Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичівському музеї відкрилася виставка, присвячена жертвам Голодомору

Time Додано: понеділок, 09 черв. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

"Ми звинувачуємо ! Голодомор 1932-33 років. Геноцид українського народу"... Таку назву отримала виставка, яка днями відкрилася у Бердичівському музеї. Про трагічну сторінку історії України розповідають численні експонати, що складаються зі свідчень очевидців, фактів опору селянства політиці більшовицького режиму, витягів із злочинних наказів, інструкцій, постанов та телеграм тодішнього керівництва країни та республіки. Подібні заходи не повинні носити тимчасовий характер, впевнені нинішні посадовці.

У Бердичівському музеї відкрилася виставка, присвячена жертвам Голодомору

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: "У 2006 році ВРУ прийняла Закон «Про голодомор 1932-33 років», яким було відновлено історичну правду та справедливість. Саме ця виставка дасть нам можливість ще раз згадати наших пращурів, наших земляків, які загинули у ці трагічні роки."

Валерій Бабійчук заступник голови Бердичівської РДА: "Трагізм ситуації полягає у тому, що про десятки мільйонів людей, які безневинно були загнані владою у могили, протягом 60-ти років боялися навіть згадати.»

У документах, що представлені на виставці, наводяться жахливі факти: лише за півроку Україна втратила майже стільки своїх громадян, скільки загинуло під час Великої Вітчизняної війни. Із особливим почуттям слухали відвідувачі розповіді очевидців Голодомору.

Гелена Якубівська очевидець подій Голодомору: "Нас брат рятував від голоду, а старший мій брат помер. Ми залишилися одні, годувалися лушпинням. Одного разу брат пішов поливати квасець і замість води полляв його гасом, дуже плакав потім. Щоб хоч щось їсти, горобців ловили..."

Молодь повинна знати правду про події 1932-33 рр., впевнені автори виставки. Голодомор був спричинений не засухою чи неврожаєм, стверджують вони, а цілеспрямованою політикою сталінського режиму.

Ірина Постой учениця ЗОШ № 8: "... Ця трагедія демонструє нам, що ми повинні бути дружними, одним цілим для того, щоб ця трагедія не повторилась. Це дуже важливо для нас."

Організатори виставки чекають на відвідувачів та звертаються до мешканців міста та району: представлені експонати можна розширити і їхніми свідченнями чи відповідними документами.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0