Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У червні захворюваність на гострі кишкові інфекції в місті зросла в 1,4 рази у порівнянні з минулорічними показниками

Time Додано: вівторок, 15 лип. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

У кожного сезону свої небезпеки для здоров’я людини. До хіт-листу літніх захворювань належать шлунково-кишкові. Саме теплої пори на повну силу гуляють різні інфекції. Вони чудово почуваються у спеку, а "харчуються" тим, що й люди, - м’ясом, ковбасою та салом.

У червні захворюваність на гострі кишкові інфекції в місті зросла в 1,4 рази у порівнянні з минулорічними показниками

Раїса Костюченко, завідуюча інфекційним відділенням ЦМЛ: "Найбільш частими кишковими інфекціями, які зустрічаються влітку, є сальмонельоз, дизентерія, ентеровірусні захворювання. Основними клінічними симптомами хвороби є загальна слабкість, підвищення температури, болі в животі, які можуть бути ріжучого, спастичного характеру, також багаторазова блювота, частий рідкій стілець. В основі профілактики кишкових інфекцій лежить дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Хочу застерегти: дуже часто під маскою кишкових інфекцій можуть ховатися гостра хірургічна, гінекологічна та кардіологічна патології. Тому не займайтеся самолікуванням".

Не секрет, що серед чинників, які викликають гострі кишкові захворювання, на першому місці - зіпсовані харчові продукти. Санітарні лікарі повідомляють: найбільше зараження викликає саме несвіжа їжа домашнього приготування. У Бердичеві протягом півроку було 13 таких випадків. Частіше хворіють дорослі, кажуть епідеміологи.

Лариса Леончук, завідуюча епідеміологічним відділом Бердичівської районної СЕС: "Якщо розглядати за 6 місяців поточного року, то захворюваність на групу кишкових інфекцій на території міста навіть знизилася в 1,2 рази, в порівнянні із І півріччям минулого року. Але якщо розглядати саме початок літа, то за червень, у порівнянні із минулим роком, у нас захворюваність навіть збільшилася в 1,4 рази. У червні поточного року у нас зареєстровано 17 випадків гострих кишкових інфекцій проти 12 випадків у червні минулого року".

Якість продукції, яка реалізується на всіх ринках Бердичева, контролюється, запевняють ветеринарно-санітарні експерти. Це не лише м’ясо- та молокопродукти, а й різна рослинність: капуста, огірки та ягоди. У лабораторіях проводять органолептичні, радіологічні дослідження та перевіряють вміст нітратів.

Людмила Крєстін, завідуюча лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на міському кооперативному ринку: "За період із 1 січня 2008 року нами не було допущено до реалізації по органолептичних показниках 1 т. 170 кг. продукції: банани, огірки, помідори, гриби. На підвищений вміст нітратів не було допущено до реалізації 5 т. 540 кг.: це кабачки, редька, капуста. Було не допущено також черешні до 2 т.".

Щоб не підчепити кишкову інфекцію, санітарні працівники радять бути уважними під час купівлі продуктів та не нехтувати правилами безпеки вдома.

Людмила Крєстін, завідуюча лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на міському кооперативному ринку: "Прошу: вимагайте у продавців експертний висновок з лабораторії, який ми обов’язково видаємо на кожну продукцію, яка пройшла у нас дослідження, видаємо експертний висновок на всю продукцію, яку реалізують на ринку".

Лариса Леончук завідуюча епідеміологічним відділом Бердичівської районної СЕС: "Дорослі люди, часто одинокі пенсіонери, нехтують власним здоров’ям, а потім, вже у лікарні, зізнаються, що, наприклад, випили несвіжого молока чи доїли м’ясну страву, що зберігалася на столі, а не в холодильнику. Навіть такі випадки встановлюються епідеміологічними розслідуваннями, що людина отруїлася через салат, який три доби зберігався навіть у холодильнику. Влітку, в умовах спеки, бажано не зберігати їжу, а вживати гарячі страви та салати безпосередньо одразу після приготування".

Як кажуть фахівці санепідемстанції, часто небезпека чатує на шанувальників так званої швидкої їжі, немитих фруктів і овочів та “свіженького” молока "з рук". Лікарі застерігають: не варто купувати продукти у місцях стихійної торгівлі. На узбіччі чого лише не побачиш! Поруч із їстівним, що пропонують просто із землі, ходять люди, їздять автомобілі, а також - сміття і калюжі. Легковажні покупці нерідко довіряють не експертним талонам, а власній інтуїції та вмісту гаманця.

Покупець: "Я перевіркам не вірю, тому що одного разу купила печінку в павільйоні, приношу її додому, а моя невістка - медик, вона виявила там ехінокок. Тому я на перевірки не реагую! Я і там дивлюся, і тут дивлюся...Щоб було якісно і дешево. Вибираю чи там, чи тут!"

Про власну безпеку покупець згадає, лише діставши отруєння. Ось тоді дешевше - не буде.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0