Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У міському центрі науково-технічної творчості пройшли змагання з автомодельного спорту

Time Додано: вівторок, 04 бер. 2008, 06:00 ( майже 11 років назад )

Хлопців із майже усіх шкіл міста зібрали змагання з автомодельного спорту у класі трасових моделей. Центр науково-технічної творчості учнівської молоді щороку проводить 10 таких масових заходів.

У міському центрі науково-технічної творчості пройшли змагання з автомодельного спорту

Борис Смичок, директор Бердичівського міського центру НТТУМ: “Це перші змагання серед змагань спортивно-технічного моделювання. Якщо сказати про всі масові заходи, то ними щорічно охоплено понад 300 учнів міських шкіл. Мета: виявити молодь, заохотити до занять в нашому закладі, надати підтримку. Вони можуть бути включені до складу команд міста для участі у обласних змаганнях”.

Змагання проходять у трьох класах: модель-копія автомобіля (Формула -1), модель-копія легкового автомобіля і модель вільної конструкції, тут дозволяється використовувати покупні деталі та вузли.

Олександр Щепанівський, учасник змагань: “Я робив цю модель рік. Верх зроблений із склотканини. Я виклеював тут, на гуртку, бо у школі немає такої можливості. Низ — із жесті, направляючі із пластмаси. Всередині моторчик — 15 Вольт. Колеса виточені із алюмінію, гуму точив на станку”.

Трасові моделі проходять техогляд. Вони мають відповідати зовнішньому вигляду автомобілів-прототипів. Після випробувального кола — на старт. Змагання полягають у проходженні найбільшої можливої дистанції. Тривалість заїзду на кожній з доріжок — 1-2 хвилини. За сумою пройденої дистанції на трьох доріжках визначається результат.

Автомодельний спорт для учасників — не єдине хобі. Багато хто знайшов себе у авіа і судномоделюванні. Деяким хлопцям науково-технічні знання передали їхні батьки.

Ярослав Петриченко, учасник змагань: “ В моделізм мене привів мій тато. В 3 класі я зробив першу машину. Це була Формула. Тепер сюди ходить мій брат”.

Керівники гуртків впевнені, що моделізм допомагає хлопцям навчитися творчо мислити і шукати нові рішення. Таке захоплення допомагає стати дітям майбутніми інженерами.

Дмитро Вітвіцький, учасник змагань: “У юнаків є багато шкідливих звичок. Автомобільний спорт зацікавлює юнака. Він приходить на гурток, йому допомагають створити нову модель. Це захоплює”.

Переможців змагань визначили у особистому та командному заліках. У Формулі найкращий результат показав Євген Бабич, у моделі-копії — Дмитро Вітвіцький, у вільній конструкції — Олександр Щепанівський.

Перше місце посіла команда 1 школи, друге — 11, третє — 8.

Автор: Юлія Крук

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0