Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У господарки із села Осикове на городі виріс дивний помідор

Time Додано: п'ятниця, 22 серп. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Пані Вікторія щорічно висаджує помідори. Вона дбайливо їх доглядає, аби були гарними і смачними. Цього літа врожай здивував жінку.

У господарки із села Осикове на городі виріс дивний помідор

Вікторія Пацевич, мешканка с. Осикове: "Купляла на ринку. Я і не знала, які вони. Купляла, щоб були дорожчі і кращі. Розсада була красива, висока така. Та я не знала, які вони будуть. Посадила і доглядала. Підсипала тирси, аби вологу тримала. Хотілося, щоб добре було. Вродили такі, що й не надіялася. Ніколи таких ще не бачила".

Серед цих помідорів, ніби поділених на 11-13 дольок, вродив один - чудернацької форми, довжиною до 20 сантиметрів. Вікторія Іванівна віддала овоч доньці у Бердичів - показати це диво сусідам. Помідор за формою нагадує велике серце. Як повернути іншим боком - ніби якась дивовижна мушля. Станіслава Попченко береже його вже три тижні - на насіння.

Станіслава Попченко, дочка: " Так ось привезла сюди у Бердичів. Всім людям показувала - дійсно, чудо природи! Ми звикли, що у них завжди кругла форма або продольна. А тут - помідор рифльований, а в ньому - 33 поясочки. Такий незвичайний помідор!"

Станіслава Володимирівна вбачає у такій кількості дольок певний зміст. Жінка каже: спробувала інші помідори подібної форми: вони - солодкі на смак. На думку фахівців, поява чудернацького овочу має наукове пояснення.

Ольга Оленюк, вчитель біології: "Кожна здорова рослина не повинна мати антагоністичних протиріч, тобто, форма, колір, смак повинні відповідати сорту. В даному випадку ми бачимо зміну чудернацької форми. Цьому можуть сприяти зміни навколишнього середовища. Це може бути сонячне опромінення, температура, недостатня або збільшена кількість вологи. Це могли бути різні хімічні препарати, якими обробляли рослини, засоби захисту рослин. Якщо така рослина трапляється, то обов’язково потрібно вибракувати її. З давніх часів люди казали: "Якщо в тебе в городі вродилось щось не таке, то його треба викинути на сміття. І не збирати з нього насіння".

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0