Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У музеї історії Бердичева з нагоди Дня захисника Вітчизни члени бердичівського клубу «Штик» представили традиційну виставку своїх моделей

Time Додано: п'ятниця, 20 лют. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Поруч із роботами місцевих ентузіастів-любителів військової історії та стендового моделізму розташувалися моделі, створені їхніми колегами з київської області. Наприкінці минулого року бердичівський «Штик» побував у місті Бровари на міжрегіональній виставці «Мікромодель-2008». Потоваришували із членами тамтешнього клубу військово-історичних мініатюр «Десна», запросили їх у гості. Броварській «Десні» скоро виповниться 20 років, своєю діяльністю, кажуть там, вони продовжують славні традиції ветеранів Великої Вітчизняної війни.

У музеї історії Бердичева з нагоди Дня захисника Вітчизни члени  бердичівського клубу «Штик» представили традиційну виставку своїх моделей

Валерій Мороз, засновник клубу військово-історичних мініатюр «Десна» (м. Бровари): «У грудні 2008-го ми провели подібну виставку в Ірпені, куди нас запросила спілка воїнів-афганців. Виставили 10 стендів - близько 100 одиниць бойової техніки. Через цю виставку пройшли усі ірпінські школярі. Таку ж виставку ми влаштували у нас в Броварах.»

Серед іншого до Бердичева гості привезли моделі бронетанкової техніки. Їхніми авторами є як дорослі члени «Десни», так і учні броварських шкіл.

Владислав Іванов, член клубу військово-історичних мініатюр «Десна» (м. Бровари): «Особливо мені подобається працювати з радянською технікою: мої рідні були учасниками ВВв, багато з них загинули, тому мої роботи - своєрідна данина поваги їхній пам’яті. Свої моделі я намагаюся зробити максимально схожими на справжні танки: вони повинні мати застарілий вигляд, бути потертими там, де треба, їхня геометрія має відповідати справжнім моделям. Також важливим елементом моделювання є оригінальність: у кожної з моделей має бути своя, особлива, характеристика, вони не повинні повторюватись.»

Щодо бердичівських моделістів, то на сьогодні їхня експозиція нараховує близько 400 екземплярів. Це — літаки, військові кораблі, танки, самохідні установки, бронеавтомобілі, інженерні машини та багато іншого. На цьогорічній виставці штиківці представили чимало новинок. Віднедавна керівник клубу Олег Савенко захопився відтворенням подій, що мали місце під час Великої Вітчизняної в Африці.

Олег Савенко, голова Бердичівського військово-історичного клубу стендового моделізму «Штик»: "Я очень давно хотел заняться именно этим малоизвестным в истории той войны моментом, когда боевые действия велись в Северной Африке (1941-43 гг.)... Очень много немецких боевых машин участвовали в боях в пустынях. Эти машины были приспособлены к тамошним условиям. Тема Африки не совсем вписывалась в главную тему Великой Отечественной войны, потому как о ней мало знают и не совсем к ней привыкли. Поэтому мне это интересно."

У найближчому майбутньому тема Африки часів Великої Вітчизняної залишатиметься головною у роботах Олега Савенка.

Олег Савенко, голова Бердичівського військово-історичного клубу стендового моделізму «Штик»: «Уже идет процесс над созданием новых машин. Думаю, что на следующей выставке желающие смогут увидеть очень редкие модели. Также я планирую создание большой работы - боя за город Тобрук (Ливия). На ней мы планируем разместить около 20-ти машин и до 100-та фигурок солдат. Будем создавать здания, пальмы, минареты...»

Олег Оленюк у «Штику» відповідає за літаки. На цій виставці він вперше представив до уваги відвідувачів моделі німецького гідролітака «Арадо» та американських В-29 та Е-2 «Хоукай».

Олег Оленюк, член Бердичівського військово-історичного клубу стендового моделізму «Штик»: «В-29 відомий, насамперед, тим, що з літака такого типу були скинуті бомби на Хіросіму і Нагасакі. Представлена модель - це лише прототип того літака, не точна його копія. Модель Е-2 "Хоукай" цікава тим, що у неї на фюзеляжі розташований радар. Аналогів цьому літакові, випущеному у 80-ті роки, й донині не створено.»

Ці чоловіки закохані в історію військової техніки та моделізм. Свої моделі вони планують продемонструвати по усій Україні. А там, дивишся, і за кордоном дізнаються про бердичівський «Штик».

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0