Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У католиків почався Яблучний Спас

Time Додано: четвер, 06 серп. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Преображення Господнє або Яблучний Спас почали відзначати католики Бердичева та усього світу. Його святкуванням церква сповідує поєднання у Христі двох начал — людського і Божого. Традиційно, на Спаса до храму несуть перші плоди землі: зерно, яблука та інші фрукти і овочі. У костелі св. Варвари зібралося багато прихожан, аби віддати хвалу Богові та освятити дари природи. Вікарій священної парафії св. Варвари отець В’ячеслав розповідає: історія цього свята сягає ще у 4 століття нашої ери, католицизм перейняв його дещо пізніше. Більш широкого масштабу воно набуло у 12-му столітті.

У католиків почався Яблучний Спас

Отець В’ячеслав, вікарій священної парафії св. Варвари:«Це свято пов’язане із першоплодами природи. В Книзі Виходу Господь каже, що будете приносити перші плоди землі і жертвувати ними для Господа. Так само в Греції: перші плоди землі були пшениця і виноград. У нас виноград замінюють на яблука та інші фрукти.»

По завершенні служби усі, хто заздалегідь готувався до причастя, мали змогу пройти цей священний ритуал, а отець В’ячеслав освятив принесені дари.

Для Віри Тим’юк свято Преображення особливе. У тому, щоб навернутися до Бога, її перконала мати. І вже 16 років поспіль пані Віра з чоловіком ходять до костелу.

Віра Тим’юк, прихожанка: «Ми знаємо, як перемінився Бог в своїй особі, і хочемо, щоб Бог допоміг нам перемінитися, аби ми були добрими і людяними.»

Святом радості і любові вважає Спас Станіслава Сідлецька. Вона переконана, що віра в Бога допомагає їй у житті, дає здоров’я і надію.

Станіслава Сідлецька, прихожанка: «Це свято є радість життя, повнота і краса, велич, ніжність і теплота, ласка і щедрість.»

Усі прихожани костелу св. Варвари вірять, що плоди землі принесуть користь їхньому здоров’ю, адже їх освятив сам Господь.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0