Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У місті пройшла 14-та сесія Бердичівської міської ради 5-го скликання

Time Додано: п'ятниця, 14 груд. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

Із урочистих привітань з нагоди Дня працівників органів місцевого самоврядування розпочала свою роботу 14 сесія Бердичівської міської ради 5-го скликання. Присутні на ній представники підприємств, установ та організацій вітали очільників міста та народних обранців з їхнім професійним святом. Окрім урочистого вручення квітів, грамот, подарунків та святкових промов, початок сесії ознаменувався подією, що стосувалась безпосередньо міського голови Василя Мазура.

У місті пройшла 14-та сесія Бердичівської міської ради 5-го скликання

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: “Цей рік для міського голови був визначальним: йому виповнилося 50 років, його відзначив Президент України та Папа Римський, обласна рада нагородила Василя Мазура званням “Кращий мер області”. У мене є пропозиція, якщо ви її підтримаєте, присвоїти міському голові звання “Почесний громадянин міста Бердичів.”

Одним із головних питань, що обговорювалися на сесії, був розгляд депутатами стану та перспектив розвитку медичної галузі міста. Про роботу ЦМЛ протягом поточного року та виконання її керівництвом рішень минулорічної сесії народних обранців проінформували заступник міського голови Іван Демусь та головний лікар закладу Анатолій Терефеєв.

Іван Демусь заступник Бердичівського міського голови: “За 9 місяців у лікарні проліковано 12 933 хворих проти 12 226 минулого року. Протягом поточного року ліжковий фонд закладу зріс на 10 ліжок кардіологічного відділення. Відсоток використання ліжко/днів – 99,7% (обласний показник – 93,7%)... Робота ліжка зросла із 238,9 до 254,1. Не працювало 1 ліжко проти 27 за 9 місяців минулого року.”

Заступник міського голови також зупинився на показниках фінансово-господарської діяльності лікарні.

Іван Демусь заступник Бердичівського міського голови: “У 2007 році на галузь охорони здоров’я заплановано виділити 20 млн. 157 тис. грн. Протягом 10 місяців поточного року фінансування збільшилося на 2млн. 433 тис. грн. Уточнений план виділення коштів складає 22 млн. 588 тис. грн. За 9 місяців 2007 року придбано медичного обладнання на суму 507,3 тис. грн.”

Анатолій Терефеєв у своїй доповіді зазначив: за поточний рік колективом лікарні за сприяння міської влади докладено чимало зусиль для надання більш якісної медичної допомоги населенню та “наповнення” закладу новою сучасною апаратурою. Однією ж із проблем, за його словами, є недосконала структура видатків.

Анатолій Терефеєв головний лікар ЦМЛ: “Якщо брати у відсотках, основна частина видатків йде на заробітну платню персоналу та сплату за спожиті енергоносії. Лише незначна частина залишається на медикаменти, харчування, зв’язок, утримання транспорту та закупівлю обладнання. Такий стан фінансування змушує впроваджувати більш ефективні методи організації надання медичної допомоги населенню.”

Серед пріоритетних завдань на 2008 рік, доповідачі визначили завершення реконструкції хірургічного корпусу під акушерський, капітальний ремонт фізіотерапевтичного кабінету, облаштування автономного водозабезпечення лікарні, реконструкцію баклабораторії та приймального відділення, а також ряд інших заходів. Депутати постановили: рішення минулорічної сесії щодо покращення умов надання медичної допомоги населенню в цілому виконано.

Виконання міської програми по боротьбі із туберкульозом стало одним із завдань, яке, за словами голови постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення Поліни Соболь, було покладено на комісію міською владою. На її думку, сьогодні у Бердичеві є серйозні причини для занепокоєння із приводу даної проблеми: кількість хворих на цю хворобу у місті сягнула за цифру, за якої оголошується епідемія.

Поліна Соболь голова постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення: “Сьогодні у місті на обліку 630 осіб, хворих на туберкульоз, у т.ч. 210 осіб... із розкладом легеневої тканини... Протягом року від туберкульозу померло 5 чоловік. З розрахунку на 100 тис. населення у місті хворіє на туберкульоз 80 осіб...”

Скарги населення на роботу персоналу ЦМЛ... Їхня наявність, за словами голови громадської ради з питань надання медичної допомоги населенню Володимира Кульчицького, є однією з головних проблем у діяльності закладу.

Володимир Кульчицький голова громадської ради з питань надання медичної допомоги населенню: “Скарги, в основному, не на лікування, а на відношення персоналу до людей. Треба кардинально змінити цю ситуацію і поставити людину “во главу угла”... Ніяка постійна комісія та громадська рада не зможуть так оцінити ситуацію, як це зробить людина.”

Разом із тим, зазначив він, не можна не відмітити ряд позитивних зрушень у співпраці громадської ради та лікарні.

У певній мірі, більш оперативному наданню невідкладної допомоги мешканцям міста, сприятиме поява в автопарку міської лікарні новенького автомобіля “швидкої”. Його подарував закладу підприємець із Житомира.

Серед інших питань, що виносились на розгляд сесії, були затвердження звіту про виконання бюджету міста за 9 місяців 2007 року, питання про звернення підприємств, організацій та громадян, затвердження статуту ЗОШ №7, отримання кредиту для погашення заборгованості за спожиті енергоносії та інші – всього 22 пункти. 21 з них був розглянутий та затверджений одноголосно. Певні розбіжності у думках представників депутатського корпусу викликало питання приватизації незавершеного будівництва критого ринку. За словами міського голови, на попередній сесії депутатами було прийняте рішення щодо продажу на аукціоні частки об’єкта, яка належить міській раді ( це 65%). Право на володіння цією часткою, наголосив він, підтвердив суд. Кошти, виручені від продажу, нагадав Василь Мазур, мали піти на соціально-економічний розвиток міста, в першу чергу, на будівництво фільтрувальної станції.

Василь Мазур Бердичівський міський голова: “Я хотів би, щоб депутати і всі присутні визначилися, чого ми хочемо: дати можливість через аукціон, прозоро... продати частину об’єкта чи якимось іншим шляхом продати найпривабливіший об’єкт у місті.”

Та ні ці слова, ні рішення суду, що надав заступник міського голови Сергій Онофрійчук, не переконали депутатів -“нашоукраїнців”. Тарас Собко заявив: їхня фракція не хоче “ділити шкуру невбитого ведмедя”. Його підтримала Людмила Просянова: у тому, що рішення суду остаточне, наголосила депутат, вона не впевнена. В результаті при голосуванні з цього питання семеро народних обранців від фракції “НСНУ” утримались.

Завершення сесії ознаменувалося неординарною для міста подією. У момент, коли міський голова мав оголосити про закриття сесії, у залі з’явилася група жінок із пов’язками “голодую”. Усі вони прийшли сюди зі своїми проблемами, що, за їхніми словами, не вирішуються вже довгий час. Вислухавши бажаючих виступити, Василь Мазур розпорядився розглянути усі звернення на засіданні постійної комісії міської ради з питань забезпечення законності і правопорядку.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0