Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві видають державні акти на право власності на земельні ділянки

Time Додано: неділя, 15 лист. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Землю – селянам і не лише їм. Безкоштовна приватизація земельних ділянок у Бердичеві вчергове набрала обертів. Аби реалізувати своє право на землю, щодня до робочої групи у міській раді звертається понад півсотні громадян.

У Бердичеві видають державні акти на право власності на земельні ділянки

Таміла Павлішина, начальник управління комунальним майном Бердичівської міської ради: «На сьогоднішній день діє постанова уряду щодо пожвавлення безкоштовної приватизації земельних ділянок. Людина має спрощену можливість звернутися до органу місцевого самоврядування, який забезпечує прийом цих звернень. Слід подати код, паспорт і рішення міської ради у випадку, якщо такий дозвіл уже давався раніше».

Якщо такого документу нема, треба написати заяву установленого зразка і почекати до сесії міської ради. Депутати вирішать: давати дозвіл на передачу земельної ділянки у власність чи ні. Галину Крикотнюк до спеціалістів привело бажання приватизувати невеличку ділянку біля хати. Бо раптом хтось захоче під її будинком дорогу прокласти.

Галина Крикотнюк, бердичівлянка: «Всі приватизували і я почала. Але я як почала це робити, то мені сказали — що заборонено це, у 1997 році було. Зараз я знову вирішила продовжити приватизацію, зібрала потрібні документи і сьогодні вже подам. Платити сказали не треба».

Аби подати робочій групі документи, чергу треба займати зранку, кажуть городяни. Для Марії Вельмик це вже не перші посиденьки під кабінетом - час від часу жінка доносить сюди потрібні папери. Але не сумнівається: зусилля того вартують.

Марія Вельмик, бердичівлянка: «Вважаю, що після приватизації буду господаркою. Хоч я і так хазяйка. І дітям буде легше. Можна буде продати чи подарувати».

Землю громадянам передають для ведення будівництва, обслуговування житлового будинку чи садівництва – всього не більше 10 соток. Такі норми визначає новий Земельний кодекс, прийнятий у 2002 році. Раніше у власність можна було отримати не більше 6 соток, розповідає начальник відділу Держкомзему у місті Бердичеві Сергій Ковальський. Саме цей орган займається питаннями розробки технічної документації та виготовлення державного акту на право власності на землю.

Сергій Ковальський, начальник відділу Держкомзему в м.Бердичеві: «Акти виготовляє центр державного земельного кадастру та інститут землеустрою. На всі роботи передбачено 30 робочих днів».

Донедавна, розповідає посадовець, законом не було визначено процедуру передачі земельних ділянок спадкоємцям. Через що виникали проблеми. Прийнята у жовтні постанова зняла ці питання, а також принесла ще одну добру звістку.

Сергій Ковальський, начальник відділу Держкомзему в м.Бердичеві: «У попередній редакції постанови №844 було сказано, що вона діє тільки у 2009 році. Нині чітко визначено, що вона діє не лише у поточному, а й у всіх наступних роках».

Про це нововведення більшість громадян не чули. Тому до кінця року поспішають приватизувати свої земельні ділянки, продовжуючи штурмувати міську раду та Держкомзем.

Михайло Сороколіта, бердичівлянин: «Я зберігаю газетну вивіску, де сказано, що приватизація діє три місяці — до першого січня. А за іншими постановами не стежив».

Фінальний акорд безкоштовної приватизації – отримання державного акту на право власності на земельну ділянку. Найновіші документи синього кольору. Раніше вони були жовтими, потім — зеленими. Сергій Ковальський наголошує: всі державні акти, незалежно від їхнього кольору, мають чинність.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0