Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У міській бібліотеці вшанували єврейського поета та письменника Авраама Гонтаря

Time Додано: понеділок, 14 квіт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

У читацькому клубі «Зустріч відкритих сердець» згадували Авраама Гонтаря. Сьогодні його ім’я не дуже відоме широкому загалу, але шанувальники поезії добре знають цього єврейського поета та письменника. У 2008-му уродженцю Бердичева мало б виповнитися 100 років. Понад 20 поетичних збірок та кілька книг прози створив наш земляк. Прем’єрні твори вийшли з-під пера Авраама Гонтаря, коли йому було лише 16. Перші відгуки на його поезію: лірика не криклива, не бурхлива, але прониклива. Йшов час: на зміну успішним для поета 30-м прийшли 40 та 50-ті роки. У 1949-му Авраама Гонтаря було репресовано, у 56-му – реабілітовано. Із плином життя змінювалася і інтонація віршів поета: вони стали драматичнішими та гострішими. «Тепер я наче той, а наче й ні, в очах затаїлась гіркота», - писав він в одному із творів. Протягом усього життя Авраам Гонтар намагався, за його словами, упіймати чарівну рибку, у той же час задаючись питанням: а чи потрібна вона йому?

У міській бібліотеці вшанували єврейського поета та письменника Авраама Гонтаря

Юлія Волинець учениця ЗОШ № 15: “С творчеством этого поэта я познакомилась совсем недавно. Теперь могу сказать, что его стихи мне очень понравились. Они — с очень глубоким философским смыслом. Через свои стихи Авраам Гонтарь заставляет задуматься о жизни в целом, о любви и о счастье каждого человека.”

Авраам Гонтар також є автором чудових творів для дітей. Із його жартівливих віршів дітлахи можуть дізнатися, який зелений світ, про що співає півник, що ховається у скриньці та буває перед дощем. А ось маленькі поросятко, песик та кошеня сперечаються, як правильно звучить слово «мама» ?

Анастасія Соловйова учениця ЗОШ № 15: “Я прочитала немало віршів нашого земляка Авраама Гонтаря. Нам дуже сподобався вірш “Мама”. Я пишаюся тим, що такий чудовий поет народився у Бердичеві та прославив наше місто.”

Лариса Сердюк бібліотекар ЗОШ № 15: “Поэзия Авраама Гонтаря отличается библейской, философской мудростью, изяществом слога, доступной простотой. Она нравится и взрослым, и детям... Очень обидно что немногие знают об этом поэте.”

Понад 20 років пройшло як Авраама Гонтаря не стало. На думку багатьох шанувальників творчості майстра слова, він, як ніхто, умів поєднати просте та величне. У згадках своїх друзів та колег поет залишився неповторним співаком світла та цвітіння.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0