Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві вшанували подвиг героїв-чорнобильців

Time Додано: субота, 25 квіт. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Людей, завдяки подвигу яких мешканці Бердичева, України та багатьох інших міст і держав можуть зустрічати ранкові зорі та милуватися вечірніми заходами сонця, вшанували у Бердичеві напередодні річниці Чорнобильської трагедії. 23-й рік поспіль наприкінці квітня українці схиляють голови у скорботному мовчанні та згадують своїх земляків, які в одну мить зі звичайних людей перетворилися на безсмертних героїв. Пам’ятні знаки та стели з іменами загиблих, що розташовані всією країною, тонуть у квітах, повсюди лунають спогади про те, як ліквідатори йшли на боротьбу з тонами радіаційного яду.

У Бердичеві вшанували подвиг героїв-чорнобильців

На мітингах та вечорах пам’яті присутні багато молоді. Можливо, вперше за усі віки, небачена за масштабами й наслідками техногенна катастрофа породила тривогу за їхнє майбутнє та на багато років, а може й назавжди змінила середовище їхнього життя. Погляди юнаків та дівчат спрямовані на ліквідаторів трагедії, погляди чоловіків — у 86-й рік та у бік Києва: держава, обурюються вони, давно поставила хрест на чорнобильцях.

Юрій Кашперський, голова спілки «Ветерани Чорнобиля»: «Хочу сказати, що влада ставиться до нас, як до чуми. Про нас згадують лише напередодні 26-го квітня, а хотілося — щоб цілий рік... Постанови, й закони не приймаються, а лише скасовуються і призупиняються. Це болить і чорнобильцям, і їхнім сім’ям.»

Усією країною у багатогодинну тишу виливаються хвилини — хвилини мовчання. Ті, для кого 26-те квітня 86-го року — не просто звичайна дата, подумки дякують героям за мільйони врятованих життів. Гігантське полум’я над 4-м реактором освітило страшну картину трагедії. Разом із цим його світло та смертоносні рентгени одразу ж висвітлили у людях усі благородні риси, якими наділила їх природа — здатність до самопожертви, самовідданість, рішучість та безкомпромісність. Повага й вдячність до цих людей мають освітити серця нинішнього покоління. Освітити — та оселитись там назавжди.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «ЧАЕС зупинили у 2000-му році. Але давайте замислимось, якою могла би бути ця трагедія, якби не подвиг людей, які сьогодні знаходяться серед нас... То ж наш святий обов’язок берегти у своїх серцях повагу і вдячність до них.»

Вічна пам’ять загиблим та квіти нині живим героям. 23 роки тому вони перемогли у нерівній битві смертельну радіацію, сьогодні намагаються перемогти чисельні хвороби і байдужість рідної держави. Чи переможуть? Живий вогонь свічок, що їх тисячі людей запалять 26-го квітня на знак пошани до героїв-чорнобильців, має злитися в єдине полум’я. Полум’я віри у те, що Україна-народ і Україна-держава пам’ятатимуть про безсмертний людський подвиг кожного дня. До цього не можна зобов’язати, це потрібно зрозуміти.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0