Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У будинку офіцерів відзначили сорокову річницю операції “Дунай”

Time Додано: вівторок, 19 серп. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Події 1968 року ці люди пам'ятають так, ніби вони відбулися учора. А від дня введення військ країн-учасниць Організації Варшавського договору у Чехословаччину пройшло сорок років. Операція під кодовою назвою “Дунай” мала на меті змінити політичне керівництво країни і встановити у Чехословаччині лояльний СРСР режим. Протягом 36 годин армія країн Варшавського договору, не зустрівши протидій з боку тамтешніх військ, встановила повний контроль над територією. Бойові дії майже не велися. На радянських солдат нападало лише місцеве населення. В результаті загинуло за одними даними 11, за іншими 70 військових.

У  будинку офіцерів відзначили сорокову річницю операції “Дунай”

Микола Москаленко, учасник операції “Дунай”: “У містечку Бруно, це шахтарське містечко, було все добре. Далі — не дуже. Кожний по-різному сприймав, вся лозунги були. Ми йшли, дійшли і повернулися”.

У залі будинку офіцерів — не так багато людей, як це буває під час військових урочистих заходів. Прийшли місцеві ветерани, гості та члени інших міських ветеранських організацій “Честь”. З нагоди річниці воїнам інтернаціоналістам вручили медалі.

Колишні військові не задоволені, що історію переписують чи то переосмислюють. Вони ж бо вірили, що допомагають братському народові у боротьбі із контрреволюціонерами і запобігають війні.

Анатолій Гопта, учасник операції “Дунай”: “Є один святий закон — присяга. І там слова: я завжди готовий виступати за наказом керівництва держави на захист своєї Батьківщини, СССР. Якщо б кожний почав давати оцінку, робив так, як він вважав за потрібне, то це була б не дисципліна і не армія”.

Учасники операції “Дунай” переконані — про події 1968 року правдиво не розкаже ніяка книжка, лише вони. Сорокову річницю введення військ до Чехословаччини інтернаціоналісти вважають святом. Перш за все тому, що вони залишилися живими.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0