Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві звітували колективи художньої самодіяльності та майстри народної творчості училищ та ліцеїв

Time Додано: середа, 15 квіт. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Щорічний огляд художньої самодіяльності та виставок декоративно-ужиткового мистецтва відбувся у Бердичеві. Свої уміння фахівцям із Житомира і місцевим освітянам демонстрували колективи училищ та ліцеїв. Родинними талантами та неабиякими кулінарними здібностями відомі у місті учениці 12-го ПТУ.

У Бердичеві звітували колективи художньої самодіяльності та майстри народної творчості училищ та ліцеїв

А ще — тут навчаються визнані майстрині писанкарства. І це — не все. Родзинкою цієї виставки стали витинанки — копії робіт нашого уславленого земляка Сергія Танадайчука. Із творчістю талановитого майстра колектив закладу познайомився у Музеї історії Бердичева. Враження були настільки сильними, що дівчата вирішили перенести його твори на писанки, а Марина Васильчишина — поринути в один із найдавніших видів народної творчості.

Марина Васильчишина, учениця ПТУ № 12: «Я робила копії робіт С. Танадайчука. Вони дуже гарні, з яскравими кольорами, які вдало поєднуються між собою. Насправді, це дуже гарно, важко цю красоту передати словами. Я дуже старалася, адже цей вид творчості — дуже делікатна справа. І водночас хороша й добра.»

У 12-му училищі пишаються тим, що без їхньої участі й призових місць не обходиться практично жоден конкурс та виставка народної творчості, які проходять на теренах області та поза її межами.

Оксана Гусар, керівник ансамблю «Надвечір’я» та вокальної студії «Тінейджер»: «Ми плануємо взяти участь у майстер-класах і у конкурсі з писанкарства, які пройдуть у квітні. У травні у Житомирі відбудеться виставка прикладного мистецтва, де ми представимо наші витинанки, вироби з бісеру, писанки. Візьмемо участь і у конкурсі на кращу марку України... Дуже цікаво працювати з творчими дітьми. Приємно, що вони зайняті чимось корисним.»

У закладі навчаються не тільки «золоті руки», але й «золоті голоси» та чудові танцюристки. Не перший рік в училищі існують та радують своїми виступами глядачів вокальний ансамбль «Слов’яночка», вокально-танцювальна студія «Тінейджер», фольклорний ансамбль «Надвечір’я», Театр моди «Стиль». Оцінюючи виступ цих колективів члени комісії відзначили: назвавши захід «Сузір’я обдарованостей», його організатори були не далекі від істини.

Будівельний та Аграрний ліцеї, ПТУ № 4 та 30-те ПТУ с. Турчинівка демонстрували свої таланти в актовій залі будівельників. Годинну концертну програму до уваги членів комісії представили господарі заходу. Композиції у виконанні духового оркестру чергувалися із віршованими, пісенними та танцювальними виступами колективів будліцею. До їхнього репертуару входять українські народні пісні і сучасна естрада, гуморески і реп, брейк і акробатичні номери.

Бердичівським Яном Табачником вважають у будівельному ліцеї Олександра Юрченка. На «ти» з акордеоном він перейшов у 5-річному віці. Своєю стихією хлопець називає дві речі — музику і дерево.

Олександр Юрченко, учень професійного будівельного ліцею: «Дерево я люблю із самого дитинства. Люблю так само, як і акордеон. Я навчаюсь на столяра-верстатника і вважаю, що просуваюся у цій професії вдаліше, ніж у музиці, але грати на акордеоні не припиню. Вправляюся у цьому щодня по 1-2 години.»

Було на що подивится і у творчій майстерні художніх промислів та ремесел. Завдяки гурткам, які існують у будівельному ліцеї, експонатів у ній стає з кожним разом все більше. Дійсно умілими руки дітей роблять їхні наставники— майстри виробничого навчання. Вони розповідають, що особливо приємно спостерігати за тим, як зі звичайних хлопчиків та дівчаток їхні вихованці перетворюються на справжніх майстрів народної творчості.

Юрій Кириченко, майстер виробничого навчання столярів-верстатників: «Зокрема, у нас є багато дітей, які хочуть виробляти меблі. Ця професія сьогодні доволі престижна. Хтось хоче класти плитку, хтось — зводити будинки. Тобто, зацікавленість існує... Батьки багатьох дітей задоволені, що ті чомусь навчилися. Ну а ми — вчителі та майстри — стараємося, як можемо.»

Кожного року вони приїжджають до Бердичева й кожного року не перестають дивуватися його талантам, констатують гості з Житомира. Зовсім не дивно, кажуть вони, що бердичівська молодь гідно представляє свої навчальні заклади та своє місто на конкурсах, фестивалях та виставках різних рівнів.

Неля Ткачук, директор Житомирського державного Будинку художньої та технічної творчості: «Взагалі у всіх хороший репертуар, гарні учні, красиві артисти... Якби наша вітчизняна естрада мала такі таланти, то, думаю, Україна процвітала б на міжнародному рівні.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0