Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У гуманітарній гімназії № 2 шляхом проведення дебатів дітей вчать толерантності та умінню відстоювати свою точку зору

Time Додано: неділя, 26 квіт. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Ось уже кілька років у рамках програми «Інтелектуально розвинена дитина» у Бердичівській гуманітарній гімназії № 2 працює ряд клубів, в яких учні, згідно їхніх інтересів, можуть удосконалювати й поповнювати свої знання у тій чи іншій галузі.

У гуманітарній гімназії № 2 шляхом проведення дебатів дітей вчать толерантності та умінню відстоювати свою точку зору

Тетяна Нижник, заст. директора з наукової роботи гуманітарної гімназії № 2: «У нас в гімназії створено кілька клубів: «Діалог культур» (для знавців української мови), клуб естетично обдарованих дітей «Гармонія», правовий клуб «Лекс», дебат-клуб «Лідер», клуб інтелектуальних ігор «Еврика»... Завдяки цим клубам ведеться тісна робота із талановитими учнями, розвиваються їхні здібності.»

У сьогоднішньому житті, переконані вчителі 2-ї гімназії, не загубитися серед інших та стати справжньою особистістю допоможе уміння переконливо доводити свою точку зору. Доводити впевнено, аргументовано і, що найголовніше, толерантно. Таким навичкам діти навчаються у дебат-клубі «Лідер». Сам клуб, що існує з 2003-го року, поділяється на україно- та англомовну частину. Дебатують там за методикою соціолога та філософа Карла Поппера. Керівники двох секцій наголошують: дебати, що їх учні гімназії часто проводять зі своїми однолітками з різних міст країни, не дивлячись на усю їхню серйозність, усього на всього гра, а її учасники — не суперники, а опоненти.

Людмила Коржановська, вчителька історії гуманітарної гімназії № 2: «Варто наголосити на тому, що структура дебатів за Карлом Поппером, передбачає, перш за все, вміння не гарно говорити, а вміння говорити переконливо, доводячи свою точку зору... Ця гра існує для підготовки сучасної молодої особистості до життя, яке постійно змінюються.»

Наталія Протопопова, вчителька англійської мови гуманітарної гімназії № 2: «Діти дебатують на актуальні теми, використовуючи знання, отримані на уроках. Робота нашого клубу нет тільки допомагає дітям опановувати англійську, а й поступово готуватися до незалежного зовнішнього оцінювання.»

А чи потрібно, до речі, у країні незалежне зовнішнє оцінювання? Учням 2-ї гімназії, які спочатку представляли так звану «заперечуючу» групу і доводили, що у такому оцінюванні необхідності немає, опонували гості з Житомира — учні ліцею при ЖДТУ. Потім, за правилами учасники дебатів, мінялися ролями.

Юлія Фещук, учениця гуманітарної гімназії № 2: «Нашими аргументами було те, що НЗО не виконує своїх функцій, що воно не забезпечує рівних можливостей, що корупція в освіті таки існує і взагалі те, що воно не потрібне. Наші опоненти казали, що НЗО забезпечує рівні права та наводили докази цьому. У результаті в обох випадках перемогли ми — і «стверджуючі», і «заперечуючі».

Ірина Лейченко, учениця Житомирського ліцею при ЖДТУ: «У свій час, коли я прийшла до ліцею, клуб там вже існував. Вступила туди через елементарну цікавість. Спробувала пограти і мені сподобалось. Це розвиває мне як особистість.»

Поки учасники україномовної частини клубу дебатували на тему незалежного зовнішнього оцінювання, їхні колеги з англомовної — доводили житомирянам свою правоту у питанні заробляння учнями старших класів «кишенькових» грошей.

Ольга Степаненко, учениця Житомирського ліцею при ЖДТУ: «Для того, чтобы доказать свою правоту, мы обработали очень много информации. Мало того, нами был проведен спецопрос среди учеников нашего лицея. Мы перечитали много разных источников, ознакомились со статистикой. Лично я и некоторые мои друзья зарабатываем себе «карманные» деньги.»

«Кишенькові» гроші — шлях до незалежності і можливість купувати все, що захочеш, стверджували гості. Не завжди у поняття «все, що захочеш» входять лише корисні і безпечні для здоров’я покупки, опонували бердичівляни. Цими аргументами дебати не обмежилися.

Вікторія Петрова, учениця Житомирського ліцею при ЖДТУ: «Негативна» команда доводила, що, згідно Конституції, не можна працювати до 18-ти років. Але, наскільки нам відомо, працювати можна вже після 16-ти... Ще одним нашим аргументом було те, що заробляючи гроші, старшокласники набувають необхідного життєвого досвіду, вчаться розпоряджатися грошима, знають їм ціну. Опоненти наголошували: працюючи у такому віці, ... приділяється менше часу навчанню, спілкуванню із сім’єю та друзями.»

За рішенням суддівської колегії, переконливішими у дебатах виглядали бердичівські учні. Хоча й з невеликим відривом, але вони перемогли. Подібні перемоги учасники клубу «Лідер» здобувають не вперше. Разом із цим здобувають вони й досвід, який допомагає їхнім командам гідно представляти Бердичів у столиці — на засіданнях «Міжнародного Центру дебатів».

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0