Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У місті відзначили День Соборності України

Time Додано: четвер, 24 січ. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Громадськість Бердичева відзначила День Соборності України. У 1919 році було проголошено Акт возз’єднання Української Народної та Західно-Української Народної республік. Починаючи із 1999 року, в державі офіційно відзначають день, коли найкращі її сини, не дивлячись на відсутність спільності ідей кожного, вирішили створити єдину, нероздільну та незалежну Україну. Шанувати та не забувати історію свого народу закликав присутніх на святкуванні міський голова Василь Мазур. Не можна допустити того, щоб політичні чвари та економічні негаразди зруйнували історично складену духовну цілісність українців, наголосив він.

У місті відзначили День Соборності України

Василь Мазур Бердичівський міський голова: "Нам, жителям півдня Житомирщини, а, по суті, центру України, добре зрозуміло, що нас, українців, нічого не розділяє, але багато чого об’єднує. Ми маємо чудові природні умови, родючі землі, багатовікову історію, власну культуру і, що головне, працьовитих людей. Ми маємо чим пишатися для того, щоб утвердитися як нація."

Борців за проголошення соборності згадав секретар міської ради Василь Толочко. Він зазначив, що проголошення Акту Злуки було логічним продовженням багатовікового прагнення народу до об’єднання, його процес пройшов легітимно, демократичним та ненасильницьким шляхом і викликав підтримку суспільства.

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: "На Софіївській площі зібралися не лише представники влади. Тут були делегації з Галичини, мешканці Києва, військові, службовці. Були також селяни, священнослужителі різних конфесій та студенти, які підтримали ідею соборності."

Із масштабом святкування Дня Соборності у Бердичеві не згоден Іван Лобай. Голова Бердичівської міської організації НРУ та меморіалу ім. Василя Стуса запитує у присутніх: як, все таки, відзначається цей день у місті?

Іван Лобай голова Бердичівської міської організації НРУ та меморіалу імені Василя Стуса: "Так, як на Україні, так і в Бердичеві... У кращому випадку ... у музичній школі чи в бібліотеці. Слава Богу, сьогодні ми вийшли на загал до актової зали міськвиконкому. Хотілося б, щоб ми відзначали це свято і у міському Палаці культури, і на вулицях міста, і в душах наших українських."

Єдність українського народу та любов до своєї країни славили у віршах та піснях учасники художніх колективів міста: музичної школи, ЗОШ №5, ансамблю «Вінець», тріо «Віола».

Коли ж залунала фінальна композиція у виконанні колективу педагогічного коледжу, присутні, піднявшись зі своїх місць, почали аплодувати та підспівувати.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0