Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У дитячому садочку "Барвінок" відкрили музей армії

Time Додано: п'ятниця, 12 груд. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Відтепер всі, хто хоче ознайомитися із історією української армії, окрім музею 117-го гвардійського полку та 26-ї Бердичівської артилерійської бригади, можуть відвідати... 11-й дитячий садок. Там відкрили музей армії. Робота із заснування в дошкільних навчальних закладах музейних кімнат, яку започаткували у міському управлінні освіти, ведеться не перший рік. Так у бердичівських дитсадках з’явилися кімнати меду, української писанки, вишивки, космосу та багато інших. Який музей буде у червоногірському "Барвінку", не сумнівався, мабуть, ніхто: все у цьому районі міста пов’язано із військовими.

У дитячому садочку "Барвінок" відкрили музей армії

Ідея його створення виникла ще рік тому, напередодні Дня Збройних Сил України. Тоді колектив разом із батьками дітей зробили перший крок до створення сьогоднішнього музею.

Валентина Бєліч, завідуюча ДНЗ № 11 "Барвінок": "Це був такий собі міні-музей, який дуже подобався дітям та батькам. Тепер він виглядає значно ширше. Цінним у ньому є те, що діти можуть побачити себе та своїх батьків на фотографіях, доторкнутися до всього власними руками і навіть дещо приміряти."

Від тексту військової присяги - до шевронів, петлиць та головних уборів, від командного пункту - до польової кухні... Музей у "Барвінку" багатий експонатами. На думку педагогів, це має сприяти військово-патріотичному вихованню молоді, починаючи з раннього дитинства.

Раїса Чорноплеча, заст. начальника міського управління освіти і науки: "Наші діти повинні знати, що міць держави залежить від нашої армії — наскільки вона оснащена та готова до захисту Батьківщини. Вже у такому віці діти повинні розуміти, що армія і держава нерозлучні. Таке виховання — це повага до професії своїх батьків, які перебувають на військовій службі. Створення цих експонатів є свідченням того, що діти знатимуть своє минуле..."

Військова форма їм пасує. Вправність у виконанні урочистого маршу перейшла до цих дітей від їхніх батьків та дідусів. Більшість вихованців "Барвінку" - діти та онуки військовослужбовців.

Владик Шестаков, вихованець ДНЗ № 11 "Барвінок": "Мій батько — військовий. Він нещодавно повернувся з Африки, і тепер служить у Бердичеві. Як виросту, хочу бути схожим на татка."

Настя Гузік, вихованка ДНЗ № 11 "Барвінок": "Мій дід був майором, танкістом. Вчив солдат їздити на танках, марширувати, на літаках літати. У нього є багато гармат та бомб."

Музей армії в 11-му дистадку не поступається музею бойової слави в Бердичівській артбригаді, говорять педагоги. Його експонати, впевнені вони, не залишаться поза увагою бердичівлян та гостей міста.

Валентина Бєліч, завідуюча ДНЗ № 11 "Барвінок": "Цей музей відвідуватимуть діти з інших дитсадків. Думаю, це буде важливим для їхнього патріотичного виховання..."

Женя Пушкарук, вихованка ДНЗ № 11 "Барвінок": "У мене є багато друзів, яких я обов’язково запрошу до нашого музею."

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0