансько-підпільного руху

Time Додано: вівторок, 30 вер. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

8-й рік поспіль 22 вересня відзначається у країні як день всенародної поваги до тих, хто в роки Великої Вітчизняної війни боровся з фашистськими загарбниками у тилу ворога. Понад 6 тис. партизанських загонів, які нараховували близько 1 млн. людей, обезкровлювали гітлерівські війська на окупованій території. У серпні 41-го в Бердичеві було створено кілька підпільних груп, одну з яких у різні часи очолювали Антон Яворський та Юліан Завадський. За те, що сьогодні подвиг партизанів та підпільників не забутий, присутнім подякував голова міської ради ветеранів Сергій Железняк.

У Музеї історії вшанували учасників партизансько-підпільного руху

Сергій Железняк голова міської ради ветеранів: “Ещё 9 мая 45-го года легендарный командир одного из партизанских соединений сказал: “... В смертельной схватке с гитлеровской Германией мы, партизаны и подпольщики, хорошо потрудились во славу Родины и внесли весомый вклад в дело всенародной победы.”

Боротьба із німцем у тилу ворога, далі – полон, відправка до Німеччини, втеча і, нарешті, партизанський загін. Такий нелегкий та повний небезпеки шлях пройшла у перші роки війни Олена Дудчик. Разом із бійцями загону вона розклеювала листівки, знешкоджувала техніку та живу силу фашистів. За проявлену мужність Олена Федорівна нагороджена багатьма орденами та медалями.

Олена Дудчик учасниця партизанського руху: “Якщо порівнювати молодь нинішню і довоєнну, то між ними велика різниця. Ми були не інформованими, знали лише школу та вчителів, яких дуже любили. Ми дуже любили свою Вітчизну. Робили все для того, щоб вчитися і бути гідними нашої епохи.”

У Бердичеві завжди із любов’ю, шаною та великою повагою ставитимуться до подвигу своїх дідів та прадідів у роки Великої Вітчизняної, переконаний Бердичівський міський голова Василь Мазур.

Василь Мазур Бердичівський міський голова: “Вони ризикували своїм життям, життям своїх сімей. Боролися з ненависним загарбником усі – і дорослі, і юні, і зовсім діти. Невідомо, чи святкував би 9-го травня радянський народ перемогу, якби не було підпілля та партизанів.”

Про партизансько-підпільний рух на Бердичівщині розповіла працівник музею Раїса Повніч, яка запросила школярів після завершення заходу більш детально ознайомитися із експозицією фотографій та документів.

Оплесками супроводжували присутні виступ незмінних учасників міських меморіальних заходів – народного аматорського хорового колективу України під керівництвом Юрія В’ялова, серед яких також немало ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни.

Дарія Назимчук учениця ЗОШ № 5: “Сьогодні сюди прийшло багато людей, щоб послухати про партизанський рух. Розповідали цікаві історії, я особисто слухала із великим задоволенням. Вважаю, що ми повинні знати правду про Велику Вітчизняну війну. Сьогодні ж ми прийшли, щоб вшанувати живих та пам’ять загиблих.”

Сама експозиція, на відміну від розповідей ветеранів, бердичівських учнів не зацікавила. Одразу по завершенні офіційної частини, школярі розійшлися.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0