Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У місті відзначили День Соборності України

Time Додано: четвер, 24 січ. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Громадськість Бердичева відзначила День Соборності України. У 1919 році було проголошено Акт возз’єднання Української Народної та Західно-Української Народної республік. Починаючи із 1999 року, в державі офіційно відзначають день, коли найкращі її сини, не дивлячись на відсутність спільності ідей кожного, вирішили створити єдину, нероздільну та незалежну Україну. Шанувати та не забувати історію свого народу закликав присутніх на святкуванні міський голова Василь Мазур. Не можна допустити того, щоб політичні чвари та економічні негаразди зруйнували історично складену духовну цілісність українців, наголосив він.

У місті відзначили День Соборності України

Василь Мазур Бердичівський міський голова: "Нам, жителям півдня Житомирщини, а, по суті, центру України, добре зрозуміло, що нас, українців, нічого не розділяє, але багато чого об’єднує. Ми маємо чудові природні умови, родючі землі, багатовікову історію, власну культуру і, що головне, працьовитих людей. Ми маємо чим пишатися для того, щоб утвердитися як нація."

Борців за проголошення соборності згадав секретар міської ради Василь Толочко. Він зазначив, що проголошення Акту Злуки було логічним продовженням багатовікового прагнення народу до об’єднання, його процес пройшов легітимно, демократичним та ненасильницьким шляхом і викликав підтримку суспільства.

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: "На Софіївській площі зібралися не лише представники влади. Тут були делегації з Галичини, мешканці Києва, військові, службовці. Були також селяни, священнослужителі різних конфесій та студенти, які підтримали ідею соборності."

Із масштабом святкування Дня Соборності у Бердичеві не згоден Іван Лобай. Голова Бердичівської міської організації НРУ та меморіалу ім. Василя Стуса запитує у присутніх: як, все таки, відзначається цей день у місті?

Іван Лобай голова Бердичівської міської організації НРУ та меморіалу імені Василя Стуса: "Так, як на Україні, так і в Бердичеві... У кращому випадку ... у музичній школі чи в бібліотеці. Слава Богу, сьогодні ми вийшли на загал до актової зали міськвиконкому. Хотілося б, щоб ми відзначали це свято і у міському Палаці культури, і на вулицях міста, і в душах наших українських."

Єдність українського народу та любов до своєї країни славили у віршах та піснях учасники художніх колективів міста: музичної школи, ЗОШ №5, ансамблю «Вінець», тріо «Віола».

Коли ж залунала фінальна композиція у виконанні колективу педагогічного коледжу, присутні, піднявшись зі своїх місць, почали аплодувати та підспівувати.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0