Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У місті відбулися змагання з автомодельного спорту

Time Додано: неділя, 21 лют. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Учні восьми шкіл Бердичева взяли участь у змаганнях з автомодельного спорту у класі трасових моделей. Це копії гоночних, легкових автомобілів та вільна конструкція. Для виготовлення останньої можна використовувати покупні деталі та вузли. Дві перші моделі діти виготовляють із саморобних матеріалів.

У місті відбулися змагання  з автомодельного спорту

Автівки повинні пройти найбільшу можливу дистанцію на трьох доріжках протягом трьох хвилин. У цьому полягала суть ходової частини змагань. Попередньо суддівська колегія проводила стендову оцінку моделей: перевіряли якість їх виготовлення і відповідність кресленням. З року в рік ці показники покращуються, зазначають судді, діти стають більш самостійними.

Анатолій Смичок, член журівської колегії: “Перш за все, їхнє естетичне оформлення стає кращим, проте найбільшу увагу діти звертають на технічний аспект, на те, що моделі швидше проходили трасу. Якщо раніше часто у ремонтів допомагали вчителі, то зараз діти більш самостійні, вони самі знають, що і де слід поправити”.

На старт, увага, руш! - витвори юних моделювальників несуться трасою. Від швидкості їх іноді заносить на поворотах, подекуди автівки втрачають деталі і сходять з дистанції. Чим трохи засмучують своїх конструкторів.

Юрій Рибак, учасник змагань (МГГ №2): “Тут є і моя провина. Те, що я перед самим початком не перевірив усі деталі, оглянув тільки ззовні. А з іншого боку, машина винувата, підвела мене”.

Антон Чернишов над копією свого “Форду” працював цілий рік, успішно виступав з ним раніше. Та цього разу модель не справилася із завданням, тому її подальшу долю хлопець уже вирішив.

Антон Чернишов, учасник змагань (МГГ №2): “Треба було, щоб колеса трималися, щоб шестерні крутилися, мотор працював. Все було складно роботи і довго. Цю машину я розберу, і буду використовувати її деталі для створення нової моделі”.

Більшість хлопців змагаються хто втретє, хто вчетверте. Постійно працюють над вдосконаленням своїх моделей. Подекуди мають кілька різних автівок для участі у всіх класах змагань. Один з таких - Сергій Добрянський. Він виходив на трасу тричі. Його моделі вільної конструкції, Формули та копія шестисотого “Мерседеса” дають фору суперникам. Але щоб так виступати, слід багато часу провести за столом, каже юнак.

Сергій Добрянський (ЗОШ №1): “Він складається з двигуна, зйомника зі щітками і корпусу копії “Мерседеса”. Корпус робиться дні три, а двигун, якщо є запчастини, складається місяці два”.

Артем Кабацков з шостого класу захоплюється технічним моделюванням. У минулому році хлопець посів першість у класі вільної конструкції, цього разу не поталанило. Натомість Артем набрав найбільшу кількість балів у двох інших класах, за що і отримав одразу дві грамоти.

Артем Кабацков, переможець змагань у класі “Формула” та “Копія легкового автомобіля” (ЗОШ №1): “В мене були суперники і на копії, і на вільній конструкції. Думав, що знову буду другий. Але на стендовій оцінці я отримав більше балів, і за рахунок цього виграв”.

Найкращим у класі вільних конструкцій став Євген Бабич із першої школи. Цей навчальний заклад цьогоріч отримав найбільшу кількість балів у командному заліку. Друге та третє місця посіли, відповідно, восьма та п’ятнадцята школи. А той, кому трохи не поталанило, запевняє: перемога — не головне.

Юрій Вандалович, учасник змагань (ЗОШ №8): “Головне — взяти участь у змаганнях. Учасники роблять автомобілі своїми руками, тому матимуть досвід, їм буде легше кудись вступити. Адже вони зможуть робити щось власноруч, будь то автомобіль, літак чи судно”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0