Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Андрей Енжиевский
ну почему же неизвестные? прост ...
Time 23:35 - 20-03-2018
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичівському районі зустрілися із творцями сучасного літературного процесу

Time Додано: неділя, 30 лист. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

У Бердичівському району ознайомилися зі станом справ у сучасній літературі та книговидавництві. На запрошення районного відділу освіти Бердичівщину відвідала бригада літераторів у складі відомих українських письменників, публіцистів та представників видавництв. На думку місцевих фахівців, важливість такого «живого» спілкування важко переоцінити.

У Бердичівському районі зустрілися із творцями сучасного літературного процесу

Петро Костюк, начальник Бердичівського районного відділу освіти: «Художнє слово, художня література стають менш «потрібними». Вчителі та учні не мають змоги зустрітися із тими, хто творить сучасний літературний процес... Безпосередня зустріч, спілкування у невимушеній обстановці — все це не може не приносити користі. Окрім цього, цей захід передбачений нашою районною освітянською програмою. Це також відповідає і напрямку роботи міськрайонного товариства «Просвіта».

Літератори не приховували: сьогодні деякі з них самі вимушені займатися промоцією – просуванням української літератури, і своїх творів зокрема на теренах держави та за її кордоном. Головний редактор газети «Літературна Україна» Михайло Сидоржевський у рамках передплатної кампанії об’їздив майже всю країну. «Літературну Україну» називає «єдиною українською письменницькою» і намагається зробити її газетою національної творчої еліти.

Михайло Сидоржевський, головний редактор газети «Літературна Україна»: «Довкола «Літературної України» формується і гуртується середовище мислячої інтелігенції, талановитих письменників незалежно від віку та географії... Наша газета намагається надавати можливість для друку найкращим — як членам Союзу письменників, так і читачам.»

Роман «Пів’яблука» став лідером продажів під час роботи цьогорічного Львівського Форуму видавців. Це перша книга львівської журналістки Галини Вдовиченко, яка зі слів авторки, докорінно змінила її життя.

Галина Вдовиченко, письменниця: «З того часу у моєму житті почали відбуватися дивні та приємні речі. Цікаво те, що про те ж саме йдеться у моїй книжці... Це конкуренція між тим, чим ми є і тим, чим можемо бути. Якщо люди будуть ось так конкурувати, ми зробимо неймовірні речі.»

Автор пригодницьких та детективних романів Андрій Кокотюха, як і багато його колег, вважає свої твори викликом. Викликом тим, хто насаджує думку про сакральність та виключність української літератури.

Андрій Кокотюха, письменник: «Книга — це зовсім не ікона. Має бути налагоджений нормальний процес їхнього виробництва. Книга — це такий самий товар, як і усі інші. Я не приховую того, що мої книжки не націлені у вічність, на якусь філософію. Це є масова культура помножена на сучасну українську реальність. »

На питання, чи підбирається до написання своєї «головної книги», письменник дав своє визначення цьому поняттю.

Андрій Кокотюха, письменник: «Для мене головною книгою буде та, яку читатимуть у метро, маршрутках, літаках. Саме для цього, на мою думку, вона й призначена...»

На думку директора видавництва «Нора-Друк» Елеонори Сімонової, сучасна українська література є затребуваною, основна її проблема – недостатня кількість книгарень. Над цим, вважає видавник, має попрацювати усе суспільство.

Елеонора Сімонова, директор видавництва «Нора-Друк»: «Нам треба сконцентруватися, здійснити певний поштовх — і тоді наша література, як висловилася Галина Вдовиченко, вийде, як «каша з горщика» і розійдеться світом. Усі дізнаються, що Україна — не тільки постачальник металу і дешевої робочої сили, а й потужна інтелектуальна держава...»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0