Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У місті відбувся 1-й авторський квест «Бердичів — очима молоді»

Time Додано: вівторок, 07 лип. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Що таке квест? Це — своєрідне змагання для тих, хто хоче перевірити себе, змусити пропрацювати свої м’язи та мозок. Це — подорож, що дає можливість зазирнути у минуле, сучасне та майбутнє свого міста. Це — гарна можливість проявити оригінальність та нестандартність мислення. Набридло сіре та буденне життя? Тоді вперед до життя активного та яскравого. Громадські організації «Воскресіння» та «Фенікс», а також міський відділ молодіжної політики, що виступили організаторами квесту, запевняли: нудно не буде.

У місті відбувся 1-й авторський квест «Бердичів — очима молоді»

Оксана Трибун, голова ЖОГО «Воскресіння»: «Мета даного проекту — об’єднати громаду навколо конкретних ідей. У даному випадку це — активне дозвілля молоді, запобігання негативних явищ у молодіжному середовищі. На жаль, нині молодь бачить лише роботу й дім. Ми хочемо згуртувати її.»

Щоб інші краще взнали твоє «місце у місті», треба показати себе. Для цього учасники квесту — члени семи команд — влаштували такі собі «Вихвалянці». Назва жартівлива — інформація серйозна, адже хто вони, чим займаються, як збираються розвиватися та як полюбляють відпочивати, розповідали студенти медколеджу, представники міської лікарні та вчителі, майбутні журналісти та працівники центру зайнятості, члени команд «Клуб «Шоколад» та «Імперія свята». Завдання оцінити презентацію учасників квесту було покладено на членів незалежної експертної ради. 5 хвилин або ж 15 слайдів — і про тебе мають дізнатися усе.

Від вміння гарно говорити — до вміння швидко й логічно мислити та прудко бігати. А як інакше можна перемогти у 2-му етапі квесту, в якому організатори запропонували його учасникам поринути в історію Бердичева? На фотографіях — старовинні зображення будівель та відомі бердичівські обличчя, завдання — якомога швидше віднайти або будівлю або місце, з яким пов’язана та чи інша постать. На кожному з пунктів цієї нелегкої подорожі знаходився волонтер, який вручав учасникам чергову фотографію. Щодо того, куди бігти, проблем не виникало, дещо складніше було фізично подолати відстані. Але ось кінцевий пункт... Учасники квесту заповнюють клітинки кросворду, вписуючи туди назви розв’язаних ними назв будівель, визначних місць та прізвищ людей. По одній букві з кожного слова — і утворилося ключове «Бердичів»...

Анна Спрейс, учасниця команди Бердичівської ЦМЛ: «Дуже цікава гра... Хочеться за неї подякувати організаторам. Тут можна проявити свої знання про історію й культуру міста, зайнятися спортом, поспілкуватися із членами інших організацій міста.»

Тепер сміливо можна переходити до завершального етапу квесту. Напевне, не кожний знайшов би у собі сили після подібної пробіжки ось так стати і захистити власний бізнес-проект. Але з легкої руки організаторів 3-й етап отримав назву «Ми це можемо», а отже юнакам та дівчатам потрібно було відповідати цій назві. Дивлячись на захист робіт, зрозумілим ставало одне: не ті спеціальності обрала собі за професії бердичівська молодь. Їм би у пов’язати своє життя із бізнесом, а вони — у медики та освітяни. Із легкістю, гідною висококласних фахівців, працівники лікарні реконструювали парк шкіроб’єднання, студенти медколеджу створювали бізнес-центр, а журналісти — медіа-центр. Учасникам команди «Імперія свята» спало на думку організувати патрональне товариство «Мамине сонечко», а представникам Центру зайнятості — молодіжний клуб «Турист». Кому не довелось нічого видумувати, то це «шоколадній» команді, адже їхній клуб вже існує і його учасникам залишалось лише розповісти про те, як і що потрібно робити для успішного існування.

Час виказати все, що вони думають про прем’єру квесту у Бердичеві та про підготовку до нього команд, настав і для незалежних експертів. Не дивлячись на те, що їхні оцінки іноді кардинально різнилися між собою, члени ради зійшлися на думці: головним здобутком заходу є те, що він вчергове підтвердив — місто багате на талановиту, розумну і небайдужу молодь.

Тамара Ковалик, начальник міського відділу молодіжної та сімейної політики: «Можна впевнено сказати, що у цій зустрічі перемогли усі команди. Вони дійсно вболівають за місто і намагалися зробити йому подарунок у вигляді цієї гри. Особливістю молодіжної політики у Бердичеві є співпраця між владними структурами та громадськими організаціями. А цього разу до неї долучилися і бізнесові структури.»

Що ж до переможця квесту, то ним стали учасники команди місцевих освітян на чолі із Володимиром Вечкановим. У подарунок вчителі отримали кубок та прапор Бердичева. Що відчували у цю мить переможці? Ейфорію.

Володимир Вечканов, капітан команди Бердичівського управління освіти: «Усі недоспані ночі, приготування презентації, пошук інформації з історії міста — все це дало про себе знати і не пройшло даремно. Відчуваємо задоволення від того, що наші знання й зусилля потрібні. Хочу усім подякувати за це чудове свято: ми і побігали, і подумали — все разом.»

Привітання із вдалою прем’єрою від міського голови озвучив його заступник Іван Демусь. Приємно усвідомлювати те, зазначив він, що окрім того, що Бердичів місто гостинне, мудре й гарне, воно є також молодим та перспективним.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0