Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичівському районі є свій зоопарк

Time Додано: неділя, 01 серп. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

У селі Садки Бердичівського району різні породи фазанів, перепілки, європейська козуля та декоративні кури живуть поряд з іншими домашніми тваринами. Сім’я одного з місцевих підприємців вирішила зробити свій невеличкий зоопарк, пригледівши у заповіднику Асканія-Нова породистих фазанів: срібного, золотого та угорського.

У Бердичівському районі є свій зоопарк

Наталія Климчук, господиня: «Ми поїхали до Асканія-Нова і придбали там дві породи фазанів та дві породи декоративних курей. Не можна сказати, що це лише для душі, бо кури несуть яйця, навіть смачніші за звичайні. Є яйця, є м’ясо, завели ще качок. І так воно все уживається.»

У вересні 2009-го закупили фазанів та на зиму оселили їх у хліву. Згодом дізналися, що ці птахи можуть витримати сорокаградусний мороз, якщо будуть вдосталь ситими. Тож і побудували для них та для іншої декоративної птиці спеціальні вольєри. До кліток часто приходять інші тварини, та особливо цікавиться життям пернатих європейська козуля Россі. Вона потрапила до, так званого, зоопарку Климчуків випадково. Після бурі її, зовсім маленьку, знайшов лісник. У нього не було умов для проживання тварини, тому і подарував козулю тим, хто міг нею опікуватися. Спочатку Россі сумувала, розповідає Наталія Климчук, але зараз отямилася, знає, що тут її не образять.

Наталія Климчук, господиня: «Дуже звикла до людей, ходить постійно слідом. І з тваринами гарно грається. Спочатку вона сумувала, але потім з’явились маленькі домашні козенята, і вона з ними гралася.»

Допомагає батькам доглядати таке велике господарство донька Ірина. Дівчина навчається у Львівському університеті, приїжджає додому Ірина Климчук, донька господарів: «Я найбільше люблю козулю Россі, бо вона грайлива. Ще люблю маленьких козенят. Вони постійно ходять за мною, як котенята.»

Разом із декоративними тваринами та птахами у “зоопарку” є звичні людському оку свійські тварини. Нещодавно з’явився виводок в’єтнамських свиней. Вони ще зовсім маленькі, але виростуть такими, як, наприклад, їхня бабуся Груша.

Аби деякі тварини не сумували, господарі планують купувати для них самців чи самок. Нагальним питанням є придбання пари для козулі. Кошти не були проблемою ні при створенні “зоопарку”, не будуть і зараз.

Микола Климчук, господар: «Кошти довелося витратити невеликі. Є люди, у яких були ці тварини, за певних причин далі господарі не можуть їх тримати. Ми або відкупляли, або нам дарували. Надалі думаємо розширювати породний склад. Людям це завжди цікаво, дехто навітьпісля роботи зупиняється, щоб подивитися на них, послухати спів курей і перепілок.»

Подібних “зоопарків” у Житомирській області немає, говорить Микола Климчук. Він переймає досвід утримання декоративних тварин у господарів Хмельниччини, Київщини, відвідує різні семінари. Родина навіть вже почала планувати наступну поїздку до Асканії-Нова, аби закупити там нові види тварин.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0