Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві звітували колективи художньої самодіяльності та майстри народної творчості училищ та ліцеїв

Time Додано: середа, 15 квіт. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Щорічний огляд художньої самодіяльності та виставок декоративно-ужиткового мистецтва відбувся у Бердичеві. Свої уміння фахівцям із Житомира і місцевим освітянам демонстрували колективи училищ та ліцеїв. Родинними талантами та неабиякими кулінарними здібностями відомі у місті учениці 12-го ПТУ.

У Бердичеві звітували колективи художньої самодіяльності та майстри народної творчості училищ та ліцеїв

А ще — тут навчаються визнані майстрині писанкарства. І це — не все. Родзинкою цієї виставки стали витинанки — копії робіт нашого уславленого земляка Сергія Танадайчука. Із творчістю талановитого майстра колектив закладу познайомився у Музеї історії Бердичева. Враження були настільки сильними, що дівчата вирішили перенести його твори на писанки, а Марина Васильчишина — поринути в один із найдавніших видів народної творчості.

Марина Васильчишина, учениця ПТУ № 12: «Я робила копії робіт С. Танадайчука. Вони дуже гарні, з яскравими кольорами, які вдало поєднуються між собою. Насправді, це дуже гарно, важко цю красоту передати словами. Я дуже старалася, адже цей вид творчості — дуже делікатна справа. І водночас хороша й добра.»

У 12-му училищі пишаються тим, що без їхньої участі й призових місць не обходиться практично жоден конкурс та виставка народної творчості, які проходять на теренах області та поза її межами.

Оксана Гусар, керівник ансамблю «Надвечір’я» та вокальної студії «Тінейджер»: «Ми плануємо взяти участь у майстер-класах і у конкурсі з писанкарства, які пройдуть у квітні. У травні у Житомирі відбудеться виставка прикладного мистецтва, де ми представимо наші витинанки, вироби з бісеру, писанки. Візьмемо участь і у конкурсі на кращу марку України... Дуже цікаво працювати з творчими дітьми. Приємно, що вони зайняті чимось корисним.»

У закладі навчаються не тільки «золоті руки», але й «золоті голоси» та чудові танцюристки. Не перший рік в училищі існують та радують своїми виступами глядачів вокальний ансамбль «Слов’яночка», вокально-танцювальна студія «Тінейджер», фольклорний ансамбль «Надвечір’я», Театр моди «Стиль». Оцінюючи виступ цих колективів члени комісії відзначили: назвавши захід «Сузір’я обдарованостей», його організатори були не далекі від істини.

Будівельний та Аграрний ліцеї, ПТУ № 4 та 30-те ПТУ с. Турчинівка демонстрували свої таланти в актовій залі будівельників. Годинну концертну програму до уваги членів комісії представили господарі заходу. Композиції у виконанні духового оркестру чергувалися із віршованими, пісенними та танцювальними виступами колективів будліцею. До їхнього репертуару входять українські народні пісні і сучасна естрада, гуморески і реп, брейк і акробатичні номери.

Бердичівським Яном Табачником вважають у будівельному ліцеї Олександра Юрченка. На «ти» з акордеоном він перейшов у 5-річному віці. Своєю стихією хлопець називає дві речі — музику і дерево.

Олександр Юрченко, учень професійного будівельного ліцею: «Дерево я люблю із самого дитинства. Люблю так само, як і акордеон. Я навчаюсь на столяра-верстатника і вважаю, що просуваюся у цій професії вдаліше, ніж у музиці, але грати на акордеоні не припиню. Вправляюся у цьому щодня по 1-2 години.»

Було на що подивится і у творчій майстерні художніх промислів та ремесел. Завдяки гурткам, які існують у будівельному ліцеї, експонатів у ній стає з кожним разом все більше. Дійсно умілими руки дітей роблять їхні наставники— майстри виробничого навчання. Вони розповідають, що особливо приємно спостерігати за тим, як зі звичайних хлопчиків та дівчаток їхні вихованці перетворюються на справжніх майстрів народної творчості.

Юрій Кириченко, майстер виробничого навчання столярів-верстатників: «Зокрема, у нас є багато дітей, які хочуть виробляти меблі. Ця професія сьогодні доволі престижна. Хтось хоче класти плитку, хтось — зводити будинки. Тобто, зацікавленість існує... Батьки багатьох дітей задоволені, що ті чомусь навчилися. Ну а ми — вчителі та майстри — стараємося, як можемо.»

Кожного року вони приїжджають до Бердичева й кожного року не перестають дивуватися його талантам, констатують гості з Житомира. Зовсім не дивно, кажуть вони, що бердичівська молодь гідно представляє свої навчальні заклади та своє місто на конкурсах, фестивалях та виставках різних рівнів.

Неля Ткачук, директор Житомирського державного Будинку художньої та технічної творчості: «Взагалі у всіх хороший репертуар, гарні учні, красиві артисти... Якби наша вітчизняна естрада мала такі таланти, то, думаю, Україна процвітала б на міжнародному рівні.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0