Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві визначали кращого математика року

Time Додано: вівторок, 15 груд. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Американський письменник Річард Бах свого часу сказав: “Посередній учитель розповідає, гарний — пояснює, чудовий — демонструє, а геніальний — надихає”. Щороку бердичівські педагоги демонструють свою майстерність, надихають колег та учнів на бажання вдосконалюватися, беручи участь у конкурсі “Вчитель року”.

У Бердичеві визначали кращого математика року

Наталія Гриченко. завідувач ІМЦ управління освіти і науки: “Цей конкурс проводиться традиційно з метою визначення фахової майстерності педагогів. Вчителі нашого міста завжди беруть у ньому активну участь і, приємно відзначити, на достойному рівні представляють наше місто на обласному етапі — кожного року в нас є переможці. Цьогоріч 9 педагогів зголосилися взяти участь у конкурсі”.

Хімія, трудове навчання, правознавство, географія, математика — у таких номінаціях проходить цього року конкурс. Позмагатися за звання кращого математика міста вирішили Валентин Лещенко із п’ятої школи, Тетяна Ручковська із третьої та Олександр Кантемір із п’ятнадцятої. В рамках конкурсу вчителям слід провести урок у “чужій” школі із незнайомими дітьми на тему, яку ті наразі вивчають. На підготовку до уроку відводиться одна доба. За його ходом стежить журівська колегія, вона звертає увагу на найдрібніші деталі.

Юрій Горянський, член журівської колегії: “Це і відповідність поставлених завдань темі уроку, і оптимальність відбору методів і прийомів, і вміння здійснювати ефективний контроль за навчальною діяльністю учнів. Тобто, критеріїв є багато”.

Для участі у конкурсі вчителям необхідно перечитати багато літератури, підготувати розробки уроків з певної теми, розробити плани позакласних заходів. А після відкритого уроку на конкурсантів чекає самоаналіз та презентація свого досвіду. Щоб вчити когось, треба спочатку вчитися самому, вважає Олександр Кантемір. Цей педагог нещодавно проходив учительське незалежне тестування з математики і набрав одинадцять балів із дванадцяти можливих. Тетяна Ручковська головною метою вчителя вбачає не зробити себе необхідним дітям, а чимшвидше навчити їх обходитися без допомоги педагога. Конкурс “Вчитель року” став клубом за інтересами для Валентина Лещенка. Педагог шість разів брав участь у міському етапі і двічі — в обласному. З дітьми працює за принципом: де є порівняння, там є логіка.

Валентин Лещенко, вчитель ЗОШ №5: “Коли готуєшся, починаєш працювати над собою, думати, аналізувати, що ти даєш дітям. Дивлячись на когось, ми бачимо і себе, і інших. Тоді розумієш, що у тебе виходить краще, що гірше за інших”.

Наразі тривають конкурси в інших номінаціях, імена кращих учителів стануть відомими після психолого-педагогічного тестування конкурсантів, яке відбудеться після 20 грудня. На переможців чекає обласний етап конкурсу.

Наталія Гриченко. завідувач ІМЦ управління освіти і науки: “Там так само працюватиме журі із матеріалами. На фінал, який відбудеться у лютому 2010 року, запросять 5 найкращих вчителів у всіх номінаціях. Будемо сподіватися, що і наші вчителі теж будуть серед фіналістів”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0