Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Маркушах відкрили пам’ятник жертвам голодомору та політичних репресій

Time Додано: субота, 25 жовт. 2008, 06:00 ( близько 9 року назад )

У селі Маркуші вшанували пам’ять загиблих у 1933 та 47 роках. Відповідно до плану заходів щодо вшанування жертв геноциду, розробленому Бердичівською районною адміністрацією, пам’ятник жертвам голодомору та політичних репресій, який було відкрито на сільському цвинтарі вже чотирнадцятий у районі.

У Маркушах відкрили  пам’ятник жертвам голодомору та політичних репресій

Юрій Михальчук, голова Бердичівської районної ради: “В селах району у січні померло від голоду 89 чоловік, у лютому – 147, у березні – 332 а в квітні – 486. Згідно документу, “В разрезе отдельных сёл особенно пораженных голодом” у списку є і Маркуші.”

Інформацію про жертв голодомору у Маркушах почали збирати ще задовго до того, як голод був офіційно визнаний актом геноциду — у 1991 році. На церемонії відкриття учні місцевої школи розповідали про односельців, які пережили страшні роки. Всі спогади, разом із прізвищами сімей, які постраждали у 32-33 роках зібрано у Книзі пам’яті у шкільному музеї. Кожне з цих прізвищ має свою страшну історію. Олександр Карпов, Маркушівський сільський голова: “Зі слів моєї матері, дорогою через наше село на Бердичів йшли люди з Вінницької області – з Тернівки, Юр’ївки, Поличинців. Вони не могли більше пересуватися, падали прям посеред дороги ”

Завдяки роботі вчителів, учнів школи та всіх, хто підтримав ідею збору інформації, молода г’енерація має змогу більше дізнатися про долю попередніх поколінь та мати більш детальне уявлення про те, що їм довелося пережити. Олена Заболотна, учениця 4 класу Маркушівської школи: “Коли був голодомор нічого не було їсти, Люди крали по полях, їли листя з лобуди, липу, будяки, траву. Все що бачили те і їли”. Максим Гапчук, учень 10 класу Маркушівської школи: “Це робилося для того, щоб винищити українську націю, позбутися України як самостійної держав, чи провінції Россі, як тоді казали”.

Керівники району наголошують на важливості ініціативи маркушівців зі збереження цієї сторінки історії села, особливо з огляду на дуже малу кількість архівних матеріалів, які збереглися з тих часів.

Автор Алла Губко

Камера Віталі Сінєльников

Chatbubbles Коментарів: 0