Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичівському дитячому навчальному закладі № 15 відкрили музей меду

Time Додано: середа, 05 лист. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Ідея відкрити музей меду належить Лілії Богдан, методисту міського управління освіти і науки. Солодку ідею у дитсадку одразу підтримали, експонати збирали усім колективом. Жартують: працювали, як бджоли. Тут і вулики, і медогонка, і інструменти, які використовують у роботі пасічники, і майже цілий рій золотих комах — пластмасових і шоколадних. Про те, як вони добувають мед, відвідувачам розповість спеціальний фільм.

У Бердичівському дитячому навчальному закладі № 15 відкрили музей меду

Лариса Фещук, завідуюча ДНЗ № 15: “Ми познайомилися із багатьма пасічниками нашого міста. Зв'язалися із Бричківським, Рущицем. Об'їздили увесь Бердичівський район. Заповнили музей експонатами, які нам дарували, дещо купили. Підготували екскурсовода, який буде вести лекції для дітей і дорослих”.

Олені Йосипівні Нечипорук цікавий кожний експонат. Півстоліття ця жінка працювала спеціалістом з бджільництва і обслуговувала 4 райони: Бердичів, Попільню, Андрушівку і Ружин. Нині має молоду зміну і знає, як зробити дітей здоровішими.

Олена Нечипорук, спеціаліст з бджільництва: “Люди зацікавлені, оцінили цю галузь в нашому житті. Продукти бджільництва у раціоні повинні бути на першому місці. В Японії імпортують 80 % продуктів бджільництва, щодня кожному школярику чи дошкільнику дають 1 столову ложку меду безкоштовно до 14 років. Я думаю, і у нас так має бути”.

Найдорожчий експонат музею — мед. Його давали спробувати усім відвідувачам. Гречаний, соняшниковий, з акації, липовий — у гостей очі розбігалися і слина текла. До меду у дитсадку ще й пирогів напекли.

Тетяна Стельмах, нач. Бердичівського міського управління освіти і науки: “Дуже смачно, особливо мед із соти. Цей смак мені знайомий із дитинства”.

У дитячих садках міста вже є музеї: народознавчий, рослин, хліба та армії. Незабаром експозиції відкриють в усіх дошкільних закладах. Малюки ходитимуть одне до одного в гості: розширюватимуть світогляд і дізнаватимуться більше цікавого.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0