Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві зібралися хмелярі України - учасники наради з питань проведення комплексу осінніх робіт на хмільниках

Time Додано: середа, 29 жовт. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

В минулому Бердичівщина була базовим осередком у вирощуванні хмелю, зазначили на початку зустрічі виступаючі, на її території розташовувалось 500 га хмільників, врожай з яких складав 70-80 % валового збору країни. Сьогодні в районі функціонує 6 господарств з вирощування цієї рослини. У СТОВ "Андріяшівка-хміль" відбулася практична частина наради. Із роботою підприємства її учасників ознайомив директор товариства Анатолій Барановський. Сьогодні господарство є одним із найуспішніших у своїй галузі.

У Бердичеві зібралися хмелярі України - учасники наради з питань проведення комплексу осінніх робіт на хмільниках

Анатолій Барановський, директор СТОВ "Андріяшівка-хміль": "У зв’язку із тим, що за останні роки у виробництві хмелю спостерігався певний спад, ми приділили особливу увагу цій галузі: посадці нових хмільників, реконструкції старих, впровадженню нових сортів, переробці. Проти минулого року ми збільшили виробництво хмелю у 2 рази: у 2007-му році ця цифра складала 14,7 тонн, у цьому ж - 32 тонни. В перспективі плануємо досягти 60 тонн хмелю."

Учасникам наради продемонстрували процес підготовки грунту до посадки хмелю. Розпочався він ще восени минулого року зі знищення бур’янів. Далі було внесення гербіцидів, посів олійної редьки, вирівнювання грунту. Показали, як висаджують хміль. Для цього в Андріяшівці пристосували звичайну лісопосадочну машину. Згодом придбали спеціальний хмелесадильний трактор німецького виробництва. У вирощуванні хмелю немає дрібниць, наголошують фахівці, тут важливі і підготовка грунту, і способи посадки, і підготовка садивного матеріалу, і внесення добрив проти шкідників. На ділянці із продуктивними хмільниками учасники наради ознайомилися із профілактичними заходами, що проводяться з метою знищення шкідників. Для боротьби з ними застосовують спеціальні суміші системних препаратів, які за допомогою техніки вприскують у землю або розпилюють її поверхнею.

Підсумки роботи в галузі хмелярства, її наукове забезпечення, стан та перспективи обговорили на другій, пленарній, частині наради. На думку директора Департаменту ринків рослинництва Мінагрополітики Олександра Демидова, для більш успішного розвитку галузі необхідно вдосконалити систему використання бюджетних коштів, які виділяються на розвиток хмелярства в Україні.

Олександр Демидов, директор Департаменту ринків рослинництва: "Ми спрацювали краще, ніж у минулому році, отримавши 1 тис. т. хмелю, що майже на 20 % більше, ніж у 2007-му. На 15 % посаджено більше, ніж у минулому році, і на 3,4 млн. грн. більше держава профінансувала цю галузь."

На думку фахівців, у подальшому розвитку хмелярства в Україні одне із провідних місць, як і раніше, займатиме Бердичівський район.

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: "Завдання, яке стоїть перед Бердичівським районом сьогодні, посадити 35 га молодого хмелю. На сьогодні "Укрхміль" вже посадив 28,5 га, фермерське господарство ПП Зайцев - 2 га., проводяться роботи і у "Андріяшівка-хміль", де посаджено 4 га. молодих насаджень. Стільки ж посаджено і у господарстві "Зарічне". Так що, думаємо, заплановані завдання ми виконаємо."

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0