Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У ДНЗ № 22 "Золота рибка" відкрили дві групи для розвитку дітей із особливими потребами

Time Додано: понеділок, 07 квіт. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

"Увага! Дивіться на мене. Я - ваше дзеркало!" - так починає чергове заняття у логопедичній групі дошкільного закладу № 22 Жанна Козачук. Головний принцип праці педагога - кожна дитина є унікальною та неповторною. І завдання дорослих - оточити маленьку особистість любов’ю, зрозуміти її та допомогти подолати труднощі.

У ДНЗ № 22 "Золота рибка" відкрили дві групи для розвитку дітей із особливими потребами

Анна Галущак, завідуюча ДНЗ № 22: "У ДНЗ № 22 створено 4 навчальні групи компенсуючого типу: зорова, логопедична та дві - для розвитку дітей із особливими потребами. Адміністрація дошкільного закладу створила необхідне предметно-ігрове середовище для навчання та виховання дітей. Із ними працюють педагоги: дефектолог, логопед, психолог та медсестра-ортоптистка.

Кожна група компенсуючого типу має свою навчально-виховну програму, застосовує відповідні методи та режим роботи. У кабінеті логопеда "ставлять" звуки за допомогою спеціальних зондів. Фахівець розробляє мовний апарат дитини в індивідуальних умовах або у колективі дошкільнят. Ігрова діяльність, цікаві вправи та добре слово дорослих забезпечують хороший результат. Діти йдуть до школи із гарною вимовою.

Жанна Козачук, логопед ДНЗ № 22 : "Я, як логопед, займаюся постановкою звуків, їх автоматизацією та диференціацією. Продовжуючи цю роботу, вводимо звуки у зв’язне мовлення. Також працюємо над розвитком мовного дихання. Проводимо артикуляційну та пальчикову гімнастику. Вихователі разом зі мною закріплюють набуті знання, працюють над граматичними категоріями, словотворенням та словозміною. Музичні керівники теж проводять велику роботу. Займаються логоритмікою, розвивають загальну та дрібну моторику, вводять музикотерапію в кожний день".

У корекційно-відновлювальній роботі працівники дошкільного закладу також застосовують казко-, лялько- та арт-терапію. Для дітей із порушенням зору проводять гімнастику для очей та плеоптичні вправи. Щоб було цікавіше, використовують вірші та пісні. У невимушеній обстановці, через гру із фігурками тварин, малюкам корегують зір. Для цього - і медичне обладнання в ортоптичному кабінеті.

Минулого року при сприянні виконавчого комітету у садочку відкрили перші в місті дві групи для розвитку дітей із особливими потребами. Вихователі та спеціалісти здійснюють тут комплексну психолого-педагогічну підтримку дошкільнят. Взагалі у дошкільних закладах Бердичева є 24 логопедичні групи та 4 класи спеціального призначення, де виховується близько трьохсот тридцяти дітей. Їхні батьки впевнені, що така допомога є необхідною.

Тетяна Вітусевич, мати вихованки ДНЗ № 22: "І ми дуже раді, що в таких групах діти будуть більше пізнавати, розвиватися та навчатися. Що цей процес більш спрямований. Це важливо сьогодні, тому що батьки іноді в собі замикаються, ізолюють дітей від суспільства. Це створює в них комплекси. А дітям все одно потрібна соціально адаптація. Тому що в майбутньому вони все одно мають жити в нашому суспільстві".

Вихователі дошкільного закладу № 22 просять батьків прислухатися до порад логопедів та лікарів. І, якщо існує відповідна проблема, звертатися по допомогу до фахівців дитячих садочків.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0