Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У дитсадку “Мальва” традиції писанкарства підтримують маленькі учасники гуртка “Українська писаночка”

Time Додано: вівторок, 29 квіт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

У міні-музею народно-ужиткового мистецтва 27-го дитячого садочку зустрічають Великдень. Але не тільки у піснях і віршах радіють дітлахи Христовому Воскресінню. Вони — учасники гуртка “Українська писаночка”, а отже з-під їхніх рук до свята мають вийти незмінні атрибути Пасхального дійства — яскраві писанки. Вихованці гуртка майстерно наносять візерунки на яєчка, справно працюють із писачком, воском, харчовою фарбою та вогнем. Легкість у роботі прийшла до дітей не одразу. Починаючи із минулого року готувалися вони до святкового дня, використовуючи різні матеріали.

У дитсадку “Мальва” традиції писанкарства підтримують маленькі учасники гуртка “Українська писаночка”

Юлія Рибакова вихователь-психолог ДНЗ № 27 “Мальва”: “Дітей ми ознайомлювали із символікою писанкарства. Символи ж бо є тваринними, рослинними, міфологічними. Ознайомлювали малят із значенням кольорів. Це все проводиться на заняттях, в ігровій формі. За допомогою цих занять діти отримали найголовніше — знання про писанкарство.”

Виявляється, колір, у який розфарбоване яйце, як і символ, що зображений на ньому, означає певне явище. Зелений — колір природи, чорний та коричневий — кольори землі, червоний — любові , радості та щастя.

“Українська писаночка” існує у “Мальві” вже 12 років. Освоєння писанкарства започаткували у садку тепер вже колишні його працівники Лілія Богдан та Ірина Стецюк. Сьогодні любов дітей до цього виду мистецтва прививає Юлія Рибакова. Керівництво закладу гордиться талановитим вихователем.

Людмила Осінська завідуюча ДНЗ № 27 “Мальва”: “Вона є учасником міського фестивалю “Українська писанка”. Юлія Євгенівна також ділиться досвідом із методистом нашого дитсадка та вихователями інших ДНЗ. У нас кілька разів проводився семінар-практикум із цієї теми, і вихователі зрозуміли, що писанкарство — це дуже непроста справа.”

Юлія Рибакова вихователь-психолог ДНЗ № 27 “Мальва”: “Ми намагаємося повернутися до свого коріння, до українських народних традицій. Наша країна славиться писанкарством. Це — наша гордість, тому ми не можемо його забувати і повинні виховувати лише любов до такої творчості”.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0