Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У місті зростають борги за енергоносії

Time Додано: п'ятниця, 21 серп. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Стан розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги проаналізували на засіданні виконавчого комітету. Заступник міського голови Володимир Пономарчук зупинився на діяльності найбільшого споживача газу — «Бердичівтеплоенерго». За поточний рік підприємство спожило блакитного палива на 14 мільйонів гривень, а спромоглося сплатити лише 6. Для того, аби розрахуватися, теплоенерго взяло в банку кредит на 2,5 мільйони гривень і кожного місяця має повертати позичальнику 98 тисяч. Робити це складно, адже населення заборгувало підприємству чималу суму, яка продовжує зростати.

У місті зростають борги за енергоносії

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: «З першого січня по сьогоднішній день збільшилась на 24 відсотки. Була 3 мільйони 800, а зараз 4 мільйони 700. За цей час безумовно проводились заходи. Це добровільна сплата населення і примусове стягнення. В основному, це подача заяв до суду. За 2009 рік було подано 85 заяв на суму 345 тисяч гривень.”

Трохи краща ситуація у МК ВЖРЕП №3, який опалює Червону Гору. За спожитий газ установа розрахувалась на 40 відсотків, що далеко від того рівня проплати, якого вимагає ДК “Нафтогаз України”. У підприємства теж є кредитне зобов’язання — майже півтора мільйона гривень, взятих для розрахунку за енергоносії.

Водоканал за спожиту електроенергію розрахувався на 90 відсотків. На цьому підприємстві також спостерігається зростання заборгованості населення, зауважив Володимир Пономарчук. Хоча і в теплоенерго, і на водоканалі створено групи для роботи з боржниками, ефективності від цього мало, констатував посадовець.

Людей не цікавить, якими коштами розраховуються комунальники. Їм потрібне вчасне і якісне надання послуг, наголосив міський голова Василь Мазур.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Я думаю, що ми не повинні говорити просто про те, що в нас борги збільшуються, я просто хочу керівникам організацій, які сьогодні присутні, сказати так. Ви повинні зробити все, щоб цього не було. Ви повинні попрацювати так, щоб ця заборгованість не збільшувалась, а зменшувалась. Якщо буде збільшуватись заборгованість, ми повинні будемо вживати заходів до перших осіб тих підприємств. Іншого виходу я не бачу.”

Обліковувати газ, воду та електроенергію — це дуже добре, говорить мер. Проте настав час перевірити правильність нарахувань у розрізі кожної комерційної структури. А то виходить, що потужні установи за енергоносії сплачують копійки.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0