Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У дитсадку “Мальва” традиції писанкарства підтримують маленькі учасники гуртка “Українська писаночка”

Time Додано: вівторок, 29 квіт. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

У міні-музею народно-ужиткового мистецтва 27-го дитячого садочку зустрічають Великдень. Але не тільки у піснях і віршах радіють дітлахи Христовому Воскресінню. Вони — учасники гуртка “Українська писаночка”, а отже з-під їхніх рук до свята мають вийти незмінні атрибути Пасхального дійства — яскраві писанки. Вихованці гуртка майстерно наносять візерунки на яєчка, справно працюють із писачком, воском, харчовою фарбою та вогнем. Легкість у роботі прийшла до дітей не одразу. Починаючи із минулого року готувалися вони до святкового дня, використовуючи різні матеріали.

У дитсадку “Мальва” традиції писанкарства підтримують маленькі учасники гуртка “Українська писаночка”

Юлія Рибакова вихователь-психолог ДНЗ № 27 “Мальва”: “Дітей ми ознайомлювали із символікою писанкарства. Символи ж бо є тваринними, рослинними, міфологічними. Ознайомлювали малят із значенням кольорів. Це все проводиться на заняттях, в ігровій формі. За допомогою цих занять діти отримали найголовніше — знання про писанкарство.”

Виявляється, колір, у який розфарбоване яйце, як і символ, що зображений на ньому, означає певне явище. Зелений — колір природи, чорний та коричневий — кольори землі, червоний — любові , радості та щастя.

“Українська писаночка” існує у “Мальві” вже 12 років. Освоєння писанкарства започаткували у садку тепер вже колишні його працівники Лілія Богдан та Ірина Стецюк. Сьогодні любов дітей до цього виду мистецтва прививає Юлія Рибакова. Керівництво закладу гордиться талановитим вихователем.

Людмила Осінська завідуюча ДНЗ № 27 “Мальва”: “Вона є учасником міського фестивалю “Українська писанка”. Юлія Євгенівна також ділиться досвідом із методистом нашого дитсадка та вихователями інших ДНЗ. У нас кілька разів проводився семінар-практикум із цієї теми, і вихователі зрозуміли, що писанкарство — це дуже непроста справа.”

Юлія Рибакова вихователь-психолог ДНЗ № 27 “Мальва”: “Ми намагаємося повернутися до свого коріння, до українських народних традицій. Наша країна славиться писанкарством. Це — наша гордість, тому ми не можемо його забувати і повинні виховувати лише любов до такої творчості”.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0