Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У будинку офіцерів відзначили сорокову річницю операції “Дунай”

Time Додано: вівторок, 19 серп. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Події 1968 року ці люди пам'ятають так, ніби вони відбулися учора. А від дня введення військ країн-учасниць Організації Варшавського договору у Чехословаччину пройшло сорок років. Операція під кодовою назвою “Дунай” мала на меті змінити політичне керівництво країни і встановити у Чехословаччині лояльний СРСР режим. Протягом 36 годин армія країн Варшавського договору, не зустрівши протидій з боку тамтешніх військ, встановила повний контроль над територією. Бойові дії майже не велися. На радянських солдат нападало лише місцеве населення. В результаті загинуло за одними даними 11, за іншими 70 військових.

У  будинку офіцерів відзначили сорокову річницю операції “Дунай”

Микола Москаленко, учасник операції “Дунай”: “У містечку Бруно, це шахтарське містечко, було все добре. Далі — не дуже. Кожний по-різному сприймав, вся лозунги були. Ми йшли, дійшли і повернулися”.

У залі будинку офіцерів — не так багато людей, як це буває під час військових урочистих заходів. Прийшли місцеві ветерани, гості та члени інших міських ветеранських організацій “Честь”. З нагоди річниці воїнам інтернаціоналістам вручили медалі.

Колишні військові не задоволені, що історію переписують чи то переосмислюють. Вони ж бо вірили, що допомагають братському народові у боротьбі із контрреволюціонерами і запобігають війні.

Анатолій Гопта, учасник операції “Дунай”: “Є один святий закон — присяга. І там слова: я завжди готовий виступати за наказом керівництва держави на захист своєї Батьківщини, СССР. Якщо б кожний почав давати оцінку, робив так, як він вважав за потрібне, то це була б не дисципліна і не армія”.

Учасники операції “Дунай” переконані — про події 1968 року правдиво не розкаже ніяка книжка, лише вони. Сорокову річницю введення військ до Чехословаччини інтернаціоналісти вважають святом. Перш за все тому, що вони залишилися живими.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0