Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У будинку офіцерів відзначили сорокову річницю операції “Дунай”

Time Додано: вівторок, 19 серп. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Події 1968 року ці люди пам'ятають так, ніби вони відбулися учора. А від дня введення військ країн-учасниць Організації Варшавського договору у Чехословаччину пройшло сорок років. Операція під кодовою назвою “Дунай” мала на меті змінити політичне керівництво країни і встановити у Чехословаччині лояльний СРСР режим. Протягом 36 годин армія країн Варшавського договору, не зустрівши протидій з боку тамтешніх військ, встановила повний контроль над територією. Бойові дії майже не велися. На радянських солдат нападало лише місцеве населення. В результаті загинуло за одними даними 11, за іншими 70 військових.

У  будинку офіцерів відзначили сорокову річницю операції “Дунай”

Микола Москаленко, учасник операції “Дунай”: “У містечку Бруно, це шахтарське містечко, було все добре. Далі — не дуже. Кожний по-різному сприймав, вся лозунги були. Ми йшли, дійшли і повернулися”.

У залі будинку офіцерів — не так багато людей, як це буває під час військових урочистих заходів. Прийшли місцеві ветерани, гості та члени інших міських ветеранських організацій “Честь”. З нагоди річниці воїнам інтернаціоналістам вручили медалі.

Колишні військові не задоволені, що історію переписують чи то переосмислюють. Вони ж бо вірили, що допомагають братському народові у боротьбі із контрреволюціонерами і запобігають війні.

Анатолій Гопта, учасник операції “Дунай”: “Є один святий закон — присяга. І там слова: я завжди готовий виступати за наказом керівництва держави на захист своєї Батьківщини, СССР. Якщо б кожний почав давати оцінку, робив так, як він вважав за потрібне, то це була б не дисципліна і не армія”.

Учасники операції “Дунай” переконані — про події 1968 року правдиво не розкаже ніяка книжка, лише вони. Сорокову річницю введення військ до Чехословаччини інтернаціоналісти вважають святом. Перш за все тому, що вони залишилися живими.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0