Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У міській федерації футболу визначали футбольне майбутнє Бердичева

Time Додано: четвер, 03 груд. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Футбольним майбутнім Бердичева переймалися на днях члени виконкому міської федерації футболу та люди, причетні до розвитку у місті цього виду спорту. Для початку підвели підсумки сезону-2009. На думку голови федерації Володимира Ковальковського, юнацький футбол знаходиться нині на доволі пристойному рівні: місцеві гравці неодноразово ставали переможцями та призерами обласних, всеукраїнських та міжнародних футбольних форумів. Яскраво заявили про себе бердичівляни цьогоріч і у футболі дорослому. Футбольний клуб «Бердичів», очолюваний тренером Ігорем Лисюком, що майже повністю складався із 16-ти та 17-тирічних хлопців, увійшов до п’ятірки кращих у першості області.

У міській федерації футболу визначали футбольне майбутнє Бердичева

Намагалися у 2009-му не забувати і про розвиток матеріально-технічної бази. Звісно, на те, аби втілити у життя усе задумане, потрібен дещо інший обсяг коштів, та разом із тим, наголошує футбольне керівництво міста, і зроблено було чимало. З бюджету міста на фінансування спортивних заходів за участю футбольних команд було виділено 100 тисяч гривень. На реконструкцію газону центрального стадіону «Прогрес» у 2009-му планували витратити 190 тисяч .

Олександр Підгорчук, директор ДЮСШ м. Бердичева: «Цьогоріч витрачено вже 150 тисяч... Роботи ще не виконані, договір продовжили до весни 2010-го року. Надіємось офіційне відкриття провести у травні... Щодо стадіону “Шкіряник”, то там ми встановлюємо все необхідне для водопостачання, всю “начинку”: бойлери на 2 роздягальні, конвектори для опалення, обладнання для душових та роздягалень.»

Зі слів Олександра Підгорчука, у наступному році планується підвести воду до роздягалень стадіону «Шкіряник», реконструювати трибуни на стадіоні «Прогрес» та роздягальні на «Шкірянику», продовжити роботи з будівництва футбольних майданчиків.

Олександр Підгорчук, директор ДЮСШ м. Бердичева: «Уся біда у тому, що у нас відсутні місця для занять футболом. У літній період ми ще якось справляємося, а от у зимовий... У нас взагалі немає пристосованих приміщень для тренувань та ігор у зимовий період.»

У 2010-му Бердичів, як і завжди, представлятимуть на іграх різного рівня. Прийматимемо гостей і ми. До вже традиційного планується додати участь місцевих ветеранів у першості Житомирщини та міжобласному турнірі, можлива поїздка юних футболістів до Франції. Вже наприкінці грудня цього року у Бердичеві планують влаштувати першість міста з міні-футболу, на початку року наступного – Кубок на призи міського голови.

Плани – це добре, але у місті не вистачає якісних майданчиків для тренування. Ця тема раз за разом спливала на засіданні. Звучало кілька пропозицій: від будівництва кількох майданчиків у різних мікрорайонах до «місту потрібен один майданчик, але якісний». За останнє, зокрема, висловився тренер ФК «Бердичів».

Ігор Лисюк, тренер ФК «Бердичів»: «Ну хотя бы здесь возле корта или в том же корте. Есть неплохая площадка возле 10-й школы, где надо просто привести в порядок территорию. Не надо выдумывать “где взять”, надо просто благоустроить то, что есть. Естественно, если говорить про большую площадку с искусственным покрытием, то хотелось бы ее видеть в районе бассейна. Это бы, без сомнений, разрешило многие вопросы.»

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Треба було просто у свій час прийняти принципове рішення: або робити покриття для центрального стадіону, або ж будувати майданчик. Більш стратегічним напрямком тоді було обрано саме покриття на стадіоні.»

Сергій Ковальчук, нач. міського відділу фізичної культури і спорту: «Те, що нам потрібні якісні бази — однозначно... Вже 2010-й рік на дворі — не той, знаєте, час, аби на камінцях грати, як колись Пузач на Чуднівській. Але, якщо є можливість невеликими коштами зробити майданчики у різних районах міста, то це теж, думаю, непогано.»

566 тисяч гривень потрібно футболу Бердичева для більш-менш нормального розвитку. Таку суму у міському бюджеті на 2010-й просить передбачити федерація у зверненні до Бердичівського міського голови. 360 тисяч із того, що просять, планують виділити на утримання ФК «Бердичів». Усі цифри зважені, погоджується Іван Демусь, це й справді той мінімум, що потрібен бердичівському дорослому футболу для початку виходу з кризи. Заступник міського голови пообіцяв розглянути усі пункти звернення та задовольнити їх по можливості. Вже на засіданні до звернення внесли пропозицію Ігоря Лисюка щодо майданчика та Леоніда Копитка – про необхідність купівлі автобуса.

Леонід Копитко, тренер-викладач ДЮСШ м. Бердичева: «це призведе до значного поліпшення нашої роботи... В іншому випадку ми будемо вимушені величезні кошти витрачати на перевезення... Ось тут сидять тренери, які прекрасно знають, скільки потрібно грошей на те, аби перевезти кудись дитячу або дорослу команду.»

Питання № 4… Мабуть, найболючіше для усіх присутніх… Доля дорослої команди… Напевне, загальну думку висловив старійшина бердичівського футболу Леонід Копитко. Вихованці Ігоря Лисюка, каже, виступили краще, аніж добре, вже на самому початку обласної першості вони примусили говорити про себе з повагою. Та чи вдасться місту втримати хлопців?

Леонід Копитко, тренер-викладач ДЮСШ м. Бердичева: «У 2010-му році потрібно продумати питання з фінансуванням нашої дорослої команди... Якщо цьогоріч ці дітки грали за копійки, то у наступному, думаю, не буде. А у випадку, якщо у нас не буде дорослої команди, то й не зростатимуть діти, які з часом повинні будуть поповнити цю команду. Я прекрасно розумію, що у міської влади повно турбот — не одним футболом живуть люди. Але ж футбол, то є наше життя, і якщо ви підете нам назустріч, то ми виховуватимемо гарних спортсменів.»

У наступному році, аби гідно виступити, патріотизму нинішніх гравців ФК «Бердичів» без матеріальної підтримки може і не вистачити, погоджується Володимир Ковальковський.

Володимир Ковальковський, голова ФФБ: «Моя думка, що перш за все, потрібно зберегти основу цієї команди. А для цього, вважаю, потрібно внести пропозицію міському голові стосовно кандидатури на посаду директора клубу... У цієї людини буде своє бачення, і за участю й допомогою інших причетних до цього осіб вона і працюватиме. Вноситиме свої пропозиції, ми — свої... Так, дивишся, команда і вийде на рівень минулих років.»

Кого ж висувати кандидатом на посаду директора клубу – підприємця, який матиме змогу додатково фінансово стимулювати гравців з власних коштів чи безпосередньо людину «від футболу»? На думку голови комітету федерації Віталія Березовенка, перш за все не зайвим було б визначитися із завданнями, що їх у 2010-му перед собою ставитиме клуб.

Віталій Березовенко, голова контрольно-дисциплінарного комітету ФФБ: «З урахуванням цього завдання необхідно буде обрахувати, скільки потрібно коштів та чи знайдеться людина, яка погодиться на те, аби виконати завдання федерації. А формувати команду “просто так”, це... Давайте поставимо завдання — у 2010-му році у нас повинна існувати команда аматорів, кинемо клич... Можливо, і знайдеться людина, яка скаже, що може це втілити у життя. А бути директором “просто команди” може будь-хто.і»

Ігор Зеленцов – капітан , який у 2006-му привів команду до чемпіонства – вважає: і директор клубу, і його гравці мають твердо знати, на що розраховувати протягом сезону. Гідна заробітна плата призведе до підвищення рівня гри, переконаний екс-лідер ФК «Бердичів», що у свою чергу дасть право висувати до гравців інші вимоги.

Ігор Зеленцов, екс-капітан ФК «Бердичів»: «Той самий директор повинен мати авторитет серед людей, які у будь-який час підуть йому назустріч. він повинен знати, що має сторонню підтримку, що має людей, які хочуть грати. А якщо існує певна сума, то вже можна йти з вимогою, мовляв, ви повинні бути у призерах... Бо, якщо грати так, як Лисюкові хлопці — за копійки — то вони неодмінно самі повтікають.»

Директор клубу повинен мати право продавати гравців. Це твердження відстоював Ігор Лисюк. Керівник повинен бути впевнений: він може отримати за того чи іншого футболіста певні кошти і частину з них віддавати ДЮСШ, де виховали гравця.

Ігор Лисюк, тренер ФК «Бердичів»: «То есть будет ситуация, когда президентом станет выгодно быть. Но для этого надо иметь профессиональный клуб, который будет иметь право на продажу игроков. У нас же со школы выпускаются дети и уходят непонятно куда. Может надо рассмотреть такой вариант, когда по одному-двум игрокам разберут местные предприниматели и будут платить им определенную сумму. Может возможен и такой вариант.»

Після тривалого обговорення члени федерації та запрошені вирішили внести на розгляд міського голови дві кандидатури на посаду директора клубу. Ними стали Ігор Зеленцов та тренер-викладач ДЮСШ Олександр Репутацький. Визначилися також, що список не остаточний та може доповнюватися.

У свою чергу тренер ФК «Бердичів» Ігор Лисюк запевнив: якщо з’явиться 4-6 досвідчених гравців, які будуть у змозі повести за собою команду, вона неодмінно боротиметься за призові місця.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0