Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У червні захворюваність на гострі кишкові інфекції в місті зросла в 1,4 рази у порівнянні з минулорічними показниками

Time Додано: вівторок, 15 лип. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

У кожного сезону свої небезпеки для здоров’я людини. До хіт-листу літніх захворювань належать шлунково-кишкові. Саме теплої пори на повну силу гуляють різні інфекції. Вони чудово почуваються у спеку, а "харчуються" тим, що й люди, - м’ясом, ковбасою та салом.

У червні захворюваність на гострі кишкові інфекції в місті зросла в 1,4 рази у порівнянні з минулорічними показниками

Раїса Костюченко, завідуюча інфекційним відділенням ЦМЛ: "Найбільш частими кишковими інфекціями, які зустрічаються влітку, є сальмонельоз, дизентерія, ентеровірусні захворювання. Основними клінічними симптомами хвороби є загальна слабкість, підвищення температури, болі в животі, які можуть бути ріжучого, спастичного характеру, також багаторазова блювота, частий рідкій стілець. В основі профілактики кишкових інфекцій лежить дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Хочу застерегти: дуже часто під маскою кишкових інфекцій можуть ховатися гостра хірургічна, гінекологічна та кардіологічна патології. Тому не займайтеся самолікуванням".

Не секрет, що серед чинників, які викликають гострі кишкові захворювання, на першому місці - зіпсовані харчові продукти. Санітарні лікарі повідомляють: найбільше зараження викликає саме несвіжа їжа домашнього приготування. У Бердичеві протягом півроку було 13 таких випадків. Частіше хворіють дорослі, кажуть епідеміологи.

Лариса Леончук, завідуюча епідеміологічним відділом Бердичівської районної СЕС: "Якщо розглядати за 6 місяців поточного року, то захворюваність на групу кишкових інфекцій на території міста навіть знизилася в 1,2 рази, в порівнянні із І півріччям минулого року. Але якщо розглядати саме початок літа, то за червень, у порівнянні із минулим роком, у нас захворюваність навіть збільшилася в 1,4 рази. У червні поточного року у нас зареєстровано 17 випадків гострих кишкових інфекцій проти 12 випадків у червні минулого року".

Якість продукції, яка реалізується на всіх ринках Бердичева, контролюється, запевняють ветеринарно-санітарні експерти. Це не лише м’ясо- та молокопродукти, а й різна рослинність: капуста, огірки та ягоди. У лабораторіях проводять органолептичні, радіологічні дослідження та перевіряють вміст нітратів.

Людмила Крєстін, завідуюча лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на міському кооперативному ринку: "За період із 1 січня 2008 року нами не було допущено до реалізації по органолептичних показниках 1 т. 170 кг. продукції: банани, огірки, помідори, гриби. На підвищений вміст нітратів не було допущено до реалізації 5 т. 540 кг.: це кабачки, редька, капуста. Було не допущено також черешні до 2 т.".

Щоб не підчепити кишкову інфекцію, санітарні працівники радять бути уважними під час купівлі продуктів та не нехтувати правилами безпеки вдома.

Людмила Крєстін, завідуюча лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на міському кооперативному ринку: "Прошу: вимагайте у продавців експертний висновок з лабораторії, який ми обов’язково видаємо на кожну продукцію, яка пройшла у нас дослідження, видаємо експертний висновок на всю продукцію, яку реалізують на ринку".

Лариса Леончук завідуюча епідеміологічним відділом Бердичівської районної СЕС: "Дорослі люди, часто одинокі пенсіонери, нехтують власним здоров’ям, а потім, вже у лікарні, зізнаються, що, наприклад, випили несвіжого молока чи доїли м’ясну страву, що зберігалася на столі, а не в холодильнику. Навіть такі випадки встановлюються епідеміологічними розслідуваннями, що людина отруїлася через салат, який три доби зберігався навіть у холодильнику. Влітку, в умовах спеки, бажано не зберігати їжу, а вживати гарячі страви та салати безпосередньо одразу після приготування".

Як кажуть фахівці санепідемстанції, часто небезпека чатує на шанувальників так званої швидкої їжі, немитих фруктів і овочів та “свіженького” молока "з рук". Лікарі застерігають: не варто купувати продукти у місцях стихійної торгівлі. На узбіччі чого лише не побачиш! Поруч із їстівним, що пропонують просто із землі, ходять люди, їздять автомобілі, а також - сміття і калюжі. Легковажні покупці нерідко довіряють не експертним талонам, а власній інтуїції та вмісту гаманця.

Покупець: "Я перевіркам не вірю, тому що одного разу купила печінку в павільйоні, приношу її додому, а моя невістка - медик, вона виявила там ехінокок. Тому я на перевірки не реагую! Я і там дивлюся, і тут дивлюся...Щоб було якісно і дешево. Вибираю чи там, чи тут!"

Про власну безпеку покупець згадає, лише діставши отруєння. Ось тоді дешевше - не буде.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0