Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичівському аграрному ліцеї збиралися бібліотекарі області

Time Додано: понеділок, 15 лют. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Бібліотека – заклад надзвичайний, у ньому мудрість тисяч поколінь. Вона виступає інформаційним та культурним центром, місцем для змістовного проведення дозвілля. Як додати до цього всього ще одну характеристику і зробити бібліотеку центром психологічного розвантаження, міркували на обласній методичній секції бібліотекарів, яка пройшла на базі аграрного ліцею.

У Бердичівському аграрному ліцеї збиралися бібліотекарі області

Світлана Шелещук, керівник методичної секції бібліотекарів ПТНЗ Житомирської області: «В наш стрімкий час учням часто не вистачає звичайного людського спілкування, адже батьки зайняті роботою, а діти більше дивляться телевізор, працюють чи граються за комп’ютером, або просто на вулиці. І не є секретом, що наші діти сьогодні набагато менше читають».

Попри те, що в кожній школі і профтехзакладі є психолог, активну роль у вихованні учнів та формуванні їхнього світогляду відіграють і бібліотекарі. Саме вони допомагають сформуватися юнацьким смакам, навчають їх обирати з різномаїття інформації потрібне.

Валентина Савчук, бібліотекар Бердичівського професійного аграрного ліцею: “Привчаємо дітей поважати книгу, любити її. Діти читають здебільшого Паоло Коельо та інших зарубіжних авторів. Ми намагаємось прививати їм любов до української книги”

Бібліотека повинна бути острівцем тиші та спокою у бурхливому вирі училищного життя. А її працівник – це не просто людина, котра допомагає зорієнтуватися у безмежному просторі знань, а також педагог та психолог.

Олена Колоб’юк, практичний психолог Головінського вищого профтехучилища нерудних технологій: «Бібліотекар у своїй роботі використовує велику кількість педагогічних методів і форм роботи, щоб зацікавити наших сучасних учнів . А психологом він є, бо має важливий психологічний вплив на дітей, використовуючи також різноманітні психологічні прийоми у своїй роботі».

Учасники круглого столу – бібліотекарі профтехучилищ з усієї області - ділися досвідом роботи, говорячи про те, що робити бліц-аналіз психологічного стану читача їм доводиться постійно. Сумного розрадити, розгніваного – заспокоїти, розгубленого – націлити на мету. Тут важливо вміти слухати, дотримуватися культури мовлення та етичних норм. І якщо учня привітно зустріли, уважно вислухали і охоче надали потрібну інформацію, значить, він обов’язково прийде до бібліотеки ще раз. Це добре знає Валентина Савчук, жінка сорок років працює між книжкових полиць, і про свою роботу вже говорить віршами.

Формувати дитячі особистості, прищеплювати їм правильні життєві орієнтири допомагають соціально-психологічні служби. В аграрному ліцеї працює когорта тренерів. Таких, кажуть, більше нема в Житомирській області.

Тетяна Поліщук, директор Бердичівського професійного аграрного ліцею: “Упродовж двох років у нашому ліцеї працює навчально-тренувальний психолого-педагогічний центр. Він створений через укладення угоди з Всеукраїнським фондом “Благополуччя дітей”. Нам передано необхідну оргтехніку, літературу, відеоматеріали та відеолекторії, розроблені різноманітні ігри. Все це спрямовано на розвиток здоров’я молоді”.

Як саме здійснюється співпраця психологів та бібліотекарів гостям показали на прикладі позаурочних виховних заходів. Це тренінгове заняття на тему “Велика радість творити добро”, а також перегляд відеолекторію “Не стань живим товаром”. Найбільше зацікавлення у глядачів викликала така форма роботи, як театр вуличного дійства.

Людмила Горобчук, керівник театрального гуртка: “Театр вуличного дійства – це невеличкі музичні композиції, направлені на профілактику наркоманії, ВІЛ-СНІДу, які розповідають про людські цінності, доброту, любов, надію. Це дуже наглядно і музично, і добре сприймається підлітками”.

Бібліотекарі впливають на учнів своїми методами, психологи — своїми. Їхнє поєднання дозволяє змінити дитячу свідомість, скоригувати поведінку учнів. Є на світі краса, любов, доброта і майбутнє. Вони дають людині крила для мрій і повноцінного життя. Проте їх дуже легко знищити нерозумними вчинками.

Викликати у дитини цікавість до книги можна за допомогою вікторин, конкурсів, круглих столів, змагань, інсценізацій. Останні, певно, є найефектнішим способом. До уваги гостей представили літературний вернісаж із творів відомих авторів.

Ніякий інтернет не зрівняється з книгою, переконані учасники круглого столу. Безперечно, впроваджувати новітні технології у свою роботи треба, але варто пам’ятати вічні слова: коли людина перестає читати, вона перестає мислити.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0