Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві зібралися хмелярі України - учасники наради з питань проведення комплексу осінніх робіт на хмільниках

Time Додано: середа, 29 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

В минулому Бердичівщина була базовим осередком у вирощуванні хмелю, зазначили на початку зустрічі виступаючі, на її території розташовувалось 500 га хмільників, врожай з яких складав 70-80 % валового збору країни. Сьогодні в районі функціонує 6 господарств з вирощування цієї рослини. У СТОВ "Андріяшівка-хміль" відбулася практична частина наради. Із роботою підприємства її учасників ознайомив директор товариства Анатолій Барановський. Сьогодні господарство є одним із найуспішніших у своїй галузі.

У Бердичеві зібралися хмелярі України - учасники наради з питань проведення комплексу осінніх робіт на хмільниках

Анатолій Барановський, директор СТОВ "Андріяшівка-хміль": "У зв’язку із тим, що за останні роки у виробництві хмелю спостерігався певний спад, ми приділили особливу увагу цій галузі: посадці нових хмільників, реконструкції старих, впровадженню нових сортів, переробці. Проти минулого року ми збільшили виробництво хмелю у 2 рази: у 2007-му році ця цифра складала 14,7 тонн, у цьому ж - 32 тонни. В перспективі плануємо досягти 60 тонн хмелю."

Учасникам наради продемонстрували процес підготовки грунту до посадки хмелю. Розпочався він ще восени минулого року зі знищення бур’янів. Далі було внесення гербіцидів, посів олійної редьки, вирівнювання грунту. Показали, як висаджують хміль. Для цього в Андріяшівці пристосували звичайну лісопосадочну машину. Згодом придбали спеціальний хмелесадильний трактор німецького виробництва. У вирощуванні хмелю немає дрібниць, наголошують фахівці, тут важливі і підготовка грунту, і способи посадки, і підготовка садивного матеріалу, і внесення добрив проти шкідників. На ділянці із продуктивними хмільниками учасники наради ознайомилися із профілактичними заходами, що проводяться з метою знищення шкідників. Для боротьби з ними застосовують спеціальні суміші системних препаратів, які за допомогою техніки вприскують у землю або розпилюють її поверхнею.

Підсумки роботи в галузі хмелярства, її наукове забезпечення, стан та перспективи обговорили на другій, пленарній, частині наради. На думку директора Департаменту ринків рослинництва Мінагрополітики Олександра Демидова, для більш успішного розвитку галузі необхідно вдосконалити систему використання бюджетних коштів, які виділяються на розвиток хмелярства в Україні.

Олександр Демидов, директор Департаменту ринків рослинництва: "Ми спрацювали краще, ніж у минулому році, отримавши 1 тис. т. хмелю, що майже на 20 % більше, ніж у 2007-му. На 15 % посаджено більше, ніж у минулому році, і на 3,4 млн. грн. більше держава профінансувала цю галузь."

На думку фахівців, у подальшому розвитку хмелярства в Україні одне із провідних місць, як і раніше, займатиме Бердичівський район.

Анатолій Дранківський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: "Завдання, яке стоїть перед Бердичівським районом сьогодні, посадити 35 га молодого хмелю. На сьогодні "Укрхміль" вже посадив 28,5 га, фермерське господарство ПП Зайцев - 2 га., проводяться роботи і у "Андріяшівка-хміль", де посаджено 4 га. молодих насаджень. Стільки ж посаджено і у господарстві "Зарічне". Так що, думаємо, заплановані завдання ми виконаємо."

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0