Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Молодіжний клуб «Power»: розблокуй свою потужність!
Chatbox Maryavaw
http://xrumersale.site/ Revolut ...
Time 01:14 - 18-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
)) (185.72.246.198) -будут тебя ...
Time 21:59 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox ))
машина времени (46.118.202.160) ...
Time 12:16 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
экс-дэпутат убийца лозинский в ...
Time 10:43 - 14-08-2017
Найкращі юні читачі Катерина Бурлака та Андрій Марков представлятимуть Бердичів на обласному етапі «Книгоманії-2017»
Chatbox Аноним
Я так и знал что Андрей прбедит
Time 15:55 - 08-08-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичівському музеї відкрилася виставка, присвячена жертвам Голодомору

Time Додано: понеділок, 09 черв. 2008, 06:00 ( близько 9 року назад )

"Ми звинувачуємо ! Голодомор 1932-33 років. Геноцид українського народу"... Таку назву отримала виставка, яка днями відкрилася у Бердичівському музеї. Про трагічну сторінку історії України розповідають численні експонати, що складаються зі свідчень очевидців, фактів опору селянства політиці більшовицького режиму, витягів із злочинних наказів, інструкцій, постанов та телеграм тодішнього керівництва країни та республіки. Подібні заходи не повинні носити тимчасовий характер, впевнені нинішні посадовці.

У Бердичівському музеї відкрилася виставка, присвячена жертвам Голодомору

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: "У 2006 році ВРУ прийняла Закон «Про голодомор 1932-33 років», яким було відновлено історичну правду та справедливість. Саме ця виставка дасть нам можливість ще раз згадати наших пращурів, наших земляків, які загинули у ці трагічні роки."

Валерій Бабійчук заступник голови Бердичівської РДА: "Трагізм ситуації полягає у тому, що про десятки мільйонів людей, які безневинно були загнані владою у могили, протягом 60-ти років боялися навіть згадати.»

У документах, що представлені на виставці, наводяться жахливі факти: лише за півроку Україна втратила майже стільки своїх громадян, скільки загинуло під час Великої Вітчизняної війни. Із особливим почуттям слухали відвідувачі розповіді очевидців Голодомору.

Гелена Якубівська очевидець подій Голодомору: "Нас брат рятував від голоду, а старший мій брат помер. Ми залишилися одні, годувалися лушпинням. Одного разу брат пішов поливати квасець і замість води полляв його гасом, дуже плакав потім. Щоб хоч щось їсти, горобців ловили..."

Молодь повинна знати правду про події 1932-33 рр., впевнені автори виставки. Голодомор був спричинений не засухою чи неврожаєм, стверджують вони, а цілеспрямованою політикою сталінського режиму.

Ірина Постой учениця ЗОШ № 8: "... Ця трагедія демонструє нам, що ми повинні бути дружними, одним цілим для того, щоб ця трагедія не повторилась. Це дуже важливо для нас."

Організатори виставки чекають на відвідувачів та звертаються до мешканців міста та району: представлені експонати можна розширити і їхніми свідченнями чи відповідними документами.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: