Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві визначали кращого математика року

Time Додано: вівторок, 15 груд. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Американський письменник Річард Бах свого часу сказав: “Посередній учитель розповідає, гарний — пояснює, чудовий — демонструє, а геніальний — надихає”. Щороку бердичівські педагоги демонструють свою майстерність, надихають колег та учнів на бажання вдосконалюватися, беручи участь у конкурсі “Вчитель року”.

У Бердичеві визначали кращого математика року

Наталія Гриченко. завідувач ІМЦ управління освіти і науки: “Цей конкурс проводиться традиційно з метою визначення фахової майстерності педагогів. Вчителі нашого міста завжди беруть у ньому активну участь і, приємно відзначити, на достойному рівні представляють наше місто на обласному етапі — кожного року в нас є переможці. Цьогоріч 9 педагогів зголосилися взяти участь у конкурсі”.

Хімія, трудове навчання, правознавство, географія, математика — у таких номінаціях проходить цього року конкурс. Позмагатися за звання кращого математика міста вирішили Валентин Лещенко із п’ятої школи, Тетяна Ручковська із третьої та Олександр Кантемір із п’ятнадцятої. В рамках конкурсу вчителям слід провести урок у “чужій” школі із незнайомими дітьми на тему, яку ті наразі вивчають. На підготовку до уроку відводиться одна доба. За його ходом стежить журівська колегія, вона звертає увагу на найдрібніші деталі.

Юрій Горянський, член журівської колегії: “Це і відповідність поставлених завдань темі уроку, і оптимальність відбору методів і прийомів, і вміння здійснювати ефективний контроль за навчальною діяльністю учнів. Тобто, критеріїв є багато”.

Для участі у конкурсі вчителям необхідно перечитати багато літератури, підготувати розробки уроків з певної теми, розробити плани позакласних заходів. А після відкритого уроку на конкурсантів чекає самоаналіз та презентація свого досвіду. Щоб вчити когось, треба спочатку вчитися самому, вважає Олександр Кантемір. Цей педагог нещодавно проходив учительське незалежне тестування з математики і набрав одинадцять балів із дванадцяти можливих. Тетяна Ручковська головною метою вчителя вбачає не зробити себе необхідним дітям, а чимшвидше навчити їх обходитися без допомоги педагога. Конкурс “Вчитель року” став клубом за інтересами для Валентина Лещенка. Педагог шість разів брав участь у міському етапі і двічі — в обласному. З дітьми працює за принципом: де є порівняння, там є логіка.

Валентин Лещенко, вчитель ЗОШ №5: “Коли готуєшся, починаєш працювати над собою, думати, аналізувати, що ти даєш дітям. Дивлячись на когось, ми бачимо і себе, і інших. Тоді розумієш, що у тебе виходить краще, що гірше за інших”.

Наразі тривають конкурси в інших номінаціях, імена кращих учителів стануть відомими після психолого-педагогічного тестування конкурсантів, яке відбудеться після 20 грудня. На переможців чекає обласний етап конкурсу.

Наталія Гриченко. завідувач ІМЦ управління освіти і науки: “Там так само працюватиме журі із матеріалами. На фінал, який відбудеться у лютому 2010 року, запросять 5 найкращих вчителів у всіх номінаціях. Будемо сподіватися, що і наші вчителі теж будуть серед фіналістів”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0