Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві з групи студентів роблять офіцерів запасу

Time Додано: четвер, 16 лип. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Ось так, на бойовому рубежі вивчають ази вогневої підготовки майбутні офіцери запасу. Вже у запас, а ще не тримали в руках зброї? Та ці хлопці чи не вперше «нюхають порох»: вони — студенти, а заняття на військовому стрільбищі відбуваються у рамках місячного навчального збору.

У Бердичеві з групи студентів роблять офіцерів запасу

Говорячи мовою цивільною, віднедавна, згідно відповідного наказу Міністерства оборони України, студенти вишів, що мають факультети військової підготовки, проходитимуть навчальні збори у справжніх військових частинах. Так одна з груп потрапила до 307-го окремого батальйону радіоелектронної боротьби, який дислокується у Бердичеві. Підйом о 6-й, відбій — о 22-й, 8 годин на заняття, ще кілька — на особисті потреби... Вивчення техніки, тактика, устави, фізична, стройова та вогнева підготовка — все це та багато іншого протягом місяця мають увібрати в себе юнаки. Процес навчання проходить досить цікаво, адже і новоявлені курсанти, і кадрові офіцери вперше приміряють на себе ролі: юнаки — військових, військові — педагогів.

Ігор Миронов, командир військової частини А-0804: «Для проведення збору нами були відібрані найбільш досвідчені офіцери батальйону, які можуть і навчити, і з армійським побутом ознайомити, і донести до юнаків поняття «армія». За 1 місяць ми, звісно, не спроможні підготувати їх фахово, а от викладати загальновійськові дисципліни ми в змозі.»

Нинішні офіцери демонструють майбутнім техніку, яка знаходиться на озброєнні батальйону. Одне з головних її завдань — виявлення та заглушення радіозв’язку. Колісні та гусеничні станції радіоперешкод, що працюють на коротких та ультракоротких хвилях, автоматизований пункт управління, з якого можна керувати такими станціями кількістю від 3-х до 25-ти — військовим є що показати.

Після занять старший групи Іван Сукач виводить усіх на плац: хіба ж то ти є справжній офіцер, якщо не відчув усіх «принад» стройової?

До того, як потрапити на курси, говорить Іван, він не раз замислювався над тим, що значить керувати солдатами.

Іван Сукач, заступник командира взводу курсантів: «Замислювався над тим, що входить до обов’язків офіцера, яка на них лягає відповідальність. Прийшовши сюди на цей збір і все побачивши своїми очима, зрозумів, що професія офіцера — професія відповідальна. Вона вимагає певного досвіду і знань. Не дивно те, що нам не одразу все вдається.»

У програмі місячного перебування у батальйоні радіоелектронної боротьби немає дрібниць — тут важливо все, кажуть офіцери. Та, звісно, найвідповідальнішим етапом навчального курсу є проходження курсантами вогневої підготовки. Юнаки все ж таки люди цивільні, а стріляють тут по-справжньому... Тому, окрім того, що курсанти напередодні вправлялися у теорії, перед тим, як вийти на вогневий рубіж та зайняти вихідну позицію, керівники навчальних точок проводять ще кілька вправ. Після розбирання-збирання автомату хлопці прямують на майданчик підготовки до бою. Бігом марш, позиція для стрільби лежачи, огляд зброї, постріл. Ну...власне, поки що клацання замість пострілу. Підготовку пройшли, та виходити на рубіж зарано. Офіцер частини ознайомлює курсантів з інформацією, необхідною для вдалого і безпечного для життя виконання вправ. Серед іншого він розповідає про організацію проведення стрільби, оголошує вимоги безпеки та порядок виконання вправ, дає поради, як досягти якомога кращого результату.

Ну, здається, тепер можна і на рубіж. Ще кілька інструкцій про запобіжник та про те, куди має «дивитися» автомат — і курсанти зайняли вихідну позицію. Лежачи, стоячи, з коліна стріляли вони по мішенях. Відстань чималенька — від 150-ти до 300 метрів. Та, декому вдавалося і навіть не раз вцілити в умовного ворога.

Враження від перебування в батальйоні найрізноматніші, зізнаються курсанти. Вони твердо знали, скільки тут перебуватимуть, здогадувалися, що на них чекає, та що саме доведеться пройти — не уявляли.

Сергій Пастухов, курсант: «Мені здавалося, що кожен день буде тягнутися вічно. Але половина терміну вже позаду, і можу сказати, що дні проходять досить швидко і цікаво... Усі задоволені, але мушу сказати, що хлопці дуже сумують за домівками і з нетерпінням чекають дня прийняття присяги і отримання звання офіцера запасу.»

Через 15 днів на цих юнаків чекає прийняття військової присяги, здача державного іспиту та присвоєння звання молодшого лейтенанту запасу. У батальйоні кажуть, що підготовкою курсантів задоволені, і не приховують, що чекають на них, вже в якості колег, у стінах своєї військової частини.

Павло Савранський, заст. командира частини, начальник навчального збору: «Можна сказати, що курсанти показали непогану теоретичну підготовку, вони мають прагнення до вивчення військової справи. Думаю, що з них вийдуть непогані офіцери запасу, а деякі, можливо, стануть кадровими військовими.»

Ігор Миронов, командир військової частини А-0804: «Бажаю, щоб усі вони прийшли до збройних сил України. У них для цього є все: вища освіта, вони розумні, грамотні, навчаються легко, без напруги. Між ними та нашими офіцерами існує повне взаєморозуміння.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0