Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У міському центрі науково-технічної творчості пройшли змагання з автомодельного спорту

Time Додано: вівторок, 04 бер. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

Хлопців із майже усіх шкіл міста зібрали змагання з автомодельного спорту у класі трасових моделей. Центр науково-технічної творчості учнівської молоді щороку проводить 10 таких масових заходів.

У міському центрі науково-технічної творчості пройшли змагання з автомодельного спорту

Борис Смичок, директор Бердичівського міського центру НТТУМ: “Це перші змагання серед змагань спортивно-технічного моделювання. Якщо сказати про всі масові заходи, то ними щорічно охоплено понад 300 учнів міських шкіл. Мета: виявити молодь, заохотити до занять в нашому закладі, надати підтримку. Вони можуть бути включені до складу команд міста для участі у обласних змаганнях”.

Змагання проходять у трьох класах: модель-копія автомобіля (Формула -1), модель-копія легкового автомобіля і модель вільної конструкції, тут дозволяється використовувати покупні деталі та вузли.

Олександр Щепанівський, учасник змагань: “Я робив цю модель рік. Верх зроблений із склотканини. Я виклеював тут, на гуртку, бо у школі немає такої можливості. Низ — із жесті, направляючі із пластмаси. Всередині моторчик — 15 Вольт. Колеса виточені із алюмінію, гуму точив на станку”.

Трасові моделі проходять техогляд. Вони мають відповідати зовнішньому вигляду автомобілів-прототипів. Після випробувального кола — на старт. Змагання полягають у проходженні найбільшої можливої дистанції. Тривалість заїзду на кожній з доріжок — 1-2 хвилини. За сумою пройденої дистанції на трьох доріжках визначається результат.

Автомодельний спорт для учасників — не єдине хобі. Багато хто знайшов себе у авіа і судномоделюванні. Деяким хлопцям науково-технічні знання передали їхні батьки.

Ярослав Петриченко, учасник змагань: “ В моделізм мене привів мій тато. В 3 класі я зробив першу машину. Це була Формула. Тепер сюди ходить мій брат”.

Керівники гуртків впевнені, що моделізм допомагає хлопцям навчитися творчо мислити і шукати нові рішення. Таке захоплення допомагає стати дітям майбутніми інженерами.

Дмитро Вітвіцький, учасник змагань: “У юнаків є багато шкідливих звичок. Автомобільний спорт зацікавлює юнака. Він приходить на гурток, йому допомагають створити нову модель. Це захоплює”.

Переможців змагань визначили у особистому та командному заліках. У Формулі найкращий результат показав Євген Бабич, у моделі-копії — Дмитро Вітвіцький, у вільній конструкції — Олександр Щепанівський.

Перше місце посіла команда 1 школи, друге — 11, третє — 8.

Автор: Юлія Крук

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0